• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corsair Strafe niewykrywany podczas rozruchu
#1
Hej! Zwracam się z prośbą o pomoc dotyczącej Corsair Strafe RGB.

Podczas uruchamiania komputera muszę wcisnąć F1, by załadował się Windows. Powodem jest karta dźwiękowa i jej połączenie z panelem audio na przodzie obudowy, ale nie to jest problemem. Przy rozruchu moja klawiatura podświetla się, ale nie działają żadne klawisze. Podświetlenie zresztą też jest inne niż to, które ustawiłem w CUE: wszystkie przyciski są podświetlone na czerwono, z wyjątkiem WSAD. Żeby wcisnąć F1, muszę skorzystać ze starej klawiatury - bezprzewodowej Tracer Nexus RF, której nadajnik USB jest wpięty do przedniego panelu. Dopiero wtedy Windows startuje i wykrywa podłączenie Corsaira, zmieniając podświetlenie na to, które zapisałem w CUE. Nie ma znaczenia, czy mam podpięte oba kable USB ze Strafe'a, czy tylko jeden. Proszę o podpowiedzi, co powinienem zrobić, żeby nowy mechanik był aktywny już po włączeniu zasilania. 

Mój komputer to HP 8200 Elite CMT (i7-2600, HP 1494, BIOS zaktualizowany, Windows 10 Pro).
Odpowiedz
#2
dawno temu miałęm podobny problem, ale nie pamietam już czy to naprawiłem czy w miedzy czasie ina klawiaturę już żywałem :P poszukaj lepiej w google bo to bardziej sprawy biosu niż samej klawiatury
Odpowiedz
#3
To chyba nie do końca kwestia BIOS-u. Czytałem wiele wątków na forum Corsair i innych stronach - podobne problemy są nie tylko w Strafe RGB, ale w ogóle we wszystkich modelach, które mają dwa kable łączące klawiaturę z komputerem. Próbowałem aktywować ukryty tryb BIOS (Win Lock + F1), wyłączyłem oszczędzanie energii dla USB w opcjach zasilania i dla każdego hubu i koncentratora USB - bez skutku. Co ciekawe, HWiNFO64 pokazuje, że - mimo podpięcia do portu USB 2.0 - klawiatura działa na USB 1.1.

Przy okazji - czy to kwestia przyzwyczajenia, że wciskanie klawiszy sprawia wrażenie ciężkiego, cięższego niż w klawiaturze membranowej? Mam już nawyk wciskania klawiszy do końca, raczej nie nauczę się pisania z wciskaniem klawiszy do połowy. Teoretycznie MX Red są najlżejsze.
Odpowiedz
#4
raczej kwestia przyzwyczajenia, bo w praktyce jakbyś położył sobie ciężarek na przycisku to membranowa (przynajmniej jak jest nowa) wciśnie się przy ok 55g a cherry przy 45g
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.