• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka, nowy ja
#1
Cześć.
Jak to w życiu bywa czas na zmiany, a w tym kontekście szukam myszki do laptopa. Raczej zwykłej takiej na kabel.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Naga, wcześniej ouroboros
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: niska
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 800DPI
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):Będzie z 25cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): od ferii do ferii RTSy, FPSy, jakieś LoLe, poza sezonem normalna praca z komputerem.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus czy jakoś tak, możecie w pakiecie polecić od razu podkładkę. Fajnie gdyby była łatwa w transporcie.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 podstawowe pod kciukiem: must have. Pod małym palcem mile widziane niekoniecznie.
  • twój budżet: około 200zł +/- 50
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: ważne żeby było ok. 800 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: za miękki ŚPM, jak unoszę myszkę i ją odkładam to mocno kursor przeskakuje.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? W Polsce.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Jedynie bym nie miał dyskoteki na biurku i oplot kabla był mocny by wytrzymał trochę. (krawędź biurka oklejona taśmą izolacyjną)

  • Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
Odpowiedz
#2
Jako osoba o podobnym rozmiarze dłoni, polecam Logitech G203, świetna myszka i zmieści się cenowo. A tak trochę powyżej ceny można mieć Roccat Kone Pure Owl-Eye. Chociaż ja sprzedaję nówke sztukę za 190 zł, więc można śmiało dorwać w takiej cenie. No dobra, nie będę wredna, kolega z forum sprzedaje dużo taniej :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://youtu.be/Ck-nXyhRJMA

Cooler Master MM530
> https://youtu.be/kc5_CGsiPjM

Logitech G403
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...igy-wired/

Gdyby nie brak bocznych, DM3 Mini byłaby kuszącą, wartą uciechy propozycją.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/

Co do podkładki.
Jeżeli ślizg Goliathusa trafia w Twoje kredo, śmiało można wyciągnąć dłoń po DM Pada.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...es-dm-pad/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedzi :) Możecie coś wiecej napisać o Roccat Kone Pure Owl-Eye w odniesieniu do sensorów konkurencji czy wytrzymałości? Logitechy też wydają sie fajną propozycją. Ostatecznie i tak będę musiał "pomacać".
Odpowiedz
#5
Wszystkie posiadają obecnie najlepszy sensor - PMW3360.
Roccaty są w swoim zwyczaju dosyć solidnymi myszami, jeżeli chodzi o Kone'y.
CMowi również nie ma co zarzucić.
Każda może być godnym i udanym zakupem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Ja sprzedaję za 140zł, lecz używałem jej ponad 4 miesiące. Ale KPOE Eweliny jest w o wiele lepszym stanie.
Odpowiedz
#7
Jaaaaa, nie spodziewałam się takich wzajemnych poleceń, jakie to jest miłe, dzięki :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Tak patrzę na te Roccaty i powiem, że jest dość duża rozpiętość cenowa xD Co powiecie na temat DM1 Pro S ?

PS Jeszcze młodszy a starszy stażem kolega polecił jakąś zowie ec2-b. Warta tych 300zł?
Odpowiedz
#9
Rozpiętość, w jakim kontekście?
Owl-Eye trzyma cenę, dostępny w X-Komie.
DM1 Pro S nie polecałem, gdyż wymienione wcześniej myszki będą najprawdopodobniej cechować się większą ergonomią podczas używania fingera, lecz!
Sprawdź Sensei'a 310 w sklepie, kształt DMa - chwyt 1+3+1 lubi się z tym shellem.
EC2-B to prawie sto moniaków dopłaty, nie jest tego warta na planie innych myszy.
Przyciski główne dalej trafiają w dłonie z odczuwalnym pre-travelem, boczne nie zostały znacznie poprawione, a tych miło nie wspominam.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Jeśli przeszkadza Ci lod (czyli przeskakiwanie kuraora gdy podnosisz mysz) w razer synapse wejdź w zakładkę calibrate i skalibruj sensor z podkładką. Możesz też pobawić się suwakiem lod
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.