• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skoki sensora
#1
W jednej ze swoich myszek mam taki problem:
Sensor sprawuje się bardzo dobrze, lecz od czasu do czasu (co ok. 30 minut) sensor przeskakuje o jakieś 3-4 cm w losową stronę. Ruch jest bardzo gwałtowny.

Powody mogą być 2:

1. Myszka często leżała luzem na biurku (jak testuje różne myszki, to inne odkładam na bok). Biurko może być zakurzone, brudne i mogą być na nim paprochy. Raczej stanowisko mam czyste, ale nie zawsze jestem w stanie utrzymać je w 100% czystości. Jakie są skutki brudnego sensora, albo jakiegoś paprocha w sensorze? Jak można go wyczyścić? Jedyne co robiłem to dmuchałem. Zastanawiam się nad sprężonym powietrzem.

2. Podczas zmiany kabla w myszce przypadkowo rozciąłem jeden z tych 4 malutkich kabelków. Na szybko go "skręciłem" i okleiłem taśmą izolacyjną. Myszka nie traci zasilania, ani nic w tym stylu. Z tego co pamiętam był to kabelek biały, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

Skoki sensora to jedyne dziwne zjawisko jakie udało mi się zauważyć.
Odpowiedz
#2
jeżeli jest to regularny przeskok to zabrudzenie raczej nie ma tu nic do rzeczy, możesz sprawdzić czy na innej podkładce jest tak samo jeszcze
Odpowiedz
#3
Podkładka to G640 TSM.
Owl-Eye w Kone Purze nie ma na niej żadnych problemów.
3360 w DM3 mini też chyba nie powinien mieć.

W tym tygodniu kupuje nową podkładkę bo ta już się troche zużyła, więc na nowej potestuje, ale wątpię, że to coś zmieni (Nie chce robić nowego tematu, wiec zapytam tutaj: Propad vs DM Pad? DM Pada miałem, ale był dla mnie trochę za szybki. Będzie to podkładka tymczasowa na max 2 miesiące).

Wg mnie przerwanie tego kabelka może być bezpośrednią przyczyną. Bo przed przerwaniem w żadnej myszce z tym kablem mi się tak nie działo. W DM3 mini przed zmianą kabla również.

Sama wada nie jest jakoś denerwująca. Na pewno nie tak, żeby był to powód rezygnacji z DM3 mini. Na low sensach jest to niezauważalne.
A co do samej DM3 mini, to ona sama prosi się o zrezygnowanie z niej.
Odpowiedz
#4
To błąd sterowników nVidii. Cytuję Dream Machines:
"Guys there was a bug in the Nvidia drivers. If you try updating it should solve this problem. You can write to us for RMA if it is still happening, but we see this is a software driver issue."
Wychodzi na to, że sprzedałeś sprawną myszkę za 60 zł :)
Odpowiedz
#5
Szkoda, szkoda. Mimo wszystko ta myszka mi nie pasowała przez te przyciski. Lubie sztywne przyciski, ale te w DM3 mini mi wyjątkowo nie pasują.
Odpowiedz
#6
Witam, odkopuję ponieważ mam taki sam problem i również posiadam ten kabel. Myszkę na oryginalnym kablu używałem parę dni i szczerze nie zauważyłem niczego takiego.
Po wymianie przycisków i kabla zauważyłem że sensor skaczę lecz nie odbywa się to w jakimś ustalonym odstępie czasowym. Bywa, że przez 10 minut zdarzy się to kilka razy, a czasem jest tak, że przez pół dnia ani razu.
Ktoś wspomniał o nvidi, pytanie moje co do ma do rzeczy i o jakiej wersji sterowników mowa?
Odpowiedz
#7
No mi DM odpisało, że to wina kabla. Podobno zaczęli tą wadę uwzględniać, ale niestety już tej myszki nie miałem?

PS: Sam montowałeś kabel, czy kupiłeś gotową myszkę z kablem?
PS2: Na jakie przełączniki zmieniłeś? I jakie wrażenia?
Odpowiedz
#8
Tak, montowałem sam. Wypięcie i wpięcie nowego nie było zbyt wymagającą sprawą :D
Przełączniki jakie używam to D2FC-F-K(50M), mogę szczerze polecić.
Odpowiedz
#9
a teraz jak dasz stary kabel to są skoki czy nie ma?
Odpowiedz
#10
Póki co nie mogę tego stwierdzić bo jak źle ściągnę ślizgacze to nie mam zamienników.
Ale logicznie myśląc nie powinno ich być.

edit. Stachu, gdzie kupiłeś swój kabel?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.