• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SS Sensei 310, czy Rival 110 i ew. Logitech G203
#1
Pierwszy mój post na forum i oczywiście prośba o Wasze zdanie.
Zdecydowałem się napisać, bo wydaje mi się, że sytuacja jest trochę nietypowa. Niestety wymaga przydługiego opisu... 
W zamian oferuję kilka moich wrażeń nt. dość popularnych na forum myszy, więc może komuś się przyda.

Przed świętami padł mi PPM w Rival'u 100. W ramach RMA dostałem od SS kod rabatowy na $40, ale cała sprawa ciągnęła się 2 tygodnie. Zapasową myszą "laptopową" nie dało się ani pracować (grafika, kartografia), ani grać, mimo że Path of Exile nie jest wielkim wyzwaniem dla myszy. Sugerując się recenzjami na test-gear kupiłem MasterMouse S od Coolermaster.

Wrażenia (kolejność chronologiczna):
1: SZTYWNY kabel.
2: REWELACYJNY sensor.
3: Kiepskie ("gumowe") przyciski boczne.
4: Świetne i pewne przyciski główne (nie "zachodziły" na siebie - patrz recenzja).
5: Niedorobione oprogramowanie (po uruchomieniu kompa domyślna czułość utrzymuje się aż do uruchomienia aplikacji CM, chyba że to ja nie ogarniam).
6: Kształt trochę jednak męczący (chyba tył zbyt pękaty, szczególnie z prawej - zewnętrznej strony).
7: Przycisku pod scroll'em trudno użyć tak, żeby nie obrócić kółka.

Punkty 1, 3, 5-7 byłyby niczym w stosunku do zalet  z 2 i 4 gdyby nie to, że w drugiej dobie użytkowania LPM zaczął wydawać piszczący dźwięk (jak przystało na mysz:). Zaczęło się od kilku pisków na godzinę, a w 3 dobie wysłałem formularz odstąpienia od umowy, bo piski były głośne i wydawane praktycznie przy każdym kliknięciu. SZKODA.

Tego samego dnia, kierując się opiniami z forum, zamówiłem Logitech'a G203.

Wrażenia:
1: Taki powinien być kabel!
2: Sensor jakoś specjalnie lepszy od tego w starym Rival'u to nie jest... (zaznaczam, że chodzi o "odczucie")
3: Głośne klawisze główne... Komputer stoi w sypialni - klawisze są naprawdę głośne.
4: Świetny i cichy przycisk pod scroll'em...
5: ale kółko głośne przy szybkim przewijaniu. Komputer stoi w sypialni...
6: Dobre przyciski boczne.
7: Głównym brakuje "precyzji" - w MasterMouse jak kliknąłem, to kliknąłem, G203 nie daje 100% pewności, ale może to znowu ze mną coś nie tak.
8: Cukierkowe oprogramowanie.
9: Kształt... Hm... Do mojego claw-fingertipa (fingertip z podparciem, albo claw z mniej wygiętymi palcami) to jakoś tak nie do końca... Na pewno lepiej niż w MasterMouse, ale czy lepiej niż w Rival'u to nie wiem (do Rival'a przyzwyczajałem się 1,5 roku a do G203 2 dni).

Dzisiaj udało mi się w sklepie pewnej sieci z artykułami AGD i RTV "pomacać" dwie 310-tki Rival i Sensei. Rival odpadł w przedbiegach (kształt) natomiast Sensei wydaje się być OK.

Wrażenia z przymiarki sklepowej do Sensei 310 (tu czas przyzwyczajania się trzeba liczyć w minutach):
1: Trochę duża - bardziej prostuje mi palce niż stary Rival, czy 2 myszki testowane w ostatnim czasie.
2: Wszystkie klawisze OK - główne i scroll cichsze niż w G203, środkowy "cięższy" niż w G203, ale i ten i boczne OK.
3. Kabel jak w G203 - super!
4. Jak na mój gust lepiej wyważona niż G203 - podnoszę ją w poziomie, w G203 opada tył, ale to z pewnością kwestia chwytu.

Zastanawiam się nad 2 opcjami:
1. Zostawić G203 i za kod z RMA zamówić Rival'a 110 (podkładka gratis:) - jak nie wykorzystam kodu w 2 miesiące, to przepadnie, a dostawa jest gratis.
2. Oddać G203 i za podobną cenę + kod z RMA kupić Sensei 310 (podkładka gratis).

Jest jeszcze opcja 3, ale jeszcze bardziej skomplikowana:
3. Oddać G203, za podobną cenę kupić MasterMousa z nadzieją, że poprzednio trafiłem na kiepski egzemplarz, a za kod z RMA zamówić Rival'a 110 (podkładka gratis).

Jakie jest Wasze zdanie? Co Wy byście zrobili na moim miejscu? Lepiej mieć 2 myszki ze średniej półki, czy 1 z wyższej?

Poniżej dołączam standardowy opis.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

[*]jaką obecnie myszkę używasz: G203, ale wszystko jest wyżej opisane :)
[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 (wszystkie czułości na podstawie G203, w MasterMouse S były ok. 2x wiyższe)
[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 800
[*]czułość w Windows: 800 (czasem mniej, do 400)
[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 800
[*]ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie gram w FPS
[*]w co grasz (podaj tytuły gier): Path of Exile, szachy
[*]jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeriec QCK
[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 6 + scroll
[*]twój budżet: ~120 zł + kod RMA
[*]jaki chwyt stosujesz: claw-fingertip (claw z palcami wskazującym i środkowym ułożonymi jak w fingertipie)
[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
[*]jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5 cm
[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? c cm
[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: dopuszczam małe modyfikacje, ale zasadniczo, dobrze mi z nim
[*]czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie interesuje mnie ilość DPI - ważne, żeby się dobrze prowadziła
[*]co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: głoścność klawiszy, sensor jak w MasterMouse byłby SUPER.
[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? i tak i nie - patrz wyżej
[*]uwagi (np. co do wyglądu myszki): wyglądać powinna raczej skromnie
Odpowiedz
#2
Mam takie same wrażenie co do Master Mouse.
Co do G203, sensor czuć że jest lepszy od Rivala 100, wystarczy trochę dłużej poużytkować i to daje się odczuć. Tak, przyciski są bardzo głośne i od początku na nie narzekałam, a wyszło na tym że używam ciągle tej myszki i się do nich przyzwyczaiłam, a jestem fanką ciszy. Tzn cały czas je słyszę, wiadomo i chciałoby się cichsze, ale jednak wygoda i precyzja na 1 miejscu. Oj tak, cichy przycisk pod scrollem i cichy scroll. Musiałeś trafić na egzemplarz z wadliwym scrollem, bo u mnie jest cichutki. Punkt 7 z kliknięciem, to prawda, mam to samo odczucie, nie zawsze jest pewność że się kliknie, czasem się nie udaje.
Rival 110 jest kiepski, ma wiele wad, jest tandetnie wykonany, jeśli mam wybierać to pozostałabym przy Rival 100 w niższej cenie i przy G203. Możesz jeszcze zobaczyć Roccat Kone Pure Owl-Eye, akurat mam na sprzedaż.
Sensei 310 z tego co macałam w sklepie to udana myszka, wygodna, mi osobiście nie pasują przyciski boczne z prawej strony, wciskają mi się ciągle, są tam zbędne. Więc jeśli Ci ni przeszkadzają one i rozmiarem myszka nie jest za duża, to możesz brać.
Master Mousa bym nie brała, trafić na dobry egzemplarz może być ciężko, zważywszy że i Ty i ja mieliśmy z wadami. Do tego te kiepskie, płaskie ślizgacze.
Ja to bym zrobiła tak, że miałabym kolekcję 20 różnych myszek, więc ciężko jest doradzić, bo sama nie potrafię się zdecydować i na biurku mam 3 myszki, które co jakiś czas zmieniam. Dodam, że wciąż czekam aż wyjdzie mój ideał.
Masz dużą dłoń, więc Sensei powinien być dobry. Próbowałeś G403?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź!
Czytałem na forum Twoje posty i liczyłem na Twoją pomoc :)
O G403 tylko czytałem/oglądałem. Nie wchodzi w grę ze względu na cenę. Gdyby kod RMA od SteelSeries dało się zrealizować też na Logitecha, to na pewno bym rozważył :)
Gdybym nie przeglądał recenzji Sensei to prawdopodobnie nawet bym nie zauważył istnienia prawych bocznych przycisków tzn. zupełnie mi tam nie przeszkadzają.
Z tego co piszesz o MasterMouse wnoszę, że trzecia opcja odpada, a skoro Rival 110 jest kiepski to pierwsza w sumie też nie ma sensu. Chyba będę musiał jeszcze raz przymierzyć się do Sensei. Szczęsliwie mam jeszcze co najmniej tydzień na decyzję :)
Raz jeszcze dziękuję za wskazówki.
Odpowiedz
#4
Bożesz Ty mój, aż nogi się ugięły, a siedzę :D
Tak cenowo jest dość droga, zwłaszcza wireless, ale ta z przewodem jest tańsza i zapewne na aukcjach można taniej dorwać, o ile odpowiadają Ci myszki profilowane.
Co do Rivala 110 to jest to moje odczucie, ale też czytałam opinię innych osób i też narzekają a to na przyciski, a to na kiepskiej jakości plastikową obudowę, mam wrażenie że się szybko rozpadnie.
Tak, pomacaj jeszcze Sensei i będziesz wiedział czy Ci kształtem odpowiada. Ale poczekaj jeszcze na odpowiedzi kolegów z forum, oni mają większe dłonie od moich i doradzą :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Napomniałeś Rivala 310 jako niezbyt dobrego kandydata - odpuściłbym G403.
Od Steelseries, aktualnie Sensei 310 jest bezapelacyjnie wart moniaków.
Jeżeli Twoje kredo nakazuje drogę symetryków, masz w zasadzie dwa wybory: DM1 Pro S i ów wspomnianego Sensei'a.
Z okazji fanta w postaci talonu, odświeżona wersja duńskiej legendy wydaje się być oczywistym wyborem.
Piętnuję również opinię o Rivalu 110, nie jest wart takiej kwoty.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Ja bym też rozważał sensei 310 z racji na kupon, z chwytu zrobi Ci się co prawda taki palmo-claw, ale na dłuższą metę będzie Ci wygodniej.
Odpowiedz
#7
A skoro g203 to czemu nikt nie poleca dm3 mini?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
^ bo OP się o niego nie pytał? pewnie dlatego ze ten koło 200zł kosztuje razem z shipem
Odpowiedz
#9
Bo dm3 mini nie polecam :) Zbyt dużo wad, poleciała do zwrotu.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
^ jakie wady?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.