• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone Pure Owl-Eye vs Steelseries Rival 110
#1
Postanowiłam założyć swój własny temat, bo głupio mi tak ciągle podpinać się pod czyjeś tematy i wyskakiwać  ze swoimi pytaniami. A tak jak będę miała czasem pytanie to sobie napiszę w swoim temacie :)

Bo wiecie, dawno już jakiejś myszki nie kupiłam :D A wyszło teraz trochę nowości i moje myśli co jakiś czas krążą między:
Roccat Kone Pure Owl-Eye a Steelseries Rival 110. I jedna i druga mnie kusi, na Rivala 110 czekałam trochę czasu, podoba mi się kształt, jest wygodna, ale taka na styk, ciut przydużawa. Zaś Kone Pure wielkościowo jest w sam raz na moje 17 cm. Od wczoraj używam ponownie Roccat Kone Pure Black Edition. Pomijając kształt, do którego da się przyzwyczaić, jest fajna, precyzyjna i co mi jest w niej najprzyjemniejsze to materiał, taki przyjemny w dotyku. A to co na chwilę obecną przeszkadza to zbyt wąskie przyciski, zwłaszcza lewy i to że za bardzo palec leży przy kółku gdzie jest dziura i mi się tam palec lekko wcina, tzn nie że wpada bo to niemożliwe, ale pewnie znacie to uczucie, po prostu jest lekka przepaść, np. w Rival 100 tego nie ma. No i scroll w moim modelu trafił się dość głośny, trochę lata.

Pytanie - Jaka jest różnica między starym Kone Pure Black Edition, a nowym Owl-Eye? Zapewne sensor lepszy, a czy materiał jest inny? Na zdjęciach i filmikach widzę jakby był on bardziej szorstki, z plastiku? I czy coś jeszcze uległo zmianie, kształt jest identyczny? No i nieszczęsny kabel, sztywny w oplocie, wolę bez, ale to już nie taki problem, bo mam mouse bungee.

Drugie pytanie - Rival 110 - widziałam jedną opinię że słaba jakość wykonania, że przyciski się ruszają na boki itp, być może ktoś trafił na wadliwą wersję, bo u Was w recenzji tego nie widziałam.

Zapewne polecicie mi bardziej nowego Roccata Kone Pure Owl-Eye, prawda? :) Trochę to kosztuje, może niedługo potanieje, uzbierałabym kasę i którąś z myszek zakupiła, bo mnie korci, że jeszcze ich nie testowałam :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Owl to niemalże ten sam kształt.
Głównie, zmieniono sensor.
Przełączniki pod głównymi z 5M -> 50M, budowa nieznacząco uległa zmianie (środek).
Waga spadła o prawie 10g.
Powłoka wygląda na taką samą.

Z Rivalem sytuacja podobna.
Pod głownymi, dalej przełączniki od Steelseries, waga taka sama.
Pokrycie w stosunku do 100, przypomina bardziej gumę.
Budowa identyczna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Hmm Kone Pure w sumie i tak jest lekka. Ciekawi mnie ten środek który uległ zmianie, czy na lepsze, czy na gorsze. Jak widziałam zdjęcia i filmiki obok siebie starego kone pure i nowego to powłoka w nowym wydawała się coś jak w Rival 110, nie taka milutka w dotyku jak w starym Kone. Ale może tak tylko wygląda.
Kusi mnie ten nowy Kone Pure, ale cena już mniej kusi, cenowo lepiej wygląda Rival 110, ale to 2 zupełnie różne myszki.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
Pcb dalej jest bardzo podobne, różnica wizualna.
IMHO - wydawać ~200zł na coś poniżej PMW3360 trochę mija się z celem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Chodzi o Rivala 110? Że sensor nie jest zbyt dobry?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
Jest dobry, ale to nie poziom 3360.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Aha rozumiem. Dzięki za pomoc, rozważę za jakiś czas zakup nowej Kone Pure. No chyba, że w międzyczasie wyjdzie coś extra :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Najciekawsze będą DM.
Ogólnie, to raczej wątpię, że pojawi się jakikolwiek ekscentryczny kształt.
Najlepiej jest odświeżać przyjęte shape'y, bądź na ich bazie tworzyć nowe, no chyba że... jesteś Razerem i wypromujesz nawet trackballe z RGB ;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Do Razerów mnie nie ciągnie. Zobaczymy jaki będzie nowy DM. Grunt że co jakiś czas coś nowego wychodzi i zawsze jest nadzieja, że to będzie to :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Cieszyłoby mnie odświeżenie jakiejś legendy, może coś ze starych Logitechów, albo Steelseriesów.
Osobiście, ciekawi mnie Ikari, ale nie sądzę, że ktokolwiek tutaj miał z nią styczność :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.