• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lekkie Browny, RGB
#1
Witam. Zakupiłem Apexa M750 TKL, ale jednak chciałbym coś clicky, ale nie aż tak clicky jak MX Blue. Po prostu coś bardzo lekkiego, ale clicky.
Dobór klawiatury
  • twój budżet: 800?
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Coś typu brown

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Średnio
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak/nieistotne
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak
  • czy chcesz podświetlenie? RGB
  • czy chcesz makra? Nie potrzebuję
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Mile widziane, nie konieczne
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? mile widziana, nie konieczna
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Wolę jednak full sized
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Mile widziane "odkryte" switche (coś jak w M750 TKL)
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#2
Ducky Shine6 na brownach, też ma "floating caps", nawet nie będziesz chciał spojrzeć na tego Apexa. 560zł z Chin z przesyłką obecnie.

edit: Przy czym zaznaczam, że w brownach klik jest praktycznie niewyczuwalny. Jeśli chcesz coś poczuć pod palcem to mx blue właśnie są lepsze (ale hałasują). MX Clear ewentualnie, albo te nowe Kailh BOX, np. Burnt Orange.
Odpowiedz
#3
Określenie "clicky" pasuje wyłącznie do przełączników niebieskich.
MX Brown mogą być co najwyżej "tactile".

Decydując na się na zakup w Polsce, do wyboru pozostaje Ci chyba wyłącznie Corsair i CM Storm - K70 LUX RGB tudzież  Masterkeys MK750/Masterkeys Pro L (jeśli pod uwagę bierzemy wyłącznie na klawiatury na oryginalnych przełącznikach Cherry MX).
Biorąc pod uwagę jakość ich wykonania, zakup wydaje się naprawdę mało opłacalny.

iKBC lub Ducky/Akko sprowadzone z Chin to znacznie lepsza opcja - jeśli chodzi o samą jakość wykonania.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#4
Klawiaturkę na MX Blue posiadam, wiem, że tego nie chcę. Chcę coś, co jest wyczuwalne, ale nie tak mocno jak w Blue, przy czym jest bardzo lekkie (jak w moim Apexie).
Oglądając zdjęcia, mam wrażenie, że Ducky właśnie ma "zabudowane" te switche, ale różnie to wygląda z różnych perspektyw
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#5
Ducky jest zabudowane, jednakże w niektórych wersjach keycapsy są niejako  przycięte - podświetlenie powinno być zatem równie efektowne jak w klawiaturze niezabudowanej.

Kailh BOX prezentuje się naprawdę zacnie - hype is real.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
A mógłbyś jakoś porównać te Kailhy do innych switchy? Oglądałem jakieś prezentacje/recenzje i w sumie nic nie wiem xD

Btw. jeżeli jest coś lepszego niż ww., to może być bez rgb i zabudowana, jakoś przeżyję na rzecz performance'u.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#7
Tu są lepsze zdjęcia tego Ducky: http://www.duckychannel.com.tw/page-en/D...l-Edition/
Switche są oparte na stalowej płytce, nie na PCB.

Tak, te Kailhe są naprawdę ciekawe. Klikające Navy i Jade mają wbudowaną specjalną dodatkową sprężynkę - większy hałas, ale i przeskok wyraźniejszy:
https://www.youtube.com/watch?v=8LN-LCnxOS4
https://www.youtube.com/watch?v=6f0U0blJ48U

Tutaj gość pokazuje co Kailhe mają w środku (2:05 mniej więcej):
https://www.youtube.com/watch?v=NWtKJDY9Aqk
Odpowiedz
#8
Po filmikach te kailhy wydają mi się mieć zbyt mocny ten przeskok, a chcę zdecydowanie lżejszy niż w MX Blue ;/
Co do tej Ducky, nie ukrywam, że mi się nie podoba, ale jeżeli nie ma niczego lepszego, to cóż, chyba no choice ;d
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#9
No to będziesz zadowolony z Cherry MX Brown - są leciutkie, tak jak pisałem.
Odpowiedz
#10
To którą powinienem wybrać, MK750 będzie okej? Czy coś z Chin (raczej innego niż ta Ducky, bo design mi raczej nie odpowiada ;/ )?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.