• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką klawiaturę kupić?
#1
Witam, na początku powiem, że mam do wybrania więcej niż 2 klawiatury. Moją klawiaturę (A4 Tech Bloody b120) mam już prawie 3 lata, więc szukałem w internecie jakichś dobrych klawiatur i znalazłem 5 klawiatur które mi się podobają, ale nie wiem jaka z nich jest najlepsza ;/ Ich nazwy które wybrałem to:
• Genesis Thor 300 TKL
• Genesis Rhod 400 RGB
• SteelSeeries Apex M500
• Razer Blackwidow X Chroma
• Genesis RX85
Najlepiej jakbyście ponumerowali te myszki od 1 do 6 i napisali dlaczego akurat ta klawiatura jest na tym miejscu. Nie chodzi tutaj o cenę, po prostu chciałbym kupić jak najlepszą klawiaturę z tych co tutaj wypisałem, czasami jest tak, że to co droższe jest gorsze od tego tańszego ;p Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
żeby się upewnieć, tylko te modele wchodzą w grę? Bo cenowo jest taka różnica, że takie zestawienie jest kompletnie bez sensu, tak samo dla kogoś kto chce RGB, praktycznie tylko chroma spelnia te wymagania, (rhod to membrana to chyba w ogole nie tego szukasz?).
1. balckwidow x chroma - sprzedałbym i kupił np. masterkeys pro s, jeżeli nie chcesz jej sprzedać to cenowo przepłacona, konkurencja oferuje lepsze rozwiązania i jakość, ale jak dla Ciebie nie ma znczenia cena i rozważasz ją a np. thora to wiadomo, że lepszy będzie blackwidow. Ma jednak rebrand kailh blue czyli takie kikające, mi tam pasują, ale dla Ciebie może być lekki szok na początek po przesiadce z b120...
2. apex m500 juz nieprodukowany, sprzedałbym i kupił apex m750 tkl, jednak poziom wykonania lepszy od niżej wymienionych, do gier mx redy sąb. fajne, osobiście ich nie lubię, ale tobie może przypsują
3. genesis rx85 - w tej cenie b. dobra opcja, fajne przełączniki kailh brown, ale jakbym mógł dołożyć to kupiłbym inną
4. thor 300 tkl - osobiście nienawidzę przełączników outemu, więc wolałbym sprowadzić np. donkeya lub obins anne na gateron red, jednak niektórym outemu redy nie przeszkadzają i jako 1 mechanik może być, zwłaszca, ze jest bardzo tania ta klawka, unikaj jednak outemu blue
5. rhod 400 - membrany są fujka ;)

reasumując wg przełączników to jeżeli chcesz klikające jak stara maszyan do pisania to weź chrome
jak chcesz liniowe, gładkie to weź apexa
jak chcesz coś pośrednie ale nie chcesz wydawać kasy to weź rx85

ale najlepiej wybierz cośz tego - > http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/
Odpowiedz
#3
(01-27-2018, 10:04 AM)Hya napisał(a): żeby się upewnieć, tylko te modele wchodzą w grę? Bo cenowo jest taka różnica, że takie zestawienie jest kompletnie bez sensu, tak samo dla kogoś kto chce RGB, praktycznie tylko chroma spelnia te wymagania, (rhod to membrana to chyba w ogole nie tego szukasz?).
1. balckwidow x chroma - sprzedałbym i kupił np. masterkeys pro s, jeżeli nie chcesz jej sprzedać to cenowo przepłacona, konkurencja oferuje lepsze rozwiązania i jakość, ale jak dla Ciebie nie ma znczenia cena i rozważasz ją a np. thora to wiadomo, że lepszy będzie blackwidow. Ma jednak rebrand kailh blue czyli takie kikające, mi tam pasują, ale dla Ciebie może być lekki szok na początek po przesiadce z b120...
2. apex m500 juz nieprodukowany, sprzedałbym i kupił apex m750 tkl, jednak poziom wykonania lepszy od niżej wymienionych, do gier mx redy sąb. fajne, osobiście ich nie lubię, ale tobie może przypsują
3. genesis rx85 - w tej cenie b. dobra opcja, fajne przełączniki kailh brown, ale jakbym mógł dołożyć to kupiłbym inną
4. thor 300 tkl - osobiście nienawidzę przełączników outemu, więc wolałbym sprowadzić np. donkeya lub obins anne na gateron red, jednak niektórym outemu redy nie przeszkadzają i jako 1 mechanik może być, zwłaszca, ze jest bardzo tania ta klawka, unikaj jednak outemu blue
5. rhod 400 - membrany są fujka ;)

reasumując wg przełączników to jeżeli chcesz klikające jak stara maszyan do pisania to weź chrome
jak chcesz liniowe, gładkie to weź apexa
jak chcesz coś pośrednie ale nie chcesz wydawać kasy to weź rx85

ale najlepiej wybierz cośz tego - > http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/
Inne modele nie wchodzą w grę :p I nie chciałbym kupować przez neta. Mi jest obojętnie czy to będzie membranowa czy mechaniczna ;p Chrome ma ładny dźwięk :) Mi tam się podoba, ale to chodzi o dobre działanie i wygodę.
Odpowiedz
#4
prawie wszystkie na niebieskich przełacznikach mają identyczny dzwięk, o dobrym działaniu to razer nie jest najlepszym przykładem, lepsi są np. CM lub Corsair
Odpowiedz
#5
(01-27-2018, 07:16 PM)Hya napisał(a): prawie wszystkie na niebieskich przełacznikach mają identyczny dzwięk, o dobrym działaniu to razer nie jest najlepszym przykładem, lepsi są np. CM lub Corsair
Czyli jak myślisz, jaka klawiatura z mojej listy jest najlepsza?
Odpowiedz
#6
dla mnie pewnie apex500, dla Ciebie nie wiem
Odpowiedz
#7
Dobrze, dzięki za odpowiedź :) Już 2 osoby mi ją poleciły, bo jeszcze napisałem na 2 forach :P
Odpowiedz
#8
Pomoże ktoś jeszcze? :D
Odpowiedz
#9
dałeś pytanie z cyklu WTF, więc większość może nie chętnie chcieć tu coś odpowiadać :P
Odpowiedz
#10
(01-31-2018, 12:10 PM)Hya napisał(a): dałeś pytanie z cyklu WTF, więc większość może nie chętnie chcieć tu coś odpowiadać :P
Normalne pytanie zadałem, nie wiem o co ci chodzi :p
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.