• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z siecią bezprzewodową
#1
Witam
Mam pewien problem z podłączeniem do komputera do sieci bezprzewodowej. Jest to komp nowy, dopiero postawiłem na nim system(win10 Pro 64b) ale nijak nie mogę się podłączyć do internetu. Zainstalowałem sterowniki płyty głównej z pendrive(brak napędu cd) ale to nie pomogło. Płyta to Asrock Z370m Pro4, procek to i3 8350k(powiem dla zasady). Normalnie podłączyłbym komputer po kablu ethernet ale nie mam do dyspozycji porządnego routera tylko jakiegoś orange'owego airboxa, który puszcza jedynie wi-fi.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
sprawdz czy na airboxie nie masz włączonej white listy. jesli jest to dodaj do niej adres mac karty sieciowej albo ją wyłącz
Odpowiedz
#3
Hmm... będę znowu mieć dostęp do tego kompa dopiero jutro. Reo rozumiem, ze musze wejsc na adres airboxa na innym komputerze i to sprawdzic oraz ustawic?

EDIT:
To mozliwe aby nowa płyta główa takiej klasy nie miała możliwości łączenia sie z siecią bezprzewodową?

EDIT2:
Właściwie to nie wydaje mi sie aby chodziło o samego airboxa. Problem wydaje się leżeć w komputerze bowiem on w ogóle nie wyszukuje żadnego WiFi. W opcjach sieciowych jest zresztą tylko Ethernet :/
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
Płyta nie posiada wbudowanego modułu WLAN. Pro4 to raczej budżetowa seria - cenę winduje polityka cenowa chipsetów Intela.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Podłączę tam może jakiś odbiornik TP-Link'a.

Może już nie będę zakładać nowego wątku tylko zapytam tutaj - karta graficzna(GTX 1060 6gb mini od Zotaca) w kompie u koleżanki(właścicielki tego kompa) nie dawał w ogóle obrazu i już już było blisko do odsyłania gpu na gwarancję ale zaoferowałem, że sprawdzę kartę u siebie. I oczywiście działa bez problemu(tzn. daje pixeloze i nie jest wykrywany dokładny model w dxdiagu ale nie instalowałem sterowników, więc to pewnie dlatego). U mnie jednak karta była podłączona przez DVI do mojego LG 24gm77, a w 24gm79g ma tylko hdmi oraz displayport. GPU bez sterów musi być podłączane do starszych D-SUB lub DVI prawda? I jeżeli tak to czy egzamin zda w tym przypadku taki kabelek https://www.x-kom.pl/p/248636-kabel-dvi-...itora.html ? Część z DVI podłączyłbym do karty graficznej, a hdmi do monitora. A może ktoś z Was jest w stanie polecić jakąś sprawdzoną przejściówkę na takie sytuacje?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
(12-23-2017, 10:00 AM)Moon napisał(a): GPU bez sterów musi być podłączane do starszych D-SUB lub DVI prawda?
Absolutnie nie jest to prawdą. Karta bez najmniejszego problemu powinna przesyłać obraz przez HDMI - nawet bez sterowników.
Zrąbałeś trochę, mogłeś dokładnie przetestować kartę na swoim configu, mimo wszystko wygląda na uszkodzoną.

(12-23-2017, 10:00 AM)Moon napisał(a): Podłączę tam może jakiś odbiornik TP-Link'a.
Wala mi się po szufladzie taki adapter, w ramach poświątecznego prezentu mogę Ci w sumie wysłać (TL-WN722N).
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
Podłączyłem dzisiaj przez HDMI i wszystko działa pięknie. Co do TP-Linka to miałem dokładnie ten sam - takie coś leży chyba u każdego :"D
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.