• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy doborze myszy+podkładki
#1
Cześć, w najbliższym czasie wymieniam zestaw mysz+podkładka, obecnie rozważam Zowie ZA11 oraz Zowie G-SR, poniżej podaję formularz z danymi:

Mysz:
- obecnie używam myszy Roccat Kova[+]
- dpi 800
- czułość w grach moim zdaniem średnia (1.1x wejściowej czułości)
- czułość w systemie (Windows 10) 6/11
- nie instalowałem dodatkowych sterowników, więc całość ustawień czułości opisana powyżej
- co do obrotu o 360st. nie gram w żadną grę FPS, zatem nie odpowiem na to pytanie(jeśli będzie to konieczne, to coś ściągnę i podam info)
- Osu!,League of Legends, Starcraft II
- jakaś 4-5 letnia Logitecha, przypomina model G240
- mój naturalny chwyt to fingertip
- ułożenie 2+2+1
- leworęczny  (myszy używam lewą  dłonią)
- 20.5-21cm
- 2cm
- wolałbym nie zmieniać chwytu, aczkolwiek jak zajdzie potrzeba to krzywda mi się nie stanie
- zakres dpi jest mi obojętny, dopóki mogę ustawić cokolwiek z zakresu 600-1000dpi
- szukam myszy z precyzyjniejszym sensorem, bez przycięć ani smoothingu (obecna mysz czasami zachowuje się jakby się wyłączała na 0.2-0.3s)
- wolałbym, żeby mysz była dostępna w Polsce
- budżet na mysz to 300zł

Podkładka:
- obecnie używam myszy Roccat Kova [+]
- jakaś Logitecha serii G, nieco przypomina G240
- najchętniej materiałową
- okolice 30x40cm, większa może być, ale dodatkowa powierzchnia nie jest potrzebna
- akceptuję, choć wolałbym tego uniknąć
- nie mam zielonego pojęcia co znaczy szybkość podkładki, intuicja podpowiada mi średnio-szybką
- jak w przypadku myszy, wolałbym zakupić ją w Polsce,
- Zowie G-SR, o której myślałem kosztuje jakieś 130zł, wolałbym tej kwoty nie przekraczać
- poza czarnym kolorem dodatkowych uwag nie mam

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Wzbogać post, dodając kluczowy element - chwyt :p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(01-13-2018, 12:14 AM)XeXu napisał(a): Wzbogać post, dodając kluczowy element - chwyt :p

racja zapomniałem, już poprawione, dzięki za uwagę
Odpowiedz
#4
Jak eksploatacja tego Roccata?
Ergonomia w porządku?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
patrząc na to co grasz to zowie nei bierz bo mają Huano, nie sprawdzają sie zbyt dobrze RTSach. Masz sporąrękę, więc możesz rozważać g403, Rivala 310 a z symetryków to sensei 310, dm pro s

g-sr jest za wolna pod RTSy , masz racje co do średnio szybkiej, zobacz na DM PAD L (lub XL żeby sobie również oprzeć nadgarstek przy klawiaturze albo XXL żeby na całe biurko rozłożyć), bo może nie potrzebujesz więcej wydawać
Odpowiedz
#6
^
Leworęczny, więc shell Sensei'a na pierwszy ogień.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Cześć wszystkim,

Wielkie dzięki za podpowiedź, @Hya, niestety myszy używam lewą dłonią(stąd G403 odpada), jednak nie wiedziałem, że Sensei 310 ma opcję symetryczną (model Ambidextrous), Dream Machine zbiera zaskakująco dobre opinie, o niej też długo myślałem. Przy okazji wiecie jak sprawuje się Razer Deathadder Respawn (zwykły DA, tylko z leworęcznym profilem)?

Co do podkładki, nie potrzebuję cudów, obecną doprowadziłem do stanu zbliżonego do tekstylnego papieru ściernego, kupując nową chcę mieć jedynie pewność, że jej specyfikacja nie będzie utrudniać korzystania z myszy. DM Pad Xl wydaje się być w porządku.

Co do myszek, jeżeli odradzacie ZA11, to w mojej rozważanej liście znajdują się DM Pro S, SS Sensei 310 Amb. oraz Deathadder Respawn. Do ekspertów nie należę, zatem w kwestii wyboru zdaję się na Waszą opinię. Osobiście kłaniam się w stronę SteelSeries, pytanie brzmi, czy jest dużo lepsza od Dream Machine, jeśli mam wydać 100zł więcej, chciałbym mieć pewność, że jest odczuwalnie precyzyjniejsza.

@XeXu, pytałeś jak sprawuje się Kova, na pewno wygodna, co prawda używam jej już jakiś czas, ale pamiętam, że już w pierwszych dniach chwytało mi się ją bardzo naturalnie. Ruch kursora moim zdaniem precyzyjny jak na swój przedział cenowy, choć moim zdaniem słabszy niż np. w Rival'u 100. Do gier MOBA moim zdaniem się nadaje, jednak drastycznie traci na precyzji przy szybkich i gwałtownych ruchach. Do tego bez "ręcznej" korekty kursor troszkę się gubi, jeżeli ustawisz mysz na środku podkładki, kursor na środku ekranu, pomachasz 5-15sekund po ekranie i ponownie wyśrodkujesz kursor, można zauważyć, że mysz nie znajduje się już na środku podkładki (nie jestem ekspertem, może to normalne dla wszystkich myszek, jednak dla mnie ta wada to główna przyczyna zmiany sprzętu). Ogółem, do casualowego grania się nadaje, ale na FPS'y odradzam.

edit: co do rezygnacji z Zowie pod kątem gier w jakie gram, ich kolejność jest też "priorytetem", w Osu! gram zdecydowanie najczęściej, więc wybierałbym wszystko głównie pod tę grę, choć nie jest to oczywiście absolutna konieczność, chcę jedynie żeby mysz radziła sobie z szybkim poruszaniem się po całym ekranie (kursor musi trafiać w punkt przy szybkich, rwanych ruchach)

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Motywami przewodnimi w debacie "DM1 Pro S vs Sensei 310" są:
- symetryczne przyciski boczne w Sensei'u
- silikonowe boki w Sensei'u (indywidualna potliwość)

Główne powody dyskusji.

Respawn technicznie jest problematyczny, pozostawiam go jako alternatywę.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
(01-13-2018, 09:05 PM)XeXu napisał(a): Motywami przewodnimi w debacie "DM1 Pro S vs Sensei 310" są:
- symetryczne przyciski boczne w Sensei'u
- silikonowe boki w Sensei'u (indywidualna potliwość)

Główne powody dyskusji.

Respawn technicznie jest problematyczny, pozostawiam go jako alternatywę.

Przyciski boczne są bez znaczenia, na sto procent nie będę korzystać, co do silikonowych boków, przy ruchu myszą używam  nadgarstka kierując na boki i dwóch "środkowych palców" na myszce przesuwając ją wprzód i tył, palce na bokach myszki tylko stabilizują, zatem tam potrzebuję tylko komfortu i przyczepności.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.