• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka i podkładka
#1
Witajcie,

stała się rzecz straszna, moja aktualna myszka Mionix Avior SK odmówiła posłuszeństwa po drugim, niefortunnym zalaniu wodą. Jest to najlepszy sprzęt z jakiego korzystałem i głównie skłaniam się do zakupienia nowej, zwłaszcza, że Mionix wypuścił nowe wersje kolorystyczne, które mi bardzo się podobają. J



Jednak przez te 3 lata przez które z niej korzystałem domyślam się, że dużo mogło się zmienić pod względem sensorów itp, a ja nieco wypadłem z obiegu dlatego chciałbym się was poradzić, bo może jest coś naprawdę wartego uwagi.



 

[*]jaką obecnie myszkę używasz: Mionix Avior SK

[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400/800

[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska

[*]czułość w Windows: 6/11

[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): korzystam z niej jako Plug&Play

[*]ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok 30cm

[*]w co grasz (podaj tytuły gier):csgo, pubg. lol

[*]jaką masz obecnie podkładkę: Logitech G240, planuje wymienić na Zowie G-SR

[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): główne, scroll, lewe boczne

[*]twój budżet: bez ograniczeń

[*]jaki chwyt stosujesz: palm, fingertip (czasem claw, bardzo rzadko do przeglądania internetów), głównie zależy mi na komforcie w palm/fingertip

[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1/2/2



Co do podkładki to korzystam aktualnie z Logitech G240 i jestem z niej zadowolony, ale potrzebuje czegoś większego dlatego planuje kupić Zowie G-SR, choć jeśli polecicie mi jakąś myszkę która spisuje się z jakąś inna podkładką jeszcze lepiej to nie widzę problemu.



Dodatkowo bardzo mi zależy na kilku cechach:

- materiał z którego wykonana jest powłoka myszki. Mionix Avior to najlepsze co miałem w ręku, korzystam z niej od 3 lat, ręka w stresie się poci itp, a po niej nie widać najmniejszego zabrudzenia, dodatkowo jest bardzo miła w dotyku, nie ma też żadnego starcia. Pamiętam że mój Roccat Savu po roku w miejscach pod palcami od przycisków głównych był zdarty.

- co do samej bryły nie jestem jakoś mega wybredny, może być profilowana jak i symetryczna. Symetria w Aviorze jest rewelacyjna, zwłaszcza że im bliżej końca przycisków, bryła się lekko poszerza. Np Zowie FK czy SS Sensei (ten stary, metalowy?) tak dobrze mi nie leżał

- zależy mi też na bardzo dobrej jakości jeśli chodzi o sensor, przyciski i kabel. Największą wadą Mionixa był chyba właśnie kabel, który pomimo korzystania z Zowie Camade szura mocno po podkładce (przy samym "wyjściu z myszki"). Jeśli np. są jakieś myszki bezprzewodowe, godne polecenia nadające się do gamingu też chętnie bym rozważył taki zakup.

Wielkie dzieki za podpowiedzi, pozdro!
Odpowiedz
#2
(01-02-2018, 11:05 PM)plagocki napisał(a): https://www.amazon.de/MIONIX-optische-Ga...onix+avior - jeśli przywiązałeś się do Aviora, rozważ zakup kolejnego - można jeszcze znaleźć fabrycznie nowe ezgemplarze. Cena mieści się również z założonym budżecie.
Zakupy jak i proces reklamacyjny na amazonie są naprawdę bezproblemowe.
Cenię myszy Mionixa głównie za fantastyczny gumowany coating - mam jeszcze nadzieję, że nie znikną całkiem z rynku.

Cóż, powierzchnia Mionixa jest dosyć ekscentryczna, unikalna, podobnie jak jego kształt.
Bez przymierzenia czegokolwiek w sklepie, ciężko jest strzelić, szczególnie gdy gustujesz w symetrykach.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
ja myślę, żebyś sobie przetestował Cougar Revenger S, nowy kształt dla Ciebie, ale imo warto żebyś go zobaczył
Odpowiedz
#4
A co w niej takiego ciekawego? Wygląda kiczowato dość, materiał też wydaje się kiepski, choć mogę się mylić. Wiesz może czy w jakimś sklepie można tą myszkę po dotykać?
Odpowiedz
#5
raczej nie znajdziesz w stacjonanrym, tam tych mniej znanych firm nie znajdziesz
Odpowiedz
#6
Może steelseries sensei 310? A bezprzewodowa na przykład logitech g703 lub g403 wirelles.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.