• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 200 zł
#11
Rzeczywiście, jest to bardzo ciekawa myszka, lecz w recenzji wyczytałem: "Góra myszki (wraz z przyciskami) pokryta jest dosyć śliskim plastikiem, który jest średnio przyjemny dla dłoni, gdyż może wzmagać potliwość."
Obawiam się, że to może być główny problem. Ogólnie ręce nie pocą mi się, ale po zakupie MasterMouse S już raczej nie będę chciał kupić drugi raz myszki, która będzie pokryta plastikiem, w dodatku śliskim. Co innego w A90, bo tam IMO był plastik b.db jakości, ręka się nie ześlizgiwała z myszy.

Edit: A ta Mionix Avior 7000 nie byłaby dobra? Najbardziej się właśnie nad nią zastanawiam a DM3 Mini.
Odpowiedz
#12
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...vior-7000/

Mionixa charakteryzuje gumowy coating, dosyć egzotyczny, unikalny.
Kształt powoduje magiel, główny powód do rozważań.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#13
Magiel.. co to znaczy? W słowniku jest kilka znaczeń tego słowa. Nie wiem, ale mam odczucie, że na tym Mionixie ręka będzie stabilniej leżeć, ale mysz będzie się nadawała mniej do gier fps ze względu na większą wagę oraz rozmiar. Za to na DM3 Mini ruchy będą zwrotne i szybkie, ale dłoń będzie mniej stabilna. Mam rację czy jednak się mylę? :) Pod moją dłoń która mycha by bardziej pasowała? DM3 ma dodatkowe plusy, np. gwarancja w Polszy oraz będzie pasowała do nowo zakupionej podkładki, która też będzie prawdopodobnie z Dream Machines ^^
Odpowiedz
#14
Ok, zdecydowałem się na DM3 Mini. Cougar Revenger S w sumie może i byłby dobrą opcją dla mnie, ale jest o 50 zł droższy od DM'ki i jest pokryty materiałem, który będzie mi mniej odpowiadać niż ten w DM3 Mini. Brak bocznych przycisków to kolejna zaleta myszki. Poza tym waga Dm3 mi również odpowiada, jak i wszystko inne. Może jeszcze przejadę się do komputronika w celu porównania myszek. Dziękuję wszystkim za pomoc! :)
Odpowiedz
#15
Jednak nieco odnowię temat. Ostatnimi czasy coraz częściej używam chwytu fingertip grip. Claw coraz rzadziej, po prostu palce mi się bardziej męczą na clawie, niż na fingerze. Do tego jest bardziej wygodny. Szukam coś na wzór tego a4techa, żeby dłoń spoczywała na myszce. Wprawdzie mówiąc nie wiem na co się zdecydować. Z jednej strony fajnie jak dłoń cała spoczywa na myszce, z drugiej fajnie ją potrzymać tylko "opuszkami" palców. Załączę zdjęcia jak trzymam obie myszki. Dobrze by było jakby mysz nie była za lekka, chcę ją czuć w ręce. Chyba jednak bardziej odpowiada mi fingertip grip. Zastanawiałem się nad myszkami typu Cougar Revenger S, tutaj mi ją polecaliście, ogólnie chyba bym ją wziął od razu, gdyby nie była wykonana ze śliskiego plastiku. Druga to Logitech G403, lecz w niej raczej mi nie będzie odpowiadać scroll, lubię takie gładkie, miękkie odczucie podczas przewijania, jak w a90 :D
Pozostaje jeszcze DM1 Pro oraz DM3 Mini. Co jak co, ale nadal chyba dm3 mini byłaby najlepszą opcją dla mnie.
Czyli najlepiej jakiś wygodny kształt, jakaś guma/dobry plastik, przyciski mogą być lekko miękkie, nie za sztywne. Sensor nie musi być najlepszy, ale żeby był w miarę dobry.

Zdjęcia: https://imgur.com/a/Ompc7
Odpowiedz
#16
"lubię takie gładkie, miękkie odczucie podczas przewijania, jak w a90 :D"

Mam obie myszki; a90 & g403, scroll w a90 jest bardziej "gumowaty" stawia odczuwalnie wiekszy opor, ma sztywniejszy i krotszy przeskok niz scroll w g403.
Odpowiedz
#17
@Duck Dzięki za porównanie ;) Czyli innymi słowy scroll w g403 jest bardziej plastikowy, tak? Właśnie najbardziej ciekawią mnie takie gumowe scrolle, które są nisko położone. Wiem, mam dość specyficzne wymagania :D A jak jest ze scrollami w DM1 Pro/DM3 Mini i Cougar Revenger S? Choć cougar już chyba odpada przez powierzchnie. Fajnie jakby była taka wolna przestrzeń między przyciskami. Wybrałbym drugi raz a90, tylko że lod tam był dość wysoki, szybko się brudzi, sensor jest trochę gorszy niż w myszkach tutaj wymienianych, ale nadal dobry, poza tym mysz miodzio :)
Dodam, że bardzo podoba mi się Tesoro Sagitta i chyba byłaby idealna, tylko te śliskie boki... :/ Chodzi mi szczególnie o wagę, bo 120 g dla mnie to bardzo dobrze, lecz 90 g też mi nie przeszkadza, jednak wolę trochę cięższą. Poza tym gumowa powierzchnia u góry, przyciski wyglądają na ładnie spasowane, scroll położony lekko na dole. super gdyby nie te boki..
Odpowiedz
#18
Trochę odkopię temat, ponieważ nadal nie wiem jaką mysz wybrać. Chwyt, bardziej jest to fingertip grip (jak siadam na wyj*bce :P) a gdy siadam normalnie jest to palm (w a90). Palmem nie umiem normalnie używać MasterMouse'a, A90 aż miło się używa tym chwytem.

Nad jakimi myszkami się zastanawiam?

- Tesoro Sagitta - Pomimo, że boki są plastikowe, bardzo mi się podoba z wyglądu, dłoń by raczej dobrze leżała na myszce, fajny gumowy materiał na froncie.

- Cougar Revenger S - Brałbym ją raczej od razu, ale podobno jest w całości pokryta śliskim plastikiem, a ja chcę mieć pewny chwyt.

- Logitech G403 - Również dobra propozycja, lecz scroll mi się nie podoba, jakiś taki plastikowy. Scroll w A90 był mega, gumowy oraz cichy.

- DM3 Mini - Dla mnie raczej za lekka, pod fingertip grip myślę, że będzie dobra. Choć ja lubię czuć myszkę w dłoni. Te 90 g to całkowite minimum dla mnie przy małych myszkach.

- DM1 Pro S - Czytałem, że przyciski u niej są dość słabe jak się natrafi na zły egzemplarz. Poza tym nie wiem jakby mi leżała w dłoni, czy byłby pewny chwyt.

- CM Storm Alcor - Sprawia wrażenie solidnej, lecz niestety już nigdzie nie można jej kupić.

Co mi przeszkadzało w:

CM MasterMouse S - Straszny scroll, przyciski dobre, lecz w a90 wydają mi się lepsze, powierzchnia strasznie się brudzi i jest momentami śliska.

A4Tech A90 - Jakbym miał się doczepić: spasowanie elementów mogłoby być lepsze, na prawym boku źle mi leży palec serdeczny.

Chyba jednak bardziej wolę trochę większe myszki. Coś w kierunku średniej/małej+

Najlepiej żeby:
Była dobrze wykonana (dobra powierzchnia), wygodna konstrukcja, scroll był lekko na dole oraz był gumowy(tak jak w a90), ważyła trochę więcej (więcej niż 90g). Sensor nie musi być taki jak w topowych myszkach.

Nad klawiaturą zastanawiałem się 1 dzień. Nad słuchawkami może z tydzień. A nad myszką już ponad miesiąc :D

Co myślicie o DeathAdder Elite? Wygląda na dobrze zrobioną, fajnie wyprofilowane przyciski (jak i cały kształt), scroll nisko położony. Najbardziej teraz się zastanawiam pomiędzy DA Elite a G403.

Z ciekawości rozkręciłem MasterMouse'a. Przeczyściłem scroll i już nie skrzypi. Jednak po chwili namyślenia rozkręciłem mojego a90 i przełożyłem scrolla. Troszkę ociera o LPM, lecz jest lepiej niż na tamtym. Jest ciszej po prostu. Od teraz gumowy scroll nie jest wymogiem w myszce ;)
Wprawdzie ten mastermouse mógłby być i już bym nie kupił innej myszki, ale powierzchnia mnie trochę wnerwia. Kształt jak najbardziej ok, chociaż wyprofilowane też mogą być. Ponadto mogłaby być nieco większa.

Edit (już nie wiem który), wyjąłem ciężarek 12 g i mysz działa rewelacyjnie. Jest różnica, a ja nie spodziewałem się, że tak lekka mysz będzie mi odpowiadała. Lepiej chodzi bez ciężarka niż z nim. Chyba jednak zostaję przy mastermouse s, no chyba że są jakieś myszki podobne do niego, co mają matową/gumową powierzchnię :)
Odpowiedz
#19
Ty przetestuj Logitech G403, najwyżej oddasz do 14 dni... i wtedy zostaniesz przy mastermousie, tak mam wrażenie, że to jest taki złoty środek do tego co poszukujesz ;)
Odpowiedz
#20
W takim razie biorę G403 :) Jaka podkładka będzie do niej najlepsza? Obecnie mam A4Tech X7, ostatnio ją czyściłem i w sumie wygląda jak nowa. No może trochę widać ślady, ale mam ją prawie 2 lata. Jest bez obszycia, już trochę się zużywa (odchodzi lekko warstwa z góry). Nie wiem czy obszycie by mnie nie denerwowało. Na razie zastanawiałem się nad DM PAD L. Co myślicie? O podkładkach nie mam pojęcia, polegam na Waszej pomocy. Wprawdzie ten A4Tech by mi wystarczył, szukam czegoś podobnego :)

Teraz doczytałem, że DM PAD to idealny zamiennik dla Razer Goliathus Speed. Mamy takie w szkole i szczerze to wolę grać bez podkładki niż z nią. Z tego co pamiętam jest ona plastikowa. Preferuję podkładkę materiałową, bez zbędnych grafik, która będzie miała średni/wolny ślizg, ale równy. Coś a'la X7.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.