• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję podkładki pod myszkę do pracy i grania.
#1
Witam wszystkich serdecznie.


Jak w temacie poszukuję podkładki pod myszkę, poniżej uzupełniony formularz.

1 - jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze)
Obecnie używam poniższych:
Najczęściej używana: Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse – sensor Microsoft-proprietary BlueTrack Technology – 1000dpi (świeci na niebiesko ?;
Druga mysz: Logitech M500, sensor laserowy 1000dpi;
Od przyszłego tygodnia zamiast Logitech będę używał Razer Naga Epic Chroma( z sensorem, chyba, Philips PLN 2034 8,200 DPI 4G laser sensor) i do tej myszki poszukuję podkładki

2 - jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?
Obecnie korzystam z jakiejś materiałowej podkładki chyba Natec Genesis o wymiarach 250x300. Najwięcej czasu podkładka będzie używana w programach typu AutoCAD, Revit, Photoshop, 3dsMax. Chcę podkładkę przede wszystkim trwałą, dużą, zastanawiam się nad podkładką wielkości 900x400. Czasem dla odpoczynku grywam w gierki pokroju Cywilizacja, Starcraft czasem przytnę w Diablo a ostatnio grywam w Borderlands, myślę że podkładka dla mnie powinna być raczej gdzieś pośrodku stawki szybkość/precyzja z lekkim odchyleniem w kierunku precyzji. Z założenia granie to maks 20-25% ogólnego korzystania z komputera.

3 - chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej):
Do tej pory miałem podkładki raczej materiałowe, elastyczne, miękkie i wygodne dla dłoni. Ważne dla mnie by podkładka była wygodna dla dłoni i też dało się ją łatwo czyścić. Dobrze by było by podkładka nie była zbyt gruba, te których dotąd używałem miały około 5mm grubości i chętnie bym spróbował czegoś cieńszego. Podkładki sztywne, których nie da się zrolować, lub przynajmniej trochę wygiąć podczas transportu odpadają.

4 - jaki rozmiar by Cię interesował:
Rozważam 900x400 lub przynajmniej 400x300

5 - czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:
Nie akceptuję podkładek których żywotność jest mniejsza niż pół roku, z założenia podkładka powinna zachować swoje właściwości minimum 18 miesięcy, najlepiej jakby żywotność podkładki wąchała się w okolicach 24-36 miesięcy mówię tu o zachowaniu właściwości użytkowych jakieś wyblaknięcie nie będzie miało dla mnie znaczenia

6 - wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:
Ja pisałem wyżej, podkładka będzie służyć głównie do pracy w programach wymagających precyzji rysowania (CAD, Photoshop, Revit, itp.) gry stanowią mniejszą część (granie raczej w gierki pokroju Cywilizacja, Starcraft czasem przytnę w Diablo a ostatnio grywam w Borderlands). Przy komputerze spędzam do 8h dziennie przez pięć dni w tygodniu z czego można przyjąć że przez cztery dni będę pracował (32h) a przez jeden dzień (8h) będę grał.

7 - czy podkładka musi być kupiona w Polsce?
Nie. Mogę się pobawić z kupowaniem na amazonie, aliexpres oraz innych sklepach gdzie bez problemu zapłaci się kartą kredytową w jakiejś sensownej walucie.  

8 - maksymalna cena za podkładkę?
Maks 150 (dopuszczalne jest 200 zł ale to już musi być cud, miód i orzeszki i trwałość minimum 5 lat i sama się musi sprzątać)

9 - uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
Co do firmy nie mam jakiś specjalnych preferencji, grubość to maks. 5 mm ( z takich teraz korzystam i chciałbym coś cieńszego). Co do wyglądu to najlepiej by była w jednolitym kolorze, albo wzór nie był jakiś ostentacyjnie oczojebny, np. podkładka Razer Goliatus ze swoją gigantyczną nazwą firmy i oczojebną zielenią jest dla mnie raczej słabym rozwiązaniem (no chyba, że nic lepszego pod moje potrzeby się nie znajdzie to wtedy ją kupię). Ważne by podkładka była trwała bo może się jej przytrafić czasem sytuacja typu zalanie gorącą kawą, jak pracuję to wypijam dużo kawy i może się zdarzyć że podkładka zostanie zalana co powinna przeżyć i być potem równie sprawna jak wcześniej.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.
Odpowiedz
#2
Spotkanie z Nagą jest nieuniknione?
Cóż, Philipsy to stosunkowo słabe sensory.
W programach do obróbki zdjęć, czy gdziekolwiek gdzie potrzeba pikselowej precyzji, spisują się wątle.
Drugą sprawą jest fakt, że tenże działa najlepiej na twardych podkładkach - plastik, hybryda.
Ich żywotność jest mała; zazwyczaj po sześciu miesiąch widać już zmiany w "ślizgu", dodatkowo same w sobie szybciej zużywają ślizgacze.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(11-03-2017, 08:03 AM)XeXu napisał(a): Spotkanie z Nagą jest nieuniknione?
Cóż, Philipsy to stosunkowo słabe sensory.
W programach do obróbki zdjęć, czy gdziekolwiek gdzie potrzeba pikselowej precyzji, spisują się wątle.
Drugą sprawą jest fakt, że tenże działa najlepiej na twardych podkładkach - plastik, hybryda.
Ich żywotność jest mała; zazwyczaj po sześciu miesiąch widać już zmiany w "ślizgu", dodatkowo same w sobie szybciej zużywają ślizgacze.

Naga jest nieunikniona, jest już zamówiona, zapłacona i w poniedziałek dotrze. Wybór tego myszola był podyktowany ilością klawiszy, przy pracy w AutoCADzie jest to nieocenione i mega przyśpiesza pracę. W programach do obróbki zdjęć nie potrzeba pikselowej precyzji, serio, ja przy zdjęciach robię korekcję ekspozycji, kolorystykę, albo pracuję na maskach gdzie zmienia się większe obszary. Pikselowa precyzja to może kiedyś jak się pryszcze modelką korygowało gdy nie było narzędzi do korekcji ale nie teraz.
Rozważam podkładkę hybrydową tak na próbę, ciekaw jestem jak to się różni od zwykłej szmacinaki aczkolwiek nadal najważniejsze dla mnie jest by wytrzymała jak najdłużej. 

Wczoraj przeglądając stronę test-gear.pl znalzłem dwie podkładki które by mi odpowiadały wymiarowo i cenowo
Pierwsza: Dream Machines DM PAD link
Druga: Natec Genesis M12 maxi (cała w jedynym prawidłowym kolorze) link
Ktoś z nich korzysta/korzystał jakieś wrażenia? Żywotność?
Odpowiedz
#4
Obie są do siebie podobne.
Powierzchnia M12 bardzo przypomina tę z DMa, mimo wszystko, DM jednak pewniejsza.
Philips powinien sobie poradzić.
Co do hybryd...
Nie lubią zwijania, ciężej je rozprostować i pojawiają się uszczerbki na powierzchni, po takim traktowaniu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Do pracy obie te podkładki spełnią swoje zadanie, powinny Ci w zupełności wystarczyć
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.