• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjechany gwint w śrubce myszki
#1
Dać kobiecie myszkę, to ją zajedzie :D Więc, kupiłam tanio trochę uszkodzoną Kone Pure, by ją rozkręcić, może naprawić, wyjąć jakby co kabel bo się przyda. Ale, zjechałam tak gwint w śrubce, że nie idzie jej rozkręcić żadnym śrubokrętem. Za mała dziurka by chwycić obcążkami czy czymkolwiek podważyć. 3 śrubki jakoś odkręciłam, chociaż z trudem, a jedna była już trochę zjechana, a ja chcąc odkręcić, dobiłam ją całkowicie. Więc prawdopodobnie już nic z niej nie będzie, nie dostanę się do środka. Ale jeśli mieliście podobny przypadek, to może podzielicie się, czy da się taką śrubkę odkręcić domowymi sposobami.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Znam ten ból. Przez to mój KinzuAdder odszedł w niepamięć, bo musiałem wyjąć z niego kabel, ale odkręcić się nie dało, więc musiałem trochę drastyczniej.
Odpowiedz
#3
(01-02-2018, 08:19 PM)Stachu napisał(a): Znam ten ból. Przez to mój KinzuAdder odszedł w niepamięć, bo musiałem wyjąć z niego kabel, ale odkręcić się nie dało, więc musiałem trochę drastyczniej.

Ostro, o wersji drastycznej też myślałam. Jak ktoś zdesperowany to może wydać na specjalny zestaw do wykręcania zerwanych wkrętów śrub, np.: http://allegro.pl/zestaw-do-wykrecania-z...97079.html  , są też aukcji z wkrętami do mniejszych śrubek, oczywiście + wiertarko-wkrętarka i na filmiku można zobaczyć jak łatwo odkręcić taką śrubkę: https://www.youtube.com/watch?v=QK32YsQNss8&t=84s
Oczywiście to kosztuje, więc jak komuś zależy. Bo koszt tej myszki był mniejszy niż zestaw do wykręcania.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
zawsze można piłką do metalu od boku po prostu upiłować śrubę :P raz tak robiłem
Odpowiedz
#5
Z tym że tam nie ma dojścia do tej śrubki, masz takie otworki w myszce xD takie wgłębienia i żeby dostać się do boków śrubki, to trzeba rozwalić obudowę.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
Tak, ale żaden nóż tam nie wchodzi, za mało miejsca, a nawet jeśli to żaden nóż nie da rady ruszyć tej śrubki, zbyt mocno siedzi. Trudno, dałam sobie z tym spokój, leży w szafie, może kiedyś będę miała te specjalne wkrętaki.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Zjechane imbusy rozkręca się nabijając torxa. Jak masz torxa to może też uda Ci się go wbić. Z zestawu kluczy nasadkowych, lekko młoteczkiem wklepiesz tak dopasowanego, żeby nie wchodził do otworu w łbie śruby tylko wymagał wbicia.

Torx ma takie ostre zakończenia, które mogą się wbić, mimo że otwór jest nawet okrągły.
Odpowiedz
#8
W sumie to dla mnie chińska magia :D Może kiedy faceta poproszę by to jakoś zdemontował :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
To możesz zrobić Casting :) Przy romantycznej kolacji odkręcanie śrubki.
Odpowiedz
#10
Koniecznie bez koszulki :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.