• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do pracy i gier, ok 200-250zł
#1
Witam
planuję zakup nowej myszki w najbliższym czasie. Obecnie posiadam Tracer Recon i nie jest on dla mnie zbyt wygodny - musiałem pozbyć się wszystkich ciężarków aby choć trochę ulepszyć pracę z tym gryzoniem. Moja poprzednia myszka (A4tech X750 snake fire) była dla mnie praktycznie idealna jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Wstępnie rozpatrywałem następujące modele:
logitech G502
logitech G403
logitech G-Pro
SS Rival 110
SS Rival 310
DM1 Pro S

Po wizycie w sklepie - niestety nie miałem możliwości pomacać wszystkich - odrzuciłem Gpro ze względu na zbyt śliską powierzchnię - wyślizgiwała mi się z ręki, było to dla mnie nie wygodne nawet przez chwilę. G403 jakoś mi nie podeszła od razu kształtem ale nie wykluczam, że może po dłuższym obcowaniu... G502 super wygodna ale obawiam się zbyt dużej wagi - do tego ma chyba zbyt dużo wodotrysków ;) Rival 110 - miałem w ręku 100 ale chyba nic się nie zmieniło gabarytowo - fajna, wygodna ale brak gumowanych boków dla mnie ją dyskwalifikuje do tego chciałem już coś na 3360... Rival 310 - dla mnie dziwnie za długi musiałem się wysilać by sięgnąć do rolki - o dziwno w dłuższym rivalu 300 nie miałem takiego problemu ale również czułem, że jest za długi. 

Po tejże wizycie mam obecnie mętlik w głowie i teoretycznie 3 typy:
DM1 Pro S - nie podoba mi się brak oprogramowania - chociażby aby wyłączyć podświetlenie ;) i jakoś ogólnie nie mam zaufania czytając po necie o kłopotach z rolką i przyciskami.
SS Sensei 310 - zastanawiam się czy jest wystarczająco mniejsza od rivala 310 i czy nie przeszkadzałyby mi przyciski po jej prawej stronie.
Logitech G403 - nie do końca jestem przekonany.


jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Recon
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 1000-1500-2000
czułość w Windows: 2000
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1500
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
w co grasz (podaj tytuły gier): Bf1 i 4, Gta5, FarCry4, itp.
jaką masz obecnie podkładkę: A4tech X7 Gaming
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 6 (tak)
twój budżet: 200-250zł
jaki chwyt stosujesz: ciężko powiedzieć ;) trochę claw, trochę palm trochę fingertip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 122
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?:
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chcę lepszy, dokładniejszy sensor i przede wszystkim jakąś wygodną myszkę na długie przebywanie przy komputerze
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Preferowany zakup w Polsce ale nie konieczny
uwagi (np. co do wyglądu myszki): czarna, gumowana, wygodna
Odpowiedz
#2
Warto sprawdzić:
Kone Pure Owl-Eye
> https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA

W ciemno:
CM MM530
> https://www.youtube.com/watch?v=kc5_CGsiPjM

Mam dziwne przeczucie, że EC2-a mogłaby pasować, gdyby nie ta absurdalna kwota.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
ja bym rozważał między dm a senseiem
Odpowiedz
#4
(11-28-2017, 10:45 PM)Hya napisał(a): ja bym rozważał między dm a senseiem

A może jakieś odniesienie do moich wątpliwości?
Odpowiedz
#5
Te odczucia z rivalem 300 i 310 mogą być związane z wysokością myszy - 310 jest wyższy, podobnie jest z g403, która moim zdaniem jest właśnie nieproporcjonalnie wysoka. Mi osobiście przeszkadzają boczne przyciski po prawej stronie, choć te w sensei 310 są na tyle schowane w obudowie, że nie koniecznie będą przeszkadzać. Co do rozmiaru sensei 310, ma ona zupełnie inny kształt, niż rival 310 więc ciężko spekulować; dla mnie jest za szeroka i ma za mocno cofnięty garb (mam dłoń podobnej długości, chwyt: fingertip).
Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego pod względem chwytu przy twojej dłoni cm storm mm530 byłby raczej najlepszy (choć mi nieszczególnie podobają się wytłoczenia na bokach, mogą być niewygodne), a kone pure owl-eye konkretnie pod fingertipa. Pod fingertipa równie dobre byłyby DM3 mini i CM Storm Mastermouse S, z tym, że pierwsza nie ma bocznych przycisków, a druga ma stosunkowo sztywny kabel (choć cm storm miał to poprawić w najbliższym czasie) i podobne problemy z rolką i przyciskami jak myszki DreamMachines, ale nadrabiając niższą ceną. Co do sensora w mastermouse s, 3330 jest porównywalny do pmw3360 pod kątem najbardziej istotnych parametrów z punktu widzenia elektronicznego sportowca.
Odpowiedz
#6
Cm storm mm530 to kształt razera, który kompletnie mi nie podchodzi. Kone Pure Owl-Eye jest dla mnie za szeroki - miałem go w ręce.
Odpowiedz
#7
a co powiesz na to: https://dreammachines.pl/pl/dm3mini ?
Kone za szeroki? a obecna myszka? :D
Odpowiedz
#8
No ja już się wczoraj powstrzymałam od komentarza na temat "Kone Pure za szeroka", toż to jest wąska myszka :D Węższa niż np. G203, jak trzymam Kone to mam dobrą kontrolę.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.