• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DM1 Pro S czy DM3 mini + podkładka do fingertipa
#1
MYSZKA:
jaką obecnie myszkę używasz: CM Storm Spawn
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: najnizsza 800
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska (przez to 800 dpi)
czułość w Windows: 6
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): - 
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 15-20cm
w co grasz (podaj tytuły gier): kiedys sporo gralem w rpgi, rtsy, LOLa, BF, CSGO, z braku czasu teraz gram juz znacznie mniej i gram tylko w Fortnite.
jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Control
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): uzywam 5 (boczne tez)
twój budżet: 250 (moze ciut wiecej jak bedzie potrzeba)
jaki chwyt stosujesz: Fingertip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19,5 cm
jaka jest grubość twojego palca: ok 2cm (zalezy gdzie mierzone)
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: mozliwe
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: mam wrazenie ze cos jest nie tak, ale co dokladnie? moze ten ksztalt mi nie lezy? mam wrazenie ze przestala sie dobrze slizgac, ciezko to wytlumaczyc... z reszta scroll juz nei dziala prawidlowo, z klikami prawym i lewym tez juz cos jest nie tak.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak by bylo najlepiej, bo latwiej ze zwrotem
uwagi (np. co do wyglądu myszki): - 

PODKŁADKA:
jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): jw
jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? jw, chce chyba szybsza
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): raczej materialowa
jaki rozmiar by Cię interesował: L/XL
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: chyba szybka, dobra do FPSow
czy podkładka musi być kupiona w Polsce? jw
maksymalna cena za podkładkę? 100

Muszę zmienić już mojego wysłużonego Spawna. Coś już z nim jest nie tak, podkładka już też wysłużona. Jakoś źle mi się już strzela na tym zestawie.
Jaką myszkę polecicie do fingertipa? Miałem wcześniej deathaddera, ale to za duża i za ciężka myszka dla mnie ( i chyba bardziej do palma). Myślałem nad DM3 mini (chyba dedykowana do fingera), ale zobaczyłem bardzo atrakcyjną cenę za DM1 Pro S w jednym ze sklepów internetowych (jeszcze przez 17h) i teraz znów nie wiem. Wcześniej myślałem też o Zowie FK2 (po zapoznaniu się z recenzjami rocketjumpninja).
Aha, jeszcze jedna rzecz. Na poradniku rocketjumpninja był sposób na dobranie odpowiedniej myszki pod swoją rękę mnożąc długość i szerokość dłoni przez 0,6cm. U mnie wygląda to tak:
19,5 x 0.6 = 11,7cm
10,5 x 0.6 = 6,3cm
Czyli wymiary DM3 mini idealne pod moją dłoń? tylko pytanie czy pod chwyt (fingertip) też...

z góry dzięki za pomoc
Odpowiedz
#2
Wymiary to tylko teoria, nie sugerowałbym się tym.
Jeżeli możesz gdzieś przymierzyć Sensei'a 310, źrób to - dobrze zobrazuje chwyt na DM1 Pro S.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(02-18-2018, 05:55 PM)XeXu napisał(a): Wymiary to tylko teoria, nie sugerowałbym się tym.
Jeżeli możesz gdzieś przymierzyć Sensei'a 310, źrób to - dobrze zobrazuje chwyt na DM1 Pro S.

Specjalnie pojechalem do saturna i potestowalem rozne myszki w tym sensei'a 310.
Sensei 310 wydal mi sie troche za masywny, szczegolnie troche za szeroki (guma po bokach tez nie pomagala). Glownie problem jest w 4 i 5 palcu (te 2, ktore sa z prawej strony myszki). O wiele lepiej trzyma mi sie mojego spawna (moze kwestia przyzwyczajenia).
Co do reszty wymacanych myszek, to najlepsze wrazenie (jesli chodzi o chwyt) sprawil mi chyba abyssus potem roccat lua. g403 i rival 100 tez lepij mi sie trzymalo niz sensei'a 310, ale te 2 pierwsze zdecydowanie najlepiej. Abyssus'a dlatego bo komfortowo czuly sie wszystkie moje palce, a roccata lua'e bo byla po prostu bardzo waska i chyba tez troche wyprofilowana takze moj 4 i 5 palec lezal ok. 
Na firmie Razer bardzo sie zawiodlem wzgledem deathaddera (bardzo szybko polecialy microswitche i scroll tez juz szwankuje). Dlatego jestem troche uprzedzony teraz do tej firmy.
Niestety wszytkie te myszki maja niestety gorsze sensory niz myszki DM wiec raczej odpadaja.
Nadal wiec jestem w kropce:/
tzn wyglada na to ze chyba DM3 mini albo moze zowie fk2 beda mi pasowaly?
Ehhh, ale szkoda mi trohe tej DM1 Pro S, bo 169zl to prawie jak za darmoo za taka myszke:/
Odpowiedz
#4
Z tych co wymieniłeś to G403 godna, a tak to już lepiej Logitech G203, ma lepszy sensor, jest solidniejsza, od reszty wymienionych, zwłaszcza od Lua.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
(02-18-2018, 09:02 PM)Ewelina napisał(a): Z tych co wymieniłeś to G403 godna, a tak to już lepiej Logitech G203, ma lepszy sensor, jest solidniejsza, od reszty wymienionych, zwłaszcza od Lua.

Wydawalo mi sie ze G203 tez macalem i jakos mi nie przypadla do gustu (za dluga i plaska), jakos dziwnie mi sie ja trzymalo... ale teraz jak patrze na G203 w internecie to jakos inaczej wyglada... to co ja widzialem w saturnie? dziwne
Odpowiedz
#6
Raczej nie widziałeś G203, ona nie jest długa, tylko z tych mniejszych myszek i jest wygodna. Co prawda nie każdy chwali jej budowę, ale mi od razu przypasowała.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Może macałeś g303, a nie 203. G303 ma taki specyficzny kształt rombu.
Odpowiedz
#8
Skłaniałbym się ku DM3 Mini.
Często na zdjęciach, myszy wydają się inne.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
(02-18-2018, 09:24 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Może macałeś g303, a nie 203. G303 ma taki specyficzny kształt rombu.

g303 tez macalem, ale to osobna historia, a moze to byla 202? sam juz nie wiem, moze jeszcze jutro podskocze to saturna...
Wracajac do tematu, jesli nie lezal mi sensei 310 to DM1 pro s tez nie bedzie?
Odpowiedz
#10
Jest niemalże identyczna kształtem.
Przede wszystkim nie ma silikonowych boków, oddzielonych przycisków i symetrycznych bocznych.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.