• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone Pure BE -> Logitech G403
#1
Dzień dobry ponownie!
jakiś rok temu za Waszymi poradami zakupiłem mysz Roccat Kone Pure Black Edition. Mysz jest super, bardzo mi pasuje kształtem oraz jakością. Generalnie do niczego nie mogę się przyczepić, może da się mieć lepszego scrolla i prawy przycisk (u mnie czasami inaczej klika, raz na 1000). Ale nie zaliczam tego absolutnie do wad. Scroll jest jak dla mnie dobry, nie potrzebuję nic lepszego.

Mam tę mysz jakieś półtora roku, zastanawiam się czy może nie sprawić sobie prezentu na święta i nie zmienić czegoś. Wymagania przekopiuję z mojego poprzedniego tematu, gdyż się praktycznie nie zmieniły.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Kone Pure Black Edition
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600-3200 (mam monitor 2560x1440 dlatego czasem większe DPI się przydaje)
  • czułości w grach: niska/średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki: domyślnie
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: około 15 cm
  • w co grasz: CS, L4D, SC2, Quake, D3, D2
  • jaką masz obecnie podkładkę: Natec M12
  • ile przycisków używasz w myszce: 3 (lewy, prawy i pod kólkiem)
  • twój budżet: okolice ceny aktualnej myszki, około 200, może jak się da sprzedać moją mysz to +zysk ze sprzedaży do ceny
  • jaki chwyt stosujesz: fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: ~20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: przeciętna
  • czy chcesz zmienić swój chwyt: wolę nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło: czasami ten prawy klawisz się inaczej kilka, ale tylko sporadycznie.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce: nie
  • uwagi: aktualna mysz mi odpowiada, myślę nad zmianą tylko dlatego, że może odświeżę sprzęt
Generalnie w oko wpadła mi mysz Logitech G403. Czy warto wymienić na nią mojego Roccat'a. Czytam i czytam recenzje/fora i nie wiem nic więcej. Ktoś korzystał lub posiada obie i może coś podpowiedzieć?
Jak jakość wykonania i materiały? Awaryjność?
Odpowiedz
#2
Pierwszorzędnie, wypadałoby sprawdzić kształt G403.
Następcą Black Edition, analogicznie jest Kone Pure Owl-Eye.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
G403 jest specyficzna - wątpię, zby Ci pasowała
musiałbyś przymierzyć, ale teraz to chyba trochę późno :p
Szczerze mówiąc ja nic lepszego dla Ciebie od tego Kona nie widzę, sam siedzę na Kone Pure Optical
Po nowym roku poprzymierzaj coś
Odpowiedz
#4
Jasne, wiadome, że przed zakupem trzeba przymierzyć. Teraz bardziej chcę się zorientować na które modele zwracać uwagę, albo którymi w ogóle się nie interesować. G403 na pewno przymierzę, w Hall of Fame jest to muszę sprawdzić co to na rzeczy jest.

Czyli lepiej nie zmieniać na razie starego, poczciwego Roccat'a? W sumie to pomyślałem tylko o odświeżeniu ze względu na ten przycisk. Co prawda nie przeszkadza w ogóle, ale jak może być lepiej, to czemu nie?
Odpowiedz
#5
Jest wiele dobrych modeli, pytanie: Który kształt wybierze Twoja dłoń?
Głównie to hamuje propozycje, tudzież nie pozwala wyciągnąć wszystkiego z rękawa.
Bezpośrednim następcą byłby Kone Pure Owl-Eye.
Pod fingera, warto również przystanąć obok DM3 Mini.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Po świętach, ewentualnie po nowym roku przejdę się po sklepach. Gdzie można zobaczyć DM3? Do tej pory jak sporadycznie przeglądałem myszki w sieciówkach (Saturn, Media Expert) to nie natrafiłem jeszcze na taką.
Odpowiedz
#7
Dostępność to główny problem mniejszych producentów.
Oczywiście, mówiąc o dosyć sławetnych sklepach.
DM3 to kształt Steelseries Kinzu, być może miałeś okazję mieć bezpośrednią styczność z owym produktem duńskiej firmy.

W recenzji jest napisane, iż DM3 przypomina mniejszą wersję DM1 Pro S, której to odpowiada sklepowy Sensei 310.
Silikonowe boki i obustronne boczne przyciski, to rzecz warta nadmienienia w stosunku do DM1, niemniej jednak są to niemalże takie same kształty.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Przeczytałem właśnie recenzję. Brzmi bardzo dobrze, lubię takie proste myszki. Koniecznie Kinzu muszę znaleźć.

Nie wie ktoś jak na macOS działa DM1/DM3?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.