• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do 700 zł
#1
Witam planuje kupić klawiaturę najlepiej mechaniczną jak za taką cenę myślałem najbardziej o corsair k70 rgb i razer black window x chroma inne propozycje będą też mile widziane ;) zainteresował mnie też ducky shine 6 i od firmy tracera nie pamiętam jak się nazywał . Gównie gram w gry fps najczęściej w cs go więc liczy się dla mnie szybki klik ;) doradźcie mi proszę jaka klawiatura jest obecnie najlepsza i jaką wybralibyście z wyżej wymieniony :) Proszę o odpowiedź .
Odpowiedz
#2
ja bym brał ducky shine 6 z tych co podałeś, najlepsza jakościowo tylko uważaj na wersje z layoutem DE bo to katorga w użytkowaniu. Druga to Corsair, bo to sprawdzona, solidna klawka. Razery unikaj bo ich przełączniki i elektronika woła o pomstę do nieba (już podobno nawet nie kailh im robi przełączniki tylko sami zaczęli po kosztach je robić). tracer to półka niżej, przy takim budżecie nie ma co na to patrzeć nawet.

w fpsach na każdej będzie Ci się tak samo grało o ile weźmiesz browny lub redy, a jak jesteś low sensem to rozważ tenkeylessa (np. cm masterkeys pro s) żebyś miejsca zaoszczędził na ruchy myszką. Ewnentualnie weź jeszcze pod uwagę te nowe steelseries apex M750 lub wersja TKL
Odpowiedz
#3
Ducky shine 6 z tego co widzę ciężko ją dostać ;/ jakie ogólnie przełączniki będą najlepsze? To mój pierwszy mechanik dlatego się pytam ;) a z crosaira wziąłbyś k95 czy k70 ? nad tym steel seriesem też się zastanowię tylko fajne w tych crosach jest to ze jest ta podkładka pod nadgarstek czytałem że niby się wyciera ale nie ma to dla mnie znaczenie .
Odpowiedz
#4
pod CS najlepiej redy, ale jak chcesz cos bardziej uniwersalnego to browny. Na QX2 od SS jest trochę lepiej pisac niz na cherry mx red. Jak duzo grasz to docenisz wersje tenkeyless wiec sie zastanów nad nią.
Jeżeli nie używasz dodatkowych przycisków to te boczne jak w k95 tylko przeszkadzają, jak ulozysz dlon na klawce zobaczysz jak cie beda drażnić, że cośjest po lewej strony klawiatury, dlugo trzeba sie przyzwyczajać imo nie warto.

Lepiej K70, ale nie kieruj sie podporka pod nadgarstki, szybko sie mozna od niej odzwyczaić, a pozniej sie okazuje ze lepiej po prostu jak reka na czyms miękkim lezy i wystarczy podkładka od myszki pod klawka (takie xxl) lub polozyc przed klawka 1-2 podkladki z marketu.

imo to rozważaj apexa m750 (jak bardziej pod gry, ale tez troche pisania), k70 (z mx red jak tylko pod CSa) i masterkeysa (z mx brown jak uniwersalna) co podalem wcześniej
Odpowiedz
#5
A ten imput w crosairach jest? nie wiem jak to opisać ale niektóre z przycisków podobno przy ciągłym wciskaniu np : a,d coś się dzieje i nie koniecznie musi to być A,D mogą to być inne przyciski . W obecnej chwili zasanawiam się nad tym m750 , k70 i ducky shine 6 najbardziej mnie zainteresowało jednak te trzecie ;) Pisać mało piszę chyba że odpisuje coś na fb więc wezmę może te brown ale zastanowię się nad tymi redami jeszcze ;) Ten DS6 poleciłbyś ? słyszałem że nawet lepiej wypada od crossów .
Odpowiedz
#6
https://www.eglobalcentral.pl/ducky-shin...gKNivD_BwE znalazłem coś takiego .
Odpowiedz
#7
tylko to chyba jest w układzie niemieckim, bo w polsce tylko takei dostawcy mają, wiec przed zakupem upewnij się, pomimo, że zdjecia sa z US
Odpowiedz
#8
A czym się różni układ Us od niemieckiego , wydawało mi się że klawka to klawka xD
Odpowiedz
#9
masz mały irytujący shift a obok niego przycisk, ktory ciagle sie naciska, do tego inne znaki (masz np. a z kropkami do wyboru ;p) przestawione funckje... zamiast Y ,masz Z
Odpowiedz
#10
(12-16-2017, 11:03 AM)Boguf96 napisał(a): A czym się różni układ Us od niemieckiego , wydawało mi się że klawka to klawka xD

[Obrazek: IYozTgX.jpg]

W Polsce używamy układu ANSI, ISO przydaje się najbardziej w językach gdzie trzeba używać dodatkowych znaków synkretycznych, umlauty, akcentowanie, itd. Dlatego mają drugi ALT (czyli ALT GR).



A co do tematu: do 700zł polecałbym raczej iKBC z podświetleniem RGB, nieścieralne klawisze (ok. 540zł z wysyłką z Belgii):
https://mykeyboard.eu/catalogue/ikbc-f87...brown_264/

Ewentualnie Ducky One na MX Red (ok. 370zł z wysyłką):
https://www.joybuy.com/600146774.html
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.