• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki Roccat Aluma
#1
Kupiłam w promocji w gorącym strzale x-kom słuchawki douszne Roccat Aluma. Przecena jakoś 100 zł mniej, więc się skusiłam, wyszły 100 zł zamiast ponad 200 zł. Mają służyć i do telefonu i do komputera. Mini recenzja:

Miałam wiele słuchawek, ale jakość dźwięku w tych Roccatach jest niesamowita! Świetny, czysty dźwięk, basy, grają dużo głośniej od innych. Idealnie tłumią otoczenie, nie słychać nic, stukania w klawiaturę czy jak okradają mieszkanie, tego nie usłyszycie :D
Na plus ładny wygląd, nie plączący się kabel, dużo dodatków jak przejściówki, dodatkowe wymienne nakładki douszne o różnych rozmiarach, śliczne etui i pudełko.
Co do minusów, to każde lekkie dotknięcie kabla, każdy ruch powoduje stukanie w uszach, dlatego słuchawki dla osób które siedzą, leżą, bo chodzić z nimi to ciężko. Czasem mogą wypadać z uszu, ale trzeba dobrze dopasować nakładki lub mocniej wcisnąć.

Najbardziej irytuje mnie w nich te stukanie przy każdym dotknięciu kabla czy ruchach. W sumie to pierwszy raz się z tym spotykam, a na pewno nigdy tak głośno tego nie odczułam i dziwne że producenci jednak zdecydowali się na takie rozwiązanie. Dobre dla osób bez ruchu, ale wiadomo, nie raz trzeba się poruszyć, przejść, a to już odpada. Ciekawa jestem czy Roccat Syva ma tą wadę, bo zawsze chciałam je kupić, ale z racji promocji rzuciłam się jak pies na szynkę na Alumę.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Jak słuchawki do telefonu, to:
https://audiobudget.com/leaderboard/iem

Niestety, Roccaty wypadną przeciętnie na takim barwnym tle.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
jeśli chodzi o sluchawki douszne(dokanałowe) to takie stukanie jest rzeczą często występującą więc przy doborze sluchawek takiego kalibru trzeba mieć na uwadze. ja jako posiadacz dokanałówek od sony wiem co mówie... ile razy to kabel dotykał klawiatury i przenosił dzwięków z niej to ja nawet nie licze :P
Odpowiedz
#4
XeXu - ogromny wybór, aż nie wiadomo na co patrzeć :) Bardziej chciałam do komputera niż do telefonu, szukałam rozwiązania by nie zakładać tych dużych słuchawek które spłaszczają włosy, tylko kupić douszne. Nie mam dużych wymagań co do dźwięku, miałam i takie za kilka zł i mi wystarczały do telefonu. Bardziej chodzi mi o wygodę, komfort. Dobrze że mam przedłużacz do słuchawek, inaczej przewód mi nie starczał. Wiem że powiecie iż to marne rozwiązanie słuchawki douszne do gier, ale przy małych wymaganiach liczyłam, że coś z tego będzie. Jeszcze w grach ich nie testowałam, nie wiem czy te stukanie nie będzie irytować.

Reo - dobrze wiedzieć, bo nie wiedziałam że to częsta przypadłość takich słuchawek. Ale chyba to zależy od kabla, bo mam kilka innych słuchawek typowo do telefonu po kilkanaście zł i w nich nie słychać tak głośnego stukania przy dotykaniu kabla.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Gama ogromna, ale to tylko lepiej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
No nie powiem, ładne są, ogromny wybór, przeróżne wzornictwo i kształty. Stronka bardzo ciekawa, dodałam do ulubionych, może się kiedy przydać, dzięki :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Roccat Syva na x-kom w gorącym strzale za 49 zł, dobra okazja. Ciekawa jestem czy też mają ten sam efekt stukania w uszach przy ruchach kablem.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.