• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycha do 300 zł
#1
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę

jaką obecnie myszkę używasz: DM1 pro
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
czułość w Windows: w win średnia, ale na codzień używam linuksa i tu czułość mam ustawioną na wysoką
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiada
w co grasz (podaj tytuły gier): bf4, fallout, civ5
jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries 4HD
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5 (prawy, lewy, środkowy no i dwa boczne)
twój budżet: max 300 zł
jaki chwyt stosujesz: głównie fingertip, lub finger-claw? :) generalnie mysz trzmymam tylko palcami i ruszam nadgarstkiem, który spoczywa na podkładce
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,5 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: koszmarnie twardy środkowy przycisk, a często go używam. Zbyt mało wyrazisty scroll
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak i w sklepie, używki typu alledrogo odpadają :)
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Żeby po prostu była porządnie wykonana i dobrze leżała w dłoni. Fajnie by było jakby nowa mysz poprawnie współpracowała z moją podkładką.

Rozważam Zowie EC2-A lub SteelSeries Rival 310. Co do zowie, to z opinii wyczytałem, że ma problemy z scrollem - to dość częsta przypadłość, czy jeden na kilkaset szt.? Po przygodzie z dm1 pro s, wolałbym nie trafić na kolejny wybrakowany model. 
Przydała by mi się opinia osoby która miała styczność z w/w myszkami, :) a może polecacie coś innego?
Odpowiedz
#2
Oprócz wymienionych:

Logitech G403
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...igy-wired/
Głównie ze względu na ogólną ocenę, scroll jest trochę bezduszny, brak mu charyzmy.

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://youtu.be/Ck-nXyhRJMA
Tutaj jeden z najlepszych scrolli.
Kształt powinien również być mocnym aspektem.

Swego czasu, posiadałem EC1-a, cóż mogę powiedzieć...
Scroll był stosunkowo słaby, chociaż nie miał płytkiego kliku, mało wyczuwalne schodki powodowały iż nie piałem entuzjazjmem.
Zowie ogólnie rzecz biorąc, są nieopłacalne.

Co do Rivala 310, dołączam:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-310/
> https://youtu.be/i62CDjEbhLo
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
weź sobie Kone Pure Owl Eye, nada się w sam raz, chociaż...
Martwi mnie ta podkładka, nie wiem jak współpracuje z plastikiem
Ew. może pora ją zmienić?
PS Jak nie będzie działała, a chcesz coś ala plastik (w szybkości) to dokup sobie Roccat Raivo
Odpowiedz
#4
no właśnie ta podkładka, z 4hd często są różne problemy z sensorami 3360, no ale sam zobaczysz jak jest
Odpowiedz
#5
Kusi mnie ten Roccat, tylko martwią mnie negatywne opinie (również z tego forum) nt. samej jakości czy też kontroli produktów. Logitech odpada ze względu na kiepskiej jakości scroll, poza tym to już nie ten "stary dobry" logitech. MX518/g400 to były chyba najlepsze myszki z jakich korzystałem. Co do rivala to bardziej by mi zależało na komentarzach użytkowników niż same testy, bo tych czy to na yt, czy na innych stronach sporo przeczytałem. :) Jak będę musiał zmienić podkładkę to trudno, boli tylko fakt, że dopiero ją kupiłem (drugi raz tą samą). Nie zakładałem, że nie będzie pasować to wywaliłem pudełka, więc zwrot odpada :|
Odpowiedz
#6
Roccaty to jedne z najlepszych jakościowo myszek aktualnie.
Nie wiem jakiego sortu są negatywy, ale im akurat ciężko coś zarzucić.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
No, tu mogłabym polemizować :) Testowałam wiele myszek Roccata i wadliwych było dużo więcej niż tych dobrych :) Ale to samo mogę powiedzieć o Steelseries czy Logitech. Nie ma firmy bez wad.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Fakt, wszystkim zdarzają się wpadki, tylko jakoś jednym firmom bardziej niż innym :) Logitech przynajmniej ma dobry serwis, :) z Rocatem (pomijając badziewną Sotę) to wiele wspólnego nie miałem. 
Co do podkładki Roccat Raivo, to jest ona prawie niedostępna, więc pozostaje ew. logitech g440, jeśli oczywiście będę zmuszony zmienić 4HD.

Edit:

Wpadł mi do głowy inny pomysł (z ew. zmianą mychy i tak muszę czekać aż mi sklep zwróci kasę za dm1 pro s), a może by tak po prostu zmienić przyciski w obecnej dm1 pro. Tylko pytanie na jakie i czy da się kupić/wymienić scroll na bardziej wyrazisty? idealny był dla mnie ten z g400. Musiałbym tylko do kogoś pożyczyć lepszą lutownicę, bo moja stara kolbowa może się nie nadać. :)
Odpowiedz
#9
Akurat w kwestii wad, to opinią Eweliny bym się nie sugerował :v
Scrolla od G400 raczej tam nie wsadzisz, działa na innej zasadzie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Ale mi ubliżyłeś :D Myślę że jak najbardziej można się sugerować, gdyż dokładnie zbadam daną myszkę i wynajdę w niej wady, jeśli są. Ale jak są ludzie którzy używają myszek z poluzowanymi przyciskami czy skrzypiącymi latającymi scrollami i nie uznają tego za wady, to nie ma o czym mówić :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.