• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do pracy +8h dziennie (zastępca MX1000)
#1
Witam,
od wielu lat użytkuję MX1000, ostatnio zaczyna szwankować np. przy przeciąganiu sama zwalnia przycisk mimo iż fizycznie nie został puszczony, akumulator już jest słaby, czułość i dokładność już nie taka, teflonowe ślizgi zużyte (jeden gdzieś odpadł) etc... w związku z tym poszukuję jakiejś innej myszki która ją zastąpi.

Co jest dla mnie mega ważne to konfigurowalne przyciski, obecnie używam:
scroll w prawo i lewo, kolejny i poprzedni ekran w windows (więc przydałby się wychylany scroll)
dwa przyciski pod kciukiem: kopiuj, wlej
przydałby się też dodatkowy przycisk lub dwa do wywołania dedykowanych aplikacji na pełny ekran

  • jaką obecnie myszkę używasz:
    Logitech MX1000
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione
    Natywne 800 DPI (chyba nie da się w tym modelu inaczej ustawić)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
    nie gram
  • czułość w Windows:
    średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
    średnia
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
    nie gram
  • w co grasz (podaj tytuły gier):
    nie gram
  • jaką masz obecnie podkładkę
    brak
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
    tak używam, opisałem wyżej
  • twój budżet
    jestem w stanie zapłacić za dobrą jakość
  • jaki chwyt stosujesz
    ?
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
    1 + 1 + 1 + 21 (kciuk na lewym boku myszki) + 1 (palec na lewym klawiszu) + 1 (palec na prawym klawiszy) + 2 (dwa palce na prawym boku myszy)
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
    praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
    17,5cm, dłoń raczej z tych mniejszych ale bez przesady
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
    2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:
    raczej nie lecz nie widzę w tym problemu
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
    tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
    przydałaby się lepsza czułość, oraz lepszy sensor, ten w MX1000 nie jest idealny, najdalej wysunięty przycisk pod kciukiem jest za daleko i przez to nie używany
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
    raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    raczej co do ergonomii, musi być wygodna przy długim użytkowaniu, w tej chwili wbudowany (już wymieniany) akumulatorek starcza na około 5 dni pracy, przydałoby się gdyby działał dłużej lub możliwość doładowania w trakcie pracy przez kabelek.
Odpowiedz
#2
Analogicznym wyborem wydaje się być Logitech MX Master - następca MX1000, jednakże myszka ta posiada wysoce awaryjny mechanizm odpowiadający za funkcję SmartShift. W ciągu sześciu miesięcy trzykrotnie zmuszony byłem do odsyłania myszki do serwisu producenta, który to jak przystało na Logitecha funkcjonuje jednak wyjątkowo sprawnie. Wada ta po prostu nie przystoi do myszy kosztującej prawie 300 zł. Absolutnie nie mogę jej polecić.
Nie mam również pojęcia czy wada ta została wyeliminowana w przypadku modelu MX Master 2S - krótki research sieci nie dał mi odpowiedzi na to pytanie.
https://goo.gl/NUHFnu

Na Twoim miejscu poważnie rozważyłbym absurdalnie drogą, aczkolwiek wyśmienitą pod każdym wzgędem G900 Spectrum. Tudzież skierowałbym się w kierunku przewodowego modelu G502, który prawdopodobnie spełniłby Twoje oczekiwania (biorę pod uwagę wymagania co do wychylnego scrolla i ilości przycisków).

G700S również spełnia zakładane przez Ciebie wymagania, aczkolwiek czas pracy na baterii to jakiś żart, a użytkowanie jej podpiętej kablem do komputera to prawdziwa mordęga.

W którymś z elektromarketów spotkałem się ostatnimi czasy z nową Logitech Performance Mouse MX w przyzwoitej cenie - byłby to również produkt godny polecenia.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#3
Ja mógłbym do proponowanych myszek dodać G602. zasilanie na baterie AA które można szybko wymieniać. Możesz też dać akumulatorki takie jak w epapierosach typu box (jeśli się nie da to proszę napisać bo pewności nie mam). przycisków dodatkowych jest w sumie osiem (ale nie ma wychylanego scrolla)
Odpowiedz
#4
dzięki za odpowiedź...

a więc po kolei,
G900 Chaos spectrum, ilość przycisków z łatwym dostępem oceniłbym na 5-6, dwa obsługiwane kciukiem, scroll lewo, prawo (do klik'u scrollem jakoś się jeszcze nie przekonałem) no i jeden przycisk z prawej (bo raczej trudno byłoby obsłużyć oba dla praworęcznej osoby). Trochę krótki czas pracy na baterii max 32h, no ale zawsze można awaryjnie pracować z podłączonym kabelkiem 

G502 - przewodowa, wygląda na to iż dostępnych byłoby 6 przycisków, nie wiem tylko jak z dostępem do tych na lewym klawiszu myszki, czy są łatwo dostępne czy może trzeba się gimnastykować.

MX Master - scrool pod kciukiem mógłby być zastąpiony przyciskiem, jakoś do mnie to rozwiązanie nie przemawia, tak wiem, pod kciukiem jest duży przycisk na którym kciuk sobie leży. Więc razem mamy znowu 5 łatwo dostępnych przycisków. Długi czas pracy na baterii plus możliwość ładowania w trakcie pracy. Mankament, sporo awaryjność, co sam potwierdziłeś.

Ja jeszcze znalazłem coś takiego:
Razer Naga Hex V2, przewodowa, dużo przycisków pod kciukiem, wyglądają na łatwo dostępne - ktoś użytkuje? może coś powiedzieć?

Steelseries Rival 500, przewodowa, sporo przycisków, rozmieszczonych w różnych miejscach, myślę, że jakieś by mi spasowały.

Roccat Kone AIMO, przewodowa, trzy przyciski pod kciukiem, oprócz wychylnego scrolla to trochę mało - przydałby się jeszcze jeden, niekoniecznie umiejscowiony pod kciukiem.

Roccat Tyon, znowu przewodowa, sporo przycisków i znowu, nie wiem jak z dostępem do tych które są na klawiszach?

Roccat Nyth, przewodowa, dużo przycisków pod kciukiem, dodatkowo można zmieniać ich fizyczną konfigurację, scroll się nie wychyla, a ta płetwa - no cóż, podobno niezbyt wygodnie się ją obsługuje.
Odpowiedz
#5
(12-12-2017, 10:07 PM)Reo napisał(a): Ja mógłbym do proponowanych myszek dodać G602- ale nie ma wychylanego scrolla

No właśnie, dwa przyciski są 'zjadane' poprzez brak wychylania scrolla, a nie wydaje mi się żeby wszystkie 6 (ze względu na rozkład) spod kciuka były łatwo dostępne.
Odpowiedz
#6
Jeśli możesz tą mysz sobie pomacać np. W media markt lub media expert to warto sprawdzić. U mnie dosięganie do przycisków nie było problemem
PS. Nie mam pewnosci ale g602 ma tą funkcje przesunięia G wiec teoretycznie ilość przycisków podwaja się
Odpowiedz
#7
no ja bym obstawiał za g502 dla Ciebie, te boczne na przycisku bardzo łatwo się sięga, masz tak samo 3-kierunkowy scroll, boczne, tam +1 który już ciężej sięsięga, ale jest ;p super sensor, bardzo wygodna myszka

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...teus-core/
Odpowiedz
#8
Z ciekawości - do czego służy ten przycisk Sniper w G502?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
@up
możesz sobie tam ustawić co chcesz, a fabrycznie zmniejsza CI dpi np., masz 800, to gdy go trzymasz przycisk Sniper to zmienia Ci na 400 dpi aż puścisz. W praktyce jest to bezużyteczne bo nie idzie celować dobrze trzymając przycisk w takim miejscu.... a po drugi pamięć mięśniowa źle współgra z nagłą zmianą czułości
Odpowiedz
#10
^ o ile jesteś casualem to nie jest takie bezuzyteczne ale jesli gra sie np. W cs'a bo chce sie byc dobrym to wtedy jest to zbędny bajer
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.