• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik do 400 (znowu)
#1
  • twój budżet: nie chce wydawać więcej niż 400 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? średnie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? mało
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
  • czy chcesz podświetlenie? tak
  • czy chcesz makra? niekoniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? tylko jeśli jest odłączana
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?  wolę nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma): używam jakiejś najtańszej klawiatury od ok. 10 lat, która nadaje się do wyrzucenia. Nową kupuję już od 2 lat, ale trudno mi się na coś zdecydować. Kupiłem na prezent Genesis Thor 300 TKL na niebieskich przełącznikach i mam mieszane uczucia. Funkcjonalność mi odpowiada - można wybrać, które klawisze mają się świecić, a zielone podświetlanie było przyjemne dla oka. Po mechanicznych przełącznikach spodziewałem się czegoś zgoła innego. Wiem, czym charakteryzują się niebieskie, ale za nic to nie przypominało starej maszyny do pisania. Przyciski CHYBA wciskały się zbyt lekko. Jakby się lekko chwiały. Hałas akceptowalny, ale nie wiem, czy nie przeszkadzałoby mi to podczas gry.
Generalnie nie gram dużo w gry, które wymagają refleksu. Od tego mam pada. W FPS-y z rzadka i nie na poważnie, więc na pewno to nie ma być klawiatura pod gry. Nie umiem pisać bez patrzenia na klawiaturę.

Myślałem o czarnych przyciskach, ale w Polsce są one trudno dostępne. Poza tym zastanawiam się, czy nie byłyby one zbyt ciężkie. Jetem niechętny zamawianiu sprzętu z Chin. Pod uwagę biorę jeszcze niebieskie, mimo że jestem do nich zniechęcony, oraz brązowe.

Klawiatura musi mieć poświeylenie (chętnie RGB). Ważne jest również, aby można było wybrać, które klawisze mają się świecić. Jeśli klawisze mają się ścierać albo światełka wypalać po 2-3 latach, to podziękuję.

Wybrałem kilka propozycji:

MOTOSPEED CK-108 na blackach - na allegro mają branie, zwłaszcza model 104, który nie posiada czarnych przycisków. Podświetlenie RGB. Zauważyłem, że niektórzy je odradzają.

Genesis RX85 Kalih Brown - szkoda, że mają tylko białe światełka. Czcionka nie najlepsza, podświetlone pokrętło pewnie musiałbym zakryć. Poza tym wszystko mi pasuje. Z tego, co napisaliście, kailh brown mogą być nawet lepsze od odpowiedników na cherry.

Natec Genesis RX85 RGB Kalih Brown - chyba jakaś nowość, bo nie mogłem znaleźć ani recenzji, ani materiałów na yt. Jest niewiele droższa od podstawowego modelu i ze skąpego opisu wynika, że ma makra.

Tesoro Durandal Ultimate v2 MX BROWN - najdroższa ze wszystkich wymienionych, a ma tylko czerwone światełka. Oferuje bogate funkcje. 

Biorę jeszcze pod uwagę Gamdias Hermes P1 RGB (TTC Blue) (paskudna czcionka). Chyba mi najbliżej do RX85 RGB.
Odpowiedz
#2
ja bym na twoim miejscu w rx85 poszedl, ta z rgb dopiero co wyszla, ale powinna byc dobra
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.