• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do pisania do 350zł
#1
  • twój budżet: 200zł :(
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Obojętne
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: brązowe
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Raczej tak
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Bardzo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie
  • czy chcesz podświetlenie? - zdecydowanie tak
  • czy chcesz makra? - nie koniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? - multimedialne do sterowania dźwiękiem
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - nie jest to mus
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Absolutnie nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma):


Więc pokrótce, a jest to już chyba któryś mój temat i ciągle problemy. Mój Natec Medusa 2 się kończy. Klawisze przestają odbijać, w sensie odbijają z opóźnieniem, tracą "sprężystość" lub zwyczajnie się przycinają. Mam sporo pisania przed sobą - kilka recenzji sprzętu audio i przy obecnym stanie klawiatury to katorga. Ubezpieczenie auta i prezent walentynkowy dla żony zabiły moje fundusze na przyjemności, więc jestem na tym polu mocno ograniczony. Gdyby nie to, zapewne uderzyłbym w Nateca Genesis RX85 mimo jego białego podświetlenia. Anyway, potrzebuję klawiatury w 90% do pisania. Gram co prawda po 2-3 godziny dziennie, głównie w LoLa i CS:GO, z małą domieszką innych dziwnych rzeczy. Niemniej szukam klawiatury wygodnej i dobrej do pisania, może to być membrana, bo nie mam już parcia na mechanika (głównie przez budżet). Gdyby nie to, zapewne ogarnąłbym K70 Lux na brązie albo jakiegoś Razera (nie bijcie za mocno) na zielonych switch-ach. Tak czy owak potrzebna mi pomoc, porada i od razu zaznaczam, że im taniej, tym lepiej. 2 stówki to absolutny max i raczej nie mam co liczyć na nawet dwie-trzy dychy więcej. :/
Odpowiedz
#2
ja bym celował w używane mechaniki na allegro, cokolwiek z Brown lub Blue
Odpowiedz
#3
Masz na myśli egzemplarze kilkumiesięczne w najgorszym wypadku, czy coś jeszcze starszego? Coś tam przeglądałem alledrogo i widziałem, że pojawiają się nawet dwuletnie Razery na MX-ach. Nie wspomnę o jakimś kosmicznym wysypie używek zza gramanicy na układach AZERTY/QWERTZ i tym podobnych.
Odpowiedz
#4
układy inne niż nasze rodzime to sobie lepiej odpuścić - nie są warte tej niewielkiej zniżki, nie jest to sprzęt pewny + trzeba się przyzwyczaić
klawy używane tak najlepiej do 6 miesięcy, chyba że są na gwarancji
A Razera to lepiej nie brać, bo ludzie bez powodu nie sprzedają ich tak masowo :P W sensie, że to mało solidne klawy.
Niewiele ponad 200 zł masz Deluxa KM02 Titan, solidna klawa i to nówka, pomyśl sam
Mój koleżka przesiadł się na nią z nożycowej klawy (niski skok) i jest mega zadowolony (zresztą zrobił ze mną deal :p)
Odpowiedz
#5
No patrzyłem na tego deluxa i wygląda zacnie :D Zwłaszcza w czarnym wariancie :) Zastanawiam się w ogóle, czy nie kupić klawy stricte pod pisanie w rodzaju TKL czy jeszcze mniejszej i podłączać ją, kiedy małżonka nie będzie jęczeć, że głośno, czyli tak do 22 :D Wątpię, żeby się przyzwyczaiła z czasem do hałasu zwłaszcza, że już K70 RGB Silent ją irytował :D

P.S. W robocie mam standardowe klawy Della dodawane do stacji roboczych, bodaj KB212. Jak się na tym cholernie wygodnie pisze, to masakra xD
Odpowiedz
#6
Blue to demon głośności, licz się z tym
Niektóre stare membranki są przyjemne to fakt ^^ ale już nie produkują takich :p większość membranek obecnie to lipa (szczególnie przy małym budżecie)
Odpowiedz
#7
Ale ten klik chociażby w Razera BlackWidow Chroma v2 na zielonych to miód :D Pewnie w końcu szlag by mnie trafił od ciągłego strzelania, no ale cóż. Mam ciężkie palce do pisania, dobijam klawisze mocno i przez to czuję, kiedy któryś z klawiszy na obecnej Meduzie 2 zaczyna odbijać z opóźnieniem. Szkoda mi tego K70 RGB Silent, bo klawiatura cudna, ale wystarczyło musnąć jak dla mnie, żeby dochodziło do aktywacji klawisza, co przy pisaniu było makabrycznym doświadczeniem i wymagało ogromnej ilości poprawek, bo moje palce latają strasznie nisko nad klawiaturą, a do tego mam skopany styl pisania czterema palcami :D Trzeba będzie się nauczyć korzystać z większej ich ilości.

P.S. Pomyliłem Deluxe'a z Motospeed Ck104 :D
Odpowiedz
#8
No i mały update. Budżet nieco się zwiększył, choć nadal jestem nieco w kropce. Za dużo opcji i dostaję bzika po prostu. Gdyby K70 Lux Red był w moim zasięgu finansowym, nawet bym się nie zastanawiał, a tak... Patrzę na MSI DS4100 :) Lubię chicklety, wygląda zacnie, cena nie morduje i całkiem pozytywną ma prasę.

No chyba, że macie jakieś fajne propozycje dla marudy :)
Odpowiedz
#9
rozwaz tego deluxa, ma to samo co razer greeeny, czyli kailh blue
Odpowiedz
#10
Uderzyłem jednak w DS4100 i całkiem zacna to klawa. Muszę się co prawda przestawić nieco, bo od lat nie korzystałem z chicleta i palce przekazują dziwaczne informacje smyrając klawisze. :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.