• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 myszki do pracy 250zł/szt
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Dell :D
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: xDDDDDDDDD
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): bez gier
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Irrelevant
  • w co grasz (podaj tytuły gier): ArtiosCAD :D
  • jaką masz obecnie podkładkę: Cudna powierzchnia biurka
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Mam 3 (łącznie z kółkiem) i tyle używam
  • twój budżet: teoretycznie 250zł sztuka, żeby mnie prezes nie zaje..ł :D
  • jaki chwyt stosujesz: Palmo-claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? - Lewusów do naszej komórki nie przyjmujemy :D
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
    19,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 21mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Niekoniecznie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Regulowany zakres byłby super
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Wszystko?
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Bardzo tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):

Więc sytuacja wygląda dość nietypowo. W pracy ostatnio klikamy przez 6-8 godzin dziennie, projektując kartonowe opakowania maści wszelakiej (raczej te popaprane konstrukcje, normalne robią leszcze) i stockowe myszki dodawane do stacji roboczych Dell to ergonomiczny koszmar zwłaszcza dla mnie. Kiedyś już pisałem, że szukałem wygodne mychy przez wzgląd na uraz dłoni (pęknięcie kości dłoni) i sztywniejące dwa małe palce. Kupiłem Logitecha G502, z którego jestem prawie zadowolony, gdyby nie fakt, że jest nachylony z prawej strony i dwa felerne małe palce są ściśnięte, przez co na dłuższą metę jednak boli, ale zbyt ją lubię i nie mam kasy, żeby ją zmienić :D
Anychooy, postanowiłem zmolestować kierownika, żebym mógł wymienić te cholerne myszki na coś ludzkiego, co nie będzie wywoływać gniewu i frustracji, i dostałem zielone światło. Z czterech myszek jedna już została wybrana, bo koleżance doskonale w dłoni leżał Rival 100. Dla mnie i drugiego kumpla, który ma chyba nawet łapkę ciut większą ode mnie, potrzeba czegoś konkretnego do wspomnianego palmo-gripa. Pierwsza i najważniejsza rzecz, to wygoda. To będą myszki katowane naście godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, więc korzystające z nich osoby muszą mieć zapewnioną wygodę (No może poza kolegą Albertem, jego zdanie się nie liczy :>). Dobre byłoby regulowanie, jeżeli się da, częstotliwości sensora jak w G502, czyli dwa osobne przyciski do +/- DPI. Dodatkowe przyciski też mile widziane, zwłaszcza konfigurowalne, żeby każdy mógł zrobić swój indywidualny profil. Oczywiście brak extra przycisków nie jest dyskwalifikujący, bo jak radziliśmy sobie na tym shitcie do tej pory, to damy radę dalej. Trzecia mycha to w zasadzie może być coś relatywnie uniwersalnego, z czego będzie można korzystać bez bólu, bo czasem zamieniamy się miejscami i trzeba robić na nieswoim stanowisku, a nikt się nie będzie bawił w majtanie kablami pod biurkiem, przepinając myszki między stacjami w gęstwinie przewodów od UPSów, drukarek, głośników i wszystkiego co tam jest.

Paczałem dzisiaj na Roccata Kone Pure (chyba Owl-Eye) i wyglądał całkiem spoko, ale bardzo ogromnie liczę na waszą pomoc :)
Odpowiedz
#2
Fajnie by było, gdybyś przeleciał organoleptycznie sławetne regały marketówek ;)
W zasadzie, mam kilka propozycji, ale co musisz sprawdzić...
> Rival 300, Rival 310 - bardziej kierowałbym się na 300.
> Deathadder
> Kone Pure EMP
> Sensei 310

W dodatku, dla osób o mniejszych dłoniach niż 20cm, to DM2 Comfy jest pozycją obok której nie można przejść obojętnie - dla Ciebie też.
Każdy jest inny, rządzi tutaj stronniczość i indywidualizm - Tobie może przypaść do gustu R300, koledze już niekoniecznie.

Wracając do meritum...
Podstawa to DM2 Comfy.
> Rival 300 - Jeżeli szczególnie by się spodobał, to łatwo można wyłapać HP Omen Mouse X7Z96AA za około 100zł.
> Deathadder - Tutaj bezapelacyjnie Cougar Revenger S, jednakże sam Razer może być za mały.
> Kone Pure EMP - Dla Ciebie niekoniecznie może być ergonomicznym kształtem - prawy bok, ale obiektywnie jest dosyć wygodną myszą dla dużych dłoni.
> Sensei 310 - To właśnie wybrałbym jako "bezpieczny kształt" w postaci DM1 Pro.

Są też inne przyzwoite propozycje jak G403, jednakże również prawy bok również nie separuje dobrze, a sama wielkość dłoni nie wieszczy dobrej ergonomii.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Rival 300 jakoś znacząco różni się od Rivala 100 pod kątem kształtu?
Deathaddera macałem kiedyś w Neonet i z tego co pamiętam, wydała mi się straszliwie wygodna.
Kone Pure chyba wszystkie mają ten sam kształt prawda?

Patrzyłem na DM już poprzednim razem, kiedy wybrałem ostatecznie G502 i teraz tez mam na nią oko ;) Cougary wyglądają bardzo ciekawie, chociaż nieco efekciarsko i agresywnie :D Rzecz jasna czytałem recenzję na portalu i przyznaję bez bicia, że to dość mocny kandydat.
Odpowiedz
#4
(02-16-2018, 10:19 PM)Vaiet napisał(a): Rival 300 jakoś znacząco różni się od Rivala 100 pod kątem kształtu?

Tak, okropnie.
Rival 100 to przy nim laptopowy gratis.

(02-16-2018, 10:19 PM)Vaiet napisał(a): Deathaddera macałem kiedyś w Neonet i z tego co pamiętam, wydała mi się straszliwie wygodna.

Cougar jest lepszy, niemalże pod każdym względem.
Ewentualnie, zawsze można zawiesić oczyma Ventus X Optical - większy DA.

(02-16-2018, 10:19 PM)Vaiet napisał(a): Kone Pure chyba wszystkie mają ten sam kształt prawda?

EMP to większy Owl-Eye.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Ja bym postawił na 2 dm2 comfy :) kształt będzie mega wygodny
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.