• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna do 450 zl, brown, rgb, podpórka.
#1
Mój budżet:
Maksymalnie 450 zł.

Jaki chce rodzaj klawiatury?:
W pełni mechaniczna.
Wolałbym przełączniki cherry mx, jednak biorąc pod uwagę moje wymagania, to mogą być tez kailh.
(Do których jestem sceptycznie nastawiony)

Czy mam masywne dłonie czy nie?:
Raczej nie.

Czy dużo pisze na klawiaturze?:
Sporo, ale nie bardzo dużo. Więcej gram.

Czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?:
W 75% pod gry, głownie MOBA.

Czy chce podświetlenie?:
Oczywiście, najlepiej RGB ale zadowolę się niebieskim albo białym.
Czerwone całkowicie nie wchodzi w grę. 

Czy chce makra?:
Nie są mi potrzebne.

Czy chce dodatkowe klawisze?:
Również obejdę się bez nich, jednak multimedialne są dla mnie przydatne.

Czy potrzebuje podpórkę pod nadgarstek?:
Tak, jest to jeden z warunków.
Jestem w stanie z niej zrezygnować, jeśli to będzie jedyny minus proponowanej klawiatury.

Czy może to być klawiatura typu tenkeyless?:
Najlepiej pełnowymiarowa, ale może być.

Moje uwagi:
Do tej pory przez 3 lata używałem klawiatury CMStorm Quick Fire TK Cherry MX Brown.
Byłem z niej bardzo zadowolony przez półtorej roku, jednak po tym czasie padła jedna z diod i wymieniono mi ją na nową.
Po kolejnym półtorarocznym okresie, białe diody zaczęły się odbarwiać, świecąc na żółtawy kolor, świeciło mniej intensywnie od innych.
Tym razem serwis zadecydował, że dostanę zwrot funduszy. Możliwe, że te diody to jakaś przypadłość tych klawiatur.
Bylem z niej bardzo zadowolony, gdyby nie fakt problemów z diodami to pewnie korzystałbym z niej dalej.

Aktualnie szukam nowej klawiatury, nauczany doświadczeniami z poprzedniej zwiększyły się nieco moje wymagania.
Szukam, więc czegoś z przełącznikami cherry mx brown, z których bylem bardzo zadowolony.
(Do kailh jestem sceptycznie nastawiony, boje się o ich wytrzymałość, jednak słyszałem pozytywne opinię o wersji brown)
Wymagam również podpórki pod nadgarstki, której bardzo mi brakowało oraz otwartej konstrukcji.(Bez ramkowej)
Czyszczenie klawiatury przez ramki było udręka, każdy włos się gdzieś blokował. 
Chciałbym, aby klawiatura posiadała podświetlenie RGB, ale niebieskie lub białe również w pełni mnie usatysfakcjonuje.
Wole prosty wygląd, bez wodotrysków i innych tego typu dziwnych wstawek.
Chce, aby klawiatura w pełni działała bez oprogramowania, którego i tak nigdy nie zainstaluję.

Do tej pory wpadły mi w oko 3 modele:
1. Patriot Viper V760 RGB LED Mechaniczna Kalih Brown
(Jak dla mnie ma 3 minusy. Po 1 przełączniki kailh, po 2 niepasujące mi do całości czerwone wstawki typu logo, oplot itd. No i jest dość droga, biorąc pod uwagę markę switchy.)

2. SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB
(Jest nową konstrukcją, więc nie znalazłem o niej zbyt wiele recenzji. Nie jestem do niej przekonany, mimo, że szanuję markę spc gear/silentium pc to ich debiut w tym dziale.. Wygląda ładnie, cena tez fajna, jednak to nadal kailh.)

3. Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB Kailh Brown
(Brak konkretnej podpórki i mimo że wygląda okej to materiały wydają mi się na 1 rzut oka dość słabej jakości. Jakoś nie mam zaufania do tej marki. Z tych 3 jest na ostatnim miejscu)

Z chęcią poczytam wasze opinie i propozycje. :)
Niestety z cherry nie udało mi się znaleźć nic ciekawego, waszym zdaniem warto z czegoś zrezygnować dla droższych przełączników?
Najbliżej mi serduszkiem do SPC Gear GK550, szkoda jedynie, ze to nie cherry mx.
Wolałbym dopłacić te 120 zł i mieć pewne switche.
Odpowiedz
#2
Kailh są obecnymi czasy jak najbardziej w porządalu. Jeśli wierzyć doniesieniom z forum geekhack to Kailh zmienili matryce na lepsze i od 2016 produkują naprawdę dobre przełączniki. Robią teraz nawet specjalne edycje typu BOX albo cztery wersje speed, te pierwsze zbierają doskonałe recenzje.

Ta klawiatura SPC to nowa rzecz, więc i przełączniki powinna mieć z tych nowszych, lepszych matryc.
Odpowiedz
#3
SPC Gear GK550 naprawdę mi przypadła do gustu. Zapewne, gdybym miał całkiem sam wybierać, to padłoby na nią.
Jednak jestem zdania, ze warto zapytać na forum i poczytać rożne opinie.
Tym bardziej, ze zawsze brałem sobie do serca testy/recenzje na tym portalu. Wiadomo, możne akurat ktoś coś zasugeruje.
Odpowiedz
#4
może spróbuj poprawioną wersję MasterKeys Pro M White, imo to w tej cenie tą bym właśnie brał
Odpowiedz
#5
W jakim stopniu i co zostało poprawione? Bo z wyglądu,jest identyczna jak moja poprzednia klawiaturka.
Odpowiedz
#6
pcb zmienione, więc możliwe, że i inne DIPy
Odpowiedz
#7
W sumie, gdyby nie te padające diody, co może i zostało poprawione, ale...
SPC oferuje dużo feature'ow i przełączniki, które mogą być równie dobre w dużo niższej cenie..

Ciężko mi podjąć decyzje..
Niby sprzęt zawsze można zwrócić w ciągu 14 dni, ale domyślam się ze kolejne 14 będę czekać na zwrot pieniędzy..
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.