• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CMStorm QuickFire TK Cherry MX Red czy qpad mk 70
#1
W ciągu miesiąca chcę kupić mechanika pod gry na redach. W oko wpadły mi te 2 modele. Najlepiej żebym się zmieścił do kwoty 400. Generalnie bardziej się skłaniam ku cm. Z tego co wyczytałem w necie ma lepszą jakość. Tyle, że w jednym teście w bf4 nie łapały przyciski... .Inny problem to wejście do biosu przez del. Chyba trzeba naciskać fm kilka sekund i del i nie zawsze się to udaje -_-'. Brak tych kilku przycisków mi nie przeszkadza, ale chciałem się zapytać jak to było u was z tymi rzekomymi problemami?. Czy cm nie jest dla was za wysoka? Będę dokupywał podkładkę (coś polecicie? np z ebay ) i czy tą wysokość cm da się fajnie skorygować? Chyba będę zamawiał z pewnych owoców razem z gwarancją + 2 lata, więc jakość i wygoda to podstawa. Czy te wyższe przyciski są namacalnie lepsze od qpada?.
Czy dla maniaka bfa , który kupi za jakiś czas monitor 144 hz 1000 hz cm ma jakieś znaczenie? Ile wynosi standardowe odświeżanie qpada ? 125?
Cm ma ten plus, że jest krótszy i nie muszę tak rozstawiać rąk, wyłączenie win też kusi.
Jakieś oringi też polecicie?
Odpowiedz
#2
Nie mamy tej klawiatury CMa ale z tego co pytałem to mówią , że może to mieć związek z płytę główną, wiele klawiatur na usb nie reaguje w biosie i żeby odpalić właśnie biosa trzeba użyć przejściówki usb-ps2 wtedy widzi klawę. Nie wiem czemu miałoby się coś zacinać, nawet na 6Kro wątpię, żebyś w BF4 doświadczył przycinania. Może ktoś miał MACa tam to różnie to jest. Nawet któraś z Tesoro tak miała u nas, u jednego nie było jej widać w biosie u drugiego działała normalnie. Kolega miał Corsair K60 i nie widział jej właśnie bios, u mnie działała normalnie - stąd nie wiem jak będzie u ciebie. Miał specjalnie klawę na ps2 do biosu :P Te CMy są dosyć wysokie i bez podpórki wielu źle się gra. Zamów wrist resta np. Grifiti z ebay/amazon. Jakościowo na pewno CM lepszy.

Teraz kolega zamówił sobie o-ringi od Cherry. Dojadą to zobaczymy - u nas to tak w zasadzie mało kto je lubi, dla mnie to wszystkie jednakowo bezsensowne ;p

imo bierz CMa ;)
Odpowiedz
#3
Mk-70 ma gumowane przyciski, a macaliście przyciski CM?. Na ich stronce pisze, że ABS, Grip Coated ( i niby wszystkie modele CM to mają ), mam nadzieje, że nie są twarde, bo po przeczytaniu kilkunastu testów na różnych stronach różne wnioski można wyciągnąć. W sumie jestem prawie zdecydowany na CM i tylko to mi nie daje żyć ^^.
Szkoda, że redy CM są raczej niedostępne w Polsce :C.
BTW. Na allegro i sklepach internetowych widziałem też podkładki ( i to rózne: żelowe, materiałowe, chyba plastikowe, huk wie ktore najlepsze ^^ ), chyba coś sobie wybiorę, bo np. na ebay ceny z dupy ^^.
Odpowiedz
#4
TK ma chyba też ala gumowane ;)
Odpowiedz
#5
Jak pisałem w innym temacie mam już TK. Dziś aktualizowałem bios i nie mogłem do niego wejść. Przywróciłem stan 6 maksymalnie klawiszy do wciśnięcia, też nie mogłem ( chociaż w necie to niby pomagało ). Podłączyłem starą klawiaturę i znalazłem ciekawą opcję w biosie wyłączania num locka w czasie startu biosu ^^. Wyłączyłem i można wejść TK do biosu ^^. Połowiczne zwycięstwo bo num lock jest domyślnie włączony i trzeba się ratować inną klawiaturą w czasie aktualizacji biosu.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.