• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mysz + podkładka / średnia dłoń, hi-sens, claw grip
#1
Cześć Wam. Zastanawiam się nad nową myszą i podkładką do niej. Mimo że przejrzałem już wiele modeli, wciąż nie mam najlepszego kandydata. Co dwie głowy (lub więcej) to nie jedna, więc zarejestrowałem się właśnie, żeby zapytać Was tutaj o opinię. Tutaj mój "forumlarz" (typo zamierzone):


Mysz
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech Bloody P93
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1400 DPI
  • czułości w grach: między niską a średnią
  • czułość w Windows: średnia (dokładnie środek suwaka czułości)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak dodatkowych opcji
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok. 8 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): akcji i shootery, np. Unreal Tournament 3, Painkiller: Hell & Damnation, serie Call of Duty, Battlefield i ARMA, serie Deus Ex, Tomb Raider i Assassin's Creed; strategiczne typu Total War, Age of Empires, Warcraft/Starcraft; RPG i inne: Skyrim, Mount & Blade, Wiedźminy, Everspace – innymi słowy, potrzebuję dość uniwersalnej myszy, która jednocześnie umożliwi jak najefektywniejszą rozgrywkę w każdym z powyższych gatunków i gier
  • jaką masz obecnie podkładkę: gumowo-materiałowa A4Tech Bloody B-081
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 8 przycisków, używam wszystkich
  • twój budżet: bez znaczenia
  • jaki chwyt stosujesz: claw grip
  • ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • lewo- czy praworęczny: praworęczny
  • Wielkość dłoni: 18 cm długość, 9 cm szerokość
  • szerokość palca wskazującego: 1,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie, chciałbym dopasować mysz do obecnego
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zależy mi przede wszystkim na precyzyjnym, szybkim sensorze, który jak najlepiej odwzorowuje ruch dłoni przy moim użytkowaniu (claw grip, nadgarstek „zakotwiczony” do podkładki, nieznaczne, ale precyzyjne ruchy); poza tym liczy się dla mnie również jakość wykonania myszy, dobrze rozłożone przyciski dodatkowe (na ogół im więcej, tym lepiej) oraz ich trwałość (w mojej obecnej myszy 3 dodatkowe przyciski w linii za rolką czasem klikają samoczynnie – not cool)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): dobrze byłoby mieć w nowej myszy cięższą rolkę, stawiającą raczej duży opór przy użytkowaniu; chwytam mysz dość mocno kciukiem (całym opuszkiem), więc muszę mieć na niego miejsce i jednocześnie nie ryzykować przypadkowych wciśnięć dodatkowych przycisków; wolałbym też nie mieć dodatkowych przycisków po prawej stronie myszy (podobnie w związku z chwytem), lub ewentualnie mieć je obok prawego przycisku; od strony estetycznej, lubię w myszkach funkcje RGB i nowoczesny, złożony design... uff, to dużo, ale przynajmniej nie oczekuję dostać tego wszystkiego za super niską cenę :-)

Podkładka
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): optyczna (przy tym typie planuję na razie zostać), sensor PMW3325 (mysz A4Tech Bloody P93), metalowe ślizgacze (bardzo mi odpowiadają)
  • jaką masz podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? gumowo-materiałową A4Tech Bloody B-081; preferuję wolniejsze, wolałbym nieco więcej oporu w podkładce, dla precyzji ruchów przy moim sposobie użytkowania myszy
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): preferuję materiałowe, gumowe lub hybrydowe
  • jaki rozmiar by Cię interesował: 20×30cm będzie w porządku
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: preferuję wolniejsze podkładki, więc tutaj to chyba bez znaczenia, poza tym wolę trwalsze materiały
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? niekoniecznie
  • maksymalna cena za podkładkę? 100-200 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): jednolity kolor jest dla mnie najlepszy, choć artworki na podkładce ogółem będą w porządku; grubość dowolna, trzymam nagarstek przy krawędzi biurka i nie przeszkadza mi, jeśli podkładka jest grubsza
Z góry ogromne dzięki za Waszą pomoc i wgląd w temat!
Odpowiedz
#2
Logitech G203
> https://youtu.be/V4lqxQL1x4U

CM MasterMouse S
> https://youtu.be/8-b-hVrhjm4

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://youtu.be/Ck-nXyhRJMA

Ewentualnie:
Zowie ZA13
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...11-i-za13/
W tym przypadku, ZA13 to niejako krok wstecz pod względem zastosowanego sensora, niemniej jednak zapewne nie zauważysz różnicy - jak najbardziej warta rzutu okiem.

Poleciłbym również DM3 Mini, lecz kładziesz spory nacisk na dodatkowe przyciski.
DM3 Mini
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
ja bym mimo wszystko logitecha g403 zalecał spróbować w sklepie (jakiś duży stacjonarny), bo u nas kolega podobnym chwytem (tak mi się wydaje) trzyma i też ma koło 18 cm, a myszka jest mega uniwersalna

do tego podkładka Taito 2017
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.