• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz ~200zł
#1
Jaką obecnie myszkę używasz: Razer Imperator 4G, wcześniej Mionix Avior 7000
Jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000
Czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
Czułość w Windows: 6/11
Czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1000
Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 15 cm
W co grasz (podaj tytuły gier): Praktycznie większość gatunków, RPG, FPS, RTS, i wiele innych.
Jaką masz obecnie podkładkę: Natec Genesis M12 maxi
Ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam
Twój budżet: 200 zł
Jaki chwyt stosujesz: Palm/Claw, Claw, Finger, Finger/Palm
Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
Jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Praworęczny
Jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19-19,5 cm
Jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1,8-2 cm
Czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
Czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Nie używam wyższych wartości niż 1600, więc to bez różnicy
Co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Niestety Avior umarł śmiercią naturalną z niewiadomych przyczyn, a nie ma go nigdzie w sprzedaży.
Czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
Uwagi (np. co do wyglądu myszki): Poszukuję czegoś co będzie w równym stopniu tak uniwersalne, dobrze wykonane, ze sterownikami (często używam niestandardowych wartości dpi), jak Avior. Co do powierzchni, nie musi być ona identyczna jak w Aviorze, może być zupełnie inna, ważne tylko żeby po czasie nie zmieniała swoich właściwości.
Odpowiedz
#2
Witaj, ja bym ci zaproponował razer deathadder elite, ale to już inna bajka, obecnie na promocji w media-expert
https://www.mediaexpert.pl/myszy-i-track...sgodqDgCxw

Uniwersalna do 200zł dm pro s, nic lepszego nie znajdziesz. Lekko powyżej tej kwoty masz większy wachlarz wyboru
Odpowiedz
#3
aviora nie ma juz bo mionix już chyba cienko przedzie

rozwaz dm1 pro s, a a
Odpowiedz
#4
Na początek to byś musiał określić jakim chwytem trzymasz myszkę:

http://www.test-gear.pl/gripy/

Ponieważ wymieniłeś wszystkie możliwe.

I np. jeśli trzymasz czystym palm'em to polecana tu DM1 PRO S będzie dla Ciebie za mała.
Odpowiedz
#5
W zasadzie to nie wymieniłem wszystkich możliwych, gdyż pominąłem palma, którego nie stosuję. Myszkę trzymam głównie clawem, lecz nie zawsze "podręcznikowym", a z elementami palma, to samo tyczy się fingera. Wszystko zależy w jakiej pozycji siedzę na fotelu i jak daleko jestem od biurka.

Dzięki wielkie za poradę, już wcześniej się zastanawiałem nad tym gryzoniem, lecz nie byłem przekonany czy będzie odpowiedni. Avior jest bardziej płaski, a DM1 Pro S zauważalnie ścięty w dół z wyraźnym grzbietem.

Jednakże jeżeli jest coś bardziej zbliżonego do Aviora powyżej 200 zł, to dopłata kilkudziesięciu złotych nie zrobi mi różnicy.
Odpowiedz
#6
https://www.amazon.de/MIONIX-optische-Ga...onix+avior - jeśli przywiązałeś się do Aviora, rozważ zakup kolejnego - można jeszcze znaleźć fabrycznie nowe ezgemplarze. Cena mieści się również z założonym budżecie.
Zakupy jak i proces reklamacyjny na amazonie są naprawdę bezproblemowe.
Cenię myszy Mionixa głównie za fantastyczny gumowany coating - mam jeszcze nadzieję, że nie znikną całkiem z rynku.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
od kąd zmienili polityke na jedzeniowe produkty to widać, że upadają -.- podkładka o szerokości 15 cm i długa na pół metra... myszki w kolorze majtek... to chyba za dobrze im nie rokuje, bo kto to miałby kupować
Odpowiedz
#8
wydaje mi się, że wszystko czego potrzebujesz to dobry grzbiet myszki - żeby dłoń miała pewne oparcie. Sam mam 21 cm, trzymam palmo-clawem.
Używam Roccat Kone Pure Military i może się wydawać, że myszka jest za mała, ale niekoniecznie. Miałem DM1 Pro, zupełnie mi nie przypasowała. Ten grzbiet był jakiś nijaki, dłoń szybko się męczyła. Wtedy byłem nieco młodszy i dłoń była nawet ciutkę mniejsza.
Na tym niezbyt długim Konie dłoń spoczywa o dziwo wygodnie, bo grzbiet jest długo rozłożony na myszce i nie jest płaski. Z palcami nie ma za bardzo problemu (nie wystają itp.)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.