• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablet 2w1/Ultrabook
#1
Witam.
Z góry przepraszam, że pakuje się z pytaniem niezbyt związanym z główną tematyką forum ale po prostu wszędzie gdzie pytałem zostałem olany '---'.
Szukam jakiegoś sensownego sprzętu do szkoły. Przed wszystkim zależy mi na mobilności i długiej pracy na baterii. Używać go będę głównie do programowania w Code Blocks, pracy z tekstem(Word) i czasem do grania w jakieś niezbyt wymagające gierki typu Minecraft(gierki typu Gothic 2 ruszą na wszystkim, więc  skupmy się na MC ;p). Miło widziany dysk SSD zamiast biednego eMMc, co najmniej 4GB ramu i matowa matryca w przypadku ultrabooka. I koniecznie minimum jedno USB 3.0.

Budżet to ok. 800 zł ale jeżeli warto to mogę ogarnąć trochę więcej. A no i wolałbym nie sprowadzać zza granicy :D

Na oku miałem narazie Kiano Intelect X3 ale niestety wersja z 4Gb kosztuje sporo więcej no i oczywiście brakuje usb 3.0 :C
Kiano Slimnote 14.2+ też jest dosyć ciekawy ale błyszcząca matryca no i... kurde trochę mało pamięci wbudowanej. Ja wiem... Intelect ma tyle samo ale still :I
Bardzo obiecująco zapowiada się używany Lenovo Miix 2 11 w wersji z i3. Tylko pozostaje pytanie, czy ta i3 nie jest przypadkiem słabsza od Atoma z8350.
Jeżeli do ok. 1000 zł dało się znaleźć jakiegoś Surface z Windowsem 10, to w sumie też byłaby ciekawa opcja ale na allegro pierwsze używane bez żadnych wiekszych wad zaczynają się od 1200 zł. No chyba, że Surface 2 Pro tylko, że... bez systemu. Da się go sformatować?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
Wyjątkowo nie przekonują mnie te chińskie wynalazki brandowane logiem Kiano.
Za zadbany, w pełni sprawny Surface 2 Pro trzeba chyba zapłacić nieco więcej - niemniej warto go rozważyć. Pracowało mi się na nim całkiem przyjemnie (zaznaczam, iż miałem z nim wyłącznie chwilowy kontakt).
Na Twoim miejscu rozważyłbym poleasingowego Thinkpada z serii X - jednakże w miarę utrzymane egzemplarze na haswellu kosztują nieco więcej niż założone 800 zł i raczej rzadko występują z SSDkiem i w pełni sprawną baterią.

i3-4012Y jest o około 50% bardziej wydajny od Atoma z8350.
Sprawdź opinie nt. Lenovo Miix 2 11 - https://www.amazon.com/Lenovo-11-6-Inch-...B00IAYFAGC
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#3
Np. używany Thinkpad X240 z i5? Znalazłem z SSD 120 GB Będzie to trzymać długo na baterii? Taki trochę spory on się wydaje ;o
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
Waży zaledwie 1,5 kg - dla rosłego gościa do pikuś, nie odczujesz go nawet w plecaku ;)
12,5'' to sensowny kompromis pomiędzy ergonomią, a poręcznością sprzętu (potrzebujesz w końcu narzędzia do pracy, nie zabawki). Jako młody programista skup się głównie na w pełni funkcjonalnej, porządnej klawiaturze o sensownym skoku - Thinkpady mają akurat jedne z lepszych klawiatur w swojej klasie. Tęskno mi do nich po przesiadce na Macbooki.


W korpo używaliśmy całego spektrum Thinkpadów, najmniej awaryjne były rzecz jasna flagowe X1 Carbon, linia T i X również nie była jakoś specjalnie wadliwa. Wiadomo, że nie jest to jakość z czasów IBMu, ale wydaje mi się, że na tle marketowego, chińskiego ścierwa nadal produkowane są z wysoką starannością. 
X240 ma obudowę wykonaną z cienkiego plastiku wzmocnionego włóknem szklanym - przez co gdzieniegdzie potrafi się ugiąć, przy normalnym użytkowaniu nie jest to jednak nic niepokojącego.
Wyjątkowo słabo wypada w tej generacji zespolony touchpad - był to poroniony pomysł, który porzucono w kolejnej iteracji sprzętu. Słabo wypadają również wbudowane głośniki.


Stopień zużycia laptopa można wstępnie określić po stanie klawiatury i touchpada - szukaj egzemplarza, który ma stosunkowo mało wyślizganą klawiaturą (o ile w tym przedziale cenowym to w ogóle możliwe). 

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le...769.0.html - przebiegi na w pełni sprawnych akumulatorach są relatywnie dobre. Problematyczna i dosyć kosztowna może być wymiana aż dwóch ogniw.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Np. taki? http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-x240-i...99310.html ;d
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
Bardzo mocno zmęczony życiem, zarówno klawiatura jak i obudowa - choć z drugiej strony ma 12-to miesięczną gwarancję Janusza biznsu. Nie kupiłbym tego komputera.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
To kurde nie wiem :/ Gdy patrzę na klawiaturę to one wszystkie wyglądają niemalże tak samo. Jedyne różnice widać na obudowach :C Często też wrzucają zdjęcia różnych egzemplarzy na jedną aukcję , tak jak tutaj http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-x240-i...75619.html
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
Troszkę odkopanie ale mam dylemat - x240, czy x230?
I jeszcze - kojarzy ktoś jakieś w miarę dobre zamienniki baterii? Nauczyciel polecał mi zamówić na aliexpressie coś z oferty Kingsener.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.