• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FK1/FK2 vs FK 2014
#1
Mam dylemat, którą mysz wybrać, od samego początku używałem deadthadder'a w wersji 1800 DPI, którego wypuścili ładnych parę lat temu. Posypał mi się scroll i powiedziałem, że czas na zmianę. 

Rozmiar deadhadder'a to: 128mm (length) x 70mm (width) x 42.5mm (height)

Dlatego bardziej by mi odpowiadał FK1, lecz bardziej DPI odpowiada mi w FK 2014 bo mam tam 450 i takiego używam.

Wszystkie te modele mają ten sam sensor?

Może lepiej ZA11 wielkością bardziej przypomina tego Deadhadder'a? Może EC którąś?
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deadhadder 1800 DPI
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 450
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 3/20
  • czułość w Windows: 5/10
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 28 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Counter Strike Global-Offensive
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Alpha Control , ale już zamówiona Zowie GTF Rough
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): dwa boczne
  • twój budżet: 200-300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: FingerGrip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku): 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: jedynie scroll
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie musi, ale jak mam płacić sporo za przesyłkę to wole tylko z Polski
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak
Odpowiedz
#2
Cytat:czułość w Windows: 5/10
Może zacznę od tego, że windows ma 11 kresek i teraz pytanie w którą stronę źle policzyłeś: czy masz ustawione 5/11 czy 6/11. W przypadku 5/11 twoje dpi jest sztucznie zaniżane ( z tego co pamiętam jest to 0.75 wartości dpi czyli zwyczajnie co 4 punkcik rejestrowany przez sensor jest odrzucany przez windows) i jeżeli nie masz włączonego tzw. raw inputa, który przekazuje syngnał bezposrednio do silnika gry z pominięciem filtrów windowsa, to zaniża ci to również dpi w grze. Dawałoby ci to możliwość wygodnego przejścia na myszy 400 dpi.
Cytat:Dlatego bardziej by mi odpowiadał FK1, lecz bardziej DPI odpowiada mi w FK 2014 bo mam tam 450 i takiego używam.
Wszystkie te modele mają ten sam sensor?
Nie, stara wersja jest na sensorze avago adns 3090, nowa na pixart pwm 3310. Same sensory różnią się feelingiem (pwm 3310 ma jakby ostrzejsze czucie, 3090 jest bardziej miekki) max speedem (3090 ma nie za wysoki max speed i przy czułościach 50 cm/360 lub niższych można wywoływać akcelerację wsteczną przy szybkich ruchach, 3310 ma wartość max speed na poziomie właściwie nieosiągalnym nawet dla przeciętnego lowsensa), w samej implementacji zowie ogólnie zarzuca się sensorowi avago 3090 lekkiego laga przy 2 niższych wartościach dpi, na co podobno pomaga zmiana częstotliwości raportowania na 500 hz. EC1-a (która byłaby chyba bardziej odpowiednia niż ec2-a przy twoim rozmiarze dłoni) ma zbliżony kształt do deathaddera, ten sam sensor co fk1/2 i świetny materiał wierzchni, niestety rolka nie powala jakością i mogłaby zachodzić obawa, że podobnie jak w razerze, mysz przez nią zakończy swój żywot (fk1/2 mają lepsze rolki).
Odpowiedz
#3
[Obrazek: Beztytulu.png]

Scrolla używam do skakania, a sporo tego w cs:go, więc raczej EC1-a odpada. Więc co fk1/fk2 z ostrzejszym czuciem niż fk 2014?
Odpowiedz
#4
Wiesz, z tym scrollem ec-a nie jest tak, że się psuje bo trudno to stwierdzić, mysz jest nowa, ale scroll swoją charakterystyką pracy nie sugeruje wysokiej jakości choćby roccatowskich scrolli o doskonałym balansie oporu, długości i wyczucia skoku. Przy twoim rozmiarze dłoni powinieneś rozważać fk1, fk2 będzie zwyczajnie za mała. Alternatywnie jest jeszcze, na tym samym sensorze co fk1/2 i ec-a, mionix avior 7000 ( cos jak wyższa wersja zowie fk1) , mysz właściwie pozbawiona wad konstrukcyjnych,z tym, ze jest ona trudno dostępna w Polsce.
Co do tych dpi miałem takie same odczucia po graniu na 450/500 przez długi czas ale po ok. roku grania na 400 praktycznie się o tym zapomina, a powrót do 450/500 daje odczucie dyskomfortu.
Odpowiedz
#5
Co sadzisz o tym?
http://www.amazon.com/Mionix-PC-Gaming-M...B00HGKOD9G
Odpowiedz
#6
Możesz brać z Amazona, co prawda z opłatami granicznymi (które od razu naliczają chociaż) i przesyłką wychodzi prawie tyle co 80 EUR z oficjalnej strony mionixa.
Odpowiedz
#7
(05-22-2015, 12:12 PM)t4co napisał(a): Możesz brać z Amazona, co prawda z opłatami granicznymi (które od razu naliczają chociaż) i przesyłką wychodzi prawie tyle co 80 EUR z oficjalnej strony mionixa.

to ile oni doliczają bo 60 dolarów to nie 80 euro?
Odpowiedz
#8
przed zatwierdzeniem bedzie pokazana cała kwota :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.