• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz pod Claw/fingertip do 300zł.
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Cooler Master Mastermouse Pro L 
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 800dpi, większe ustawiam dla zabawy :v
  • czułość w Windows: 6/11 ? Te standardowe bynajmniej
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Nie wiem o co chodzi ale 800 dpi
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Cieżko określić ale tak 36cm, zależy oczywiścię od gry 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): osu!, R6 siege, csgo, lol, overwatch
  • jaką masz obecnie podkładkę: Zowie G-SR-SE
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam 2 boczne po lewej i jeden po prawej
  • twój budżet: Do 300zł
  • jaki chwyt stosujesz: Coś pomiędzy claw/fingertip, coś z tych. Grając w osu zauważyłem, że bardziej fingertip ponieważ najbardziej dokładny jestem gdy ruszam myszką tylko palcami bez dotykania jej tylnią częścią dłoni.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,6/1,7cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Próbowałem ale nie da rady
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Nie :/
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: No jest za długo jak na 125mm dla mnie, wadzę tylnią częścią dłoni przy ruchach pionowych oraz po pół roku/dłużej moje dłonie na niej szybko się pocą. Mogę umyć myszkę i ręce bardzo dokładnie a i tak zaraz jest spocona.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Nie mam żadnych, aby miała bdb sensor i dobry kształt pod dłoń. Panie/Panowie z test-"giru" liczę na waszą pomoc :D
Odpowiedz
#2
Z bocznymi przyciskami to polecam Sensei 310, ale też ma 125 mm, chociaż na dłoń 19 cm to nie powinna być za duża, tak myślę, albo Rival 310 - profilowana. Można też polecić DM1 Pro S - 126 mm, Logitech G403 - 124 mm i ma kształt profilowany. A jak lubisz małe myszki to polecam Logitech G203, czy Roccat Kone Pure Owl-Eye. To już kształ najlepiej przymierzyć.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Z tą za dużą myszką chodzi o to, że tylko końcówkami palca przesuwam myszkę i dlatego dotykając myszki jak fingertip jak przesuwam ją do dołu to wadzi mi tylnia cześć dłoni :P Popatrzyłem nad myszkami Zowie i tutaj mi wpadły w oko ZA13, którą kiedyś miałem kupić ale CM był tańszy no i EC2-B która niedawno wyszła ale jest za 320 :/ Roccat mnie nie przekonuje, logitech jak najbardziej mi pasuję sprawdzę te myszki. A wracając do logitecha, G Pro jest warta uwagi? Co do Dm1 Pro S to nie przekonuje mnie ze względu na czeste problemy z tymi myszkami. Sensei 310 już by mi odpowiadał lecz jak wspominałaś jest praktycznie identyczna a mi zależy na chwycie i wygodzie, i boję się że z tym ss będzie jak z Mastermouse tylko ulepszonym pod względem technicznym.
Odpowiedz
#4
Zowie są nieopłacalne, no i mają głośne przyciski i scroll. G203 to prawie to samo co G Pro, nawet można rzec że lepiej G203, bo ma bardziej giętki kabel, a różnicy w sensorze nie każdy zauważy, więc po co przepłacać, śmiało można już tanio kupić G203. Myślę, że za taką cenę nie będziesz żałował zakupu, bo jest świetna do gier.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Zastanowię się nad nią, mam Logitecha g810 także ładnie będzie współgrać :D A z tymi profilowanymi myszkami jak jest? Chwyt się zmienia odrazu czy coś w ten deseń?
Odpowiedz
#6
Profilowane myszki to trzeba przymierzyć jak leżą, bo jednym będą bardzo wygodne, drugim nie. Ja osobiście preferuję symetryczne i z takimi najlepiej się czuję, jest wygodnie, dłoń odpoczywa. Ale np. testowałam Logitech G403 profilowaną i była całkiem ok, może ciut za duża na moje 17 cm i nie trzymało mi się tak komfortowo jak np. Kinzu v3, Rival 100, G203 czy Roccat Kone Pure, mimo że Kone Pure jest profilowana pod kciuk, to da się szybko do niej przyzwyczaić i jest wygodna. Jak masz np. Media Markt blisko, to najlepiej pojechać, spędzić tam nawet godzinę przymierzając wszelkie modele i jak któryś przypasuje, to taniej możesz zamówić przez internet.

Ja już muszę lecieć, jutro wyjazd do rodziny na Święta i nie będzie mnie z tydzień. Więc całej ekipie forum życzę zdrowych, miłych i Wesołych Świąt! A pod choinką niech znajdzie się wymarzony sprzęt! :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Również dziękuję Ci za pomoc i Wesołych Świat. Raczej wpadnie pod choinkę g203 ale poczytam jeszcze opinie innych :) Może się jeszcze znajdzie coś lepszego od logitecha :)
Odpowiedz
#8
Chyba mamy identyczny chwyt. Same koniuszki palców lekko wygięte.

Odradzam Ci G203 pod fingera. Przy takim chwycie najważniejsze są "chwytliwe" boki. Skośne i zaokrąglone boki w tym Logitechu będą Ci z czasem przeszkadzać. Sam zrezygnowałem przez nie z G Pro.

Cooler Master MasterMouse S - To taka mniejsza wersja tej myszki którą masz teraz. Sam nie moge się do niej przekonać i kupić, lecz znajomy ma i bardzo sobie chwali.

Zowie ZA13 - możesz spróbować. Ciężko coś zarzucić tej myszce, lecz sam jej nie testowałem.

DM3 mini - Super kształt pod fingera, super sensor. Masz tutaj ode mnie takiego małego moda (jeżeli sie można zareklamować :D )
https://www.olx.pl/oferta/dreammachines-...qvlAw.html

Roccat Kone Pure (Owl-eye / military / optical black edition) - Polecam pod fingertip. Sam z początku twierdziłem, że TYLKO symetryki, ale okazało się że Kone Pure ma super kształt właśnie pod fingera. O wiele lepszy niż EC2-A. I nie rób tak, że rezygnujesz z Roccata tylko, dlatego że to jest Roccat. Ludzie ich nie doceniają, a tak naprawdę to mają bardzo solidny jakościowo sprzęt i mało wadliwy.
Imo Roccat> m. in. Razer, DM, SteelSeries.

Jeżeli będziesz się zastanawiał jakiego Kone Pure to ostrzegam, żę Owl-Eye ma najlepszy na rynku sensor, ale strasznie tandetną powierzchnię. Mi osobiście się strasznie na niej poci dłoń. Kupuje niedługo wersję Kone Pure Optical Black Edition. Wszystko prawie to samo, ale suuuuper przyjemna powierzchnia i troche gorszy sensor (ale sensor i tak topka; ten sam co w myszkach Zowie).

EDIT: Niedługo sprzedaje Owl-Eye w bardzo dobrym stanie, w bardzo dobrej cenie :D
Odpowiedz
#9
Tylko pamiętaj, że potliwość, to kwestia indywidualna :D
U mnie ma Kone Pure Owl Eye'u wszystko było gut, a znowu na innych powierzchniach mi się dłoń pociła :D
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#10
No teraz mam zagwozdke z tym g203 na temat tych boków, bo jednak na Mastermousie mi się ręką obślizguje na tych bokach. Także Zowie ZA13 i Logitecha G203 oraz tego Roccata przymierze w sklepach. Co do potliwości to zauważyłem, że kwestia indywidualna ale powierzchniach Mastermouse już taka się chyba robi po pół roku, że sie strasznie ręką poci :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.