• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana za Logitech G400s
#1
Witam serdecznie. Po tylu latach padł mi mój G400s... jaka to była DOBRA myszka dla mnie :(. Używam dość chamskiego/dziwnego Claw gripa bo niby taki grip a wole większe myszki. Dłoń raczej średnia jak na faceta 183cm i 80kg wagi. Postanowiłem iść do sklepu MM i sobie trochę potrzymać myszki(jak idiota przez godzinę stałem i macałem myszki :P ) bardzo podeszła mi Logitech G502 trochę przy szybszych ruchach ten scroll się odzywa i sama jego praca jest dość dziwna ale ogólnie leży bardzo spoko na mojej ręce. Chciałem ją już brać ale postanowiłem ją wytestować na podkładce którą mam w domu SS qck. Poprosiłem gościa czy jest taka możliwość by mi otworzył taką podkładkę by sobie zrobić test. I tu zaczęły się lekkie problemy. Mysz jest ciężka nawet bez odważników, stawia wyraźny opór co trochę jest hmmm... no do gier FPS jest to problematyczne. Jako że jest to model sklepowy otwarty widziałem że ślizgacze są dość zjechane, możliwe że to ich wina ale wolałem się wstrzymać. Obok leżała mysz Logitech G402 która w budowie jest bardzo podobna, przymierzyłem ją i też jest bardzo spoko jak na moje preferencje :). Jak G502 mogę dać 9 na 10 to G402 8 na 10 :) no ale hej, jest dobrze :). Więc zrobiłem szybki "riszercz" na internatach na telefonie i czytam o sensorze i tu zaczynają się moje problemy :). O ile G502 używa bardzo dobrego sensora PMW3366DM o tyle G402 używa jakiegoś Avago AM010. Nie mogę za bardzo znaleźć informacji na temat tego sensora :/tylko tyle że to jakaś nazwa własna logitecha od innego sensora i że ma żyroskop http://forum.pclab.pl/topic/1109499-Hier...w-myszach/ czy ktoś dobry może mi opisać prace tej myszki? W sensie G402 :)

Czułość na jakiej gram to 800DPI
Odpowiedz
#2
recenzja g402: http://www.overclock.net/forum/375-mice/...w-ino.html
am010 to logitechowa wersja pmw3320, 250 zł za taką mysz (cena w MM) to bardzo dużo, znaczną część myszy na pmw3360 można dostać taniej.
Myszy na pmw3360: http://www.overclock.net/forum/375-mice/...ryone.html
Na twoim miejscu na początek przymierzyłbym się do rivala 310; ventus x optical i cougar revenger s pod wzgledem kształtu i rozmiaru również powinny być dobrym zamiennikiem za g400s.
Odpowiedz
#3
Znaczy wtedy bym kupił na allegro tam widzę po 119zł. Pytanie bardziej w sprawie sensora. Czy jest on jakoś sporo(porównywalnie) gorszy?
Odpowiedz
#4
AM010 jest stosunkowo nowym, low-endowym sensorem, o znacznie gorszych parametrach niż pmw3360, czy 3330, ale nie ma też istotnych wad i mimo wszystko zapewnia akceptowalne minimum potrzebne do grania w fpsy. Ten żyroskop niweluje podstawowy problem am010, czyli niski max speed, więc w ogólnym rozrachunku chyba nie jest to zła opcja.
Z tego co czytałem g402 ma niewielką akcelerację pozytywną, ale bardzo równą i stabilną, więc zasadniczo nie powinna przeszkadzać w grze.
Odpowiedz
#5
może sprawdz sobie g403. mysz kształtem jakoś nie odbiega od g400
Odpowiedz
#6
^
Jedyna mysz podobna kształtem do G400, to G400 :p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
No co Ty, G403 jest bardzo podobna :) Z wyjątkiem zaokrąglonej góry w G400, ale tam przecież nie trzymamy dłoni, to kwestia estetyczna, a wygoda może być podobna :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
G403 to dla mnie wiekszy brat g303 który niby odpowiedni dla claw gripa a jednak mała strasznie. G403 jakoś też mały sie wydaję :( .
Odpowiedz
#9
@Ewelina
G403 jest zdecydowanie mniejsza.
Nie ma "wcięcia" na kciuk, prawa burta jest inaczej wyprofilowana, przyciski zupełnie inaczej się klika.

Moja dłoń wyrzekła się wszystkich kształtów bez większej separacji klików, G403 w szczególności.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Może kiedyś wypuszczą podobną, skoro tyle ludzi za nią tęskni, kto wie :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.