• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mechanik głównie do pisania do 350-400 zł
#1
  • twój budżet: 350-400 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechanik
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: MX Brown, Kailh Brown lub Romer-G

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? raczej średnie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
  • czy chcesz podświetlenie? wskazane
  • czy chcesz makra? raczej tak
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? niekoniecznie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? niekoniecznie, ale byłaby ok
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? tak
  • twoje uwagi (wygląd, firma): jak najbardziej klasyczny design


Cześć forumowicze

szukam dla siebie pierwszej klawiatury mechaniczniej. Będzie używana głównie do pisania, ale czasem też do gier (powiedzmy podział 70/30). Mam kilka zastrzeżeń:
- tylko klasyczny design, żadnych fikuśnych, pseudo-gameingowych rozwiązań
- lepiej ciszej niż głośniej, wobec czego MX Blue odpada (ten piskliwy klik mnie drażni)
- skoro głównie do pisania, to myślę o przełącznikach MX Brown, Kailh Brown lub Romer-G (przynajmniej z tych szeroko dostępnych w Polsce)

moje propozycje:

Cooler Master MASTERKEYS PRO S - jeden z moich faworytów (cena ok 350 zł). Nie ma klawiatury numerycznej, ale nie przeszkadza mi to szczególnie. Fajne, białe podświetlenie

- HyperX Alloy Brown - szkoda ze tylko czerwone podswietlenie, ale poza tym wyglada ok

LOGITECH G413 - przełączniki Romer-G, dwa wariatny kolorów do wyboru

Logitech G810 Orion SPECTRUM RGB - nowa przekracza budżet znacznie, ale znalazłem oferty powystawowe za ok 350-360 zł. Warto?

- Sharkoon Skiller MECH SGK3 RGB - przełączniki Kailh Brown. Cenowo najlepiej, ale nie wiem jak z wykonaniem.

Sharkoon PureWriter Low Profile - tutaj ciekawa sprawa, bo niby do pisania, a jest na Redach. Ktoś testował?


Z góry dzięki za opinie na temat powyższych klawiatur. Jeśli ktoś ma jakieś swoje propozycje (coś z Corsair sensownego w tej cenie?), to chętnie posłucham.
Odpowiedz
#2
Z powyższych zdecydowanie Masterkeys. Najlepsze wykonanie i jako jedyna wygląda jak zwyczajna klawiatura. Ma też standardowe rozmiary klawiszy, dlatego polecam unikać Corsaira.

W tym Masterkeys będzie trzeba tylko przejechać stabilizatory w długich klawiszach smarem silikonowym i później można dokupić jakieś lepsze klawisze (keycapy) z ali czy ebaya.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.