• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gateron Silent - Cichy mechanik DIY
#21
"PS. na klawiaturce gra się wypas. Dużo przyjemniej niż na membranie, ale fragów nie dodaje :) "
świetnie powiedziane ;)
Odpowiedz
#22
Klawisze chodzą płynniej. A dzięki temu, że są liniowe z równym oporem łatwiej jest je szybko wciskać. W sumie to w takim LOL'u np mogłoby dodać uratować nieraz tyłek.

Ale do FPSów jest po prostu wygodna. Ja bym to porównał do malucha, poloneza czy dużego fiata vs AUDI :D
W labolatoriach rozwojowych Audi mają specjalne pomieszczenia, gdzie sprawdzają jaki odgłos wydaja drzwi przy zamykaniu. I mają to robić idealnie. Tak właśnie działa Mechanik :D W wersji Gateron Silent jest cicho, bez jakiegoś pustego echa taniego plastiku, który w dodatku ma tendencję do grzechotania nawet jak tylko przesuwamy palce po klawiszach ;)


Teraz myślę jeszcze nad nasmarowaniem przełączników. Nasmarowałem jedną sztukę gaterona i i jeszcze bardziej się wyciszył. Nie słychać takiego szurania ślizgaczy czy nie wiem czego. Ale to już raczej fanaberia ;)

A i stabilizatory klawiszy nasmarowałem i podkleiłem żeby nie latały. Te z Drevo Excalibur były trochę lipnej jakości. Nie pasowały do reszty cichych klawiszy.
Odpowiedz
#23
Właśnie wziąłem z kbdfans tester Kailh boxów i chodzą bardzo fajnie, przesmarowanie naprawdę sporo daje, ale jakoś nie widzę rozkręcania 104 przełączników i smarowania każdego z nich.

Liniowe cherry szurają bardzo wyraźnie. Nie zwraca się na to oczywiście uwagi przy szybkim klikaniu, ale na testerze mx black obok silvera będzie się bardzo odznaczał.
Odpowiedz
#24
Fajnie byłoby zobaczyć, jak wygląda efekt Twojej pracy. I podsumowanie kosztów.
Odpowiedz
#25
musiałbym w domu na jakiś hosting wrzucić zdjęcie :) W pracy jak tu zaglądam to nie mam dostępu do żadnego sensownego co by zaraz fotki nie poznikały.

Klawiatura kosztowała 200zl
90 szt przełączników Gateron Silent Black - 50USD ( w tym 15USD przesyłka, wybrałem szybszą bo nie chciało mi się czekać miesiąc na paczkę ) Czyli jakieś 170zl.
HotAir WEP 8858 kupiłem tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=698...OTEzNWY2Yg==
Najgorsze jest to, że teraz ten sam HotAir jest o 50zl taniej :D Ale jakby ktoś chciał, to bardzo fajny sprzęt.

Tylko czy wliczać koszt hotaira do ceny klawiatury? Mam zamiar nim lada dzień pospawać zderzak w samochodzie po zającu samobójcy.

Czyli całkowity koszt białej, zgrabnej małej klawiatury to 370zl. A jak ktoś ma już w domu głośnego mechanika i chce go wyciszyć, to wyjdzie 120-180zl? W zależności ile przełączników jest do wymiany i jaką przesyłkę sobie wybierze. Akcyzy żadnej nie naliczyli.


Najważniejsze pytanie, kto co chce użyć jako bazę do przeróbki.


[in stock] KBDfans Gateron Silent Switch
Black*1 pcs
90x pcs $34.20 Scroll for more items
Cost summary
Description Price
Subtotal $34.20
Shipping $15.00
Total USD $49.20



Przy okazji, jakby ktoś chciał robić tam zakupy, to jest kod rabatowy : ILOVEKBDFANS w który wchodzi chyba też darmowa wysyłka?
Odpowiedz
#26
(03-10-2018, 12:07 PM)Porfirion napisał(a): Właśnie wziąłem z kbdfans tester Kailh boxów i chodzą bardzo fajnie, przesmarowanie naprawdę sporo daje, ale jakoś nie widzę rozkręcania 104 przełączników i smarowania każdego z nich.

Liniowe cherry szurają bardzo wyraźnie. Nie zwraca się na to oczywiście uwagi przy szybkim klikaniu, ale na testerze mx black obok silvera będzie się bardzo odznaczał.

Gaterony też szurają, są bardzo ciasno spasowane. Nic nie rusza się dzięki temu na boki. Po nasmarowaniu prawie nie szurają. Jednego na próbę nasmarowałem i miałem w planie smarknąć resztę. Ale tak powciskałem go trochę i stwierdziłem, że to chyba bez sensu :D To szuranie jest tak ciche, że mi w niczym nie przeszkadza.

Jak weźniesz nieszurające przełączniki, to pewnie będą luźniej pasowane i jeżdżąc opuszkami palców po klawiaturze cała będzie grzechotać. A to mnie osobiście zawsze wkurzało w membranach. To oraz zacinanie się klawiszy przy wciskaniu ich lekko z boku keycapsa.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.