• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor
#21
@Czyszczu więcej wydasz na laryngologa niż ten monitor warty
Odpowiedz
#22
A co chcesz testować że programy potrzebujesz? :D
Ja swój testowałem w takich programach jak pulpit, google chrome (nawet z włączoną funkcją: youtube :D), CS:GO. Polecam ^^

Ewentualnie możesz sobie puścić na fullscreen na youtube test na bad pixele, który po prostu będzie Ci wyświetlał różne kolory i możesz wzrokiem śledzić czy nie ma gdzieś martwego pixela.
Ewentualnie czarne tło i sprawdź podświetlenie, ale chyba większość monitorów ma nierówne a podczas użytkowania raczej nie gapisz się w czarny ekran :P
Odpowiedz
#23
właśnie o tym mówiłem, chodziło mi o testy na bad pixele itp.
Kiedyś jak podkręcałem swoją poprzednią 60 Hercówkę to spotkałem się z programem, który sprawdzał właśnie czy obraz jest spoko(na niektórych ustawieniach były "błędy").
Ogólnie programów było parę, ale zapomniałem gdzie wogóle to robiłem :p
Przydało by się sprawdzić, pamiętam, że te programy były spoko do sprawdzenia monitora.
A jakieś programy do ewentualnej kalibracji?
Odpowiedz
#24
(11-05-2017, 11:20 AM)Czyszczu napisał(a): Kiedyś jak podkręcałem swoją poprzednią 60 Hercówkę to spotkałem się z programem, który sprawdzał właśnie czy obraz jest spoko(na niektórych ustawieniach były "błędy").
W tej klasie monitorów to raczej niemożliwe. Programy do kalibracji korzystają z wewnętrznych tablic LUT monitorów - rozwiązanie stosowane jedynie w przypadku monitorów szerokogamutowych. Poza tym niezbędny jest kolorymetr

https://www.eizo.be/monitor-test/ - jedyne co przychodzi mi na myśl. 

Sprawdź matrycę pod kątem równomierności podświetlenia zarówno na tle czarnym jak i białym/szarym - matryca może mieć upośledzony dyfuzor krawędziowego podświetlenia LED - http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/kontrola-...oloru-due/

Bad pixele często wyskakują już w pierwszych dniach użytkowania monitora - zwróć na nie uwagę, pojedyncze wypalone pixele nie są podstawą do naprawy gwarancyjnej, najłatwiej skorzystać ze zwrotu konsumenckiego dwa tygodnie po zakupie.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#25
Chyba większość monitorów (nawet tych po 3000) ma nierówne podświetlenie co widać na czarnym tle. Jeśli normalnie tego nie widzisz to olej, bo wątpię że nawet przy 10 zwrotach trafisz na równomiernie podświetlany monitor xd

Co do bad pixeli to tak jak wyżej, zwróć na 14 dniowym, bo gwarancji na to nie ma (chyba że byłoby ich dużo, chyba do 2 pixeli gwarancji mogą nie przyjąć).
Odpowiedz
#26
akurat o nierównomiernym podświetleniu to wiedziałem, niemniej jednak dzięki bo zapomniałem ;D
W moim IPSie poprzednim nie było jako tak tragedii, jednak lewy dolny róg był nieco ciemniejszy. Tutaj jest podobnie, ale różnica jest znacząca na korzyść Samsunga. A jak włączę sobie porządnie Black EQ to obraz wydaje się na gołe oko być bardzo równomiernie podświetlony ;)
Tak w zasadzie żadnych badpixeli nie widzę, ogólnie wszystko spoko, jest tylko jeden "drobny" ;p problem.
Mianowicie podstawka monitora była za duża i musiałem nieco zmienić lokalizację biurka. Obecnie monitor stoi na komodzie hehe
Spory ten byk jest (35 cm szerokości). I dość ciężki, na poprzednim monitorze półeczka mocowana na uchwytach już się zruszyła po roku, tutaj raz, że półka za mała to monitor 2x cięższy.
Ale to nie problem, niedługo to kupię. Niemniej jednak dobry zakup. Co do OC to raczej nie wyjdzie, bo innego kabla HDMI nie podłączę :p A ten obsługuje tylko 119 Hz, ale i tak różnica spora.
Jeszcze raz dzięki Panowie, należy się piwo, ale niestety Wam go nie zakupię :p
Odpowiedz
#27
A nie lepiej kabel DP i 144Hz? :P Chyba z 10-20zł kabel kosztuje.
Odpowiedz
#28
@Czyszczu duża różnica jest po kablu hdmi względem DVI-D Dual Link ?
zastanawiam się nad tym 119/120hz kosztem 144hz
Odpowiedz
#29
chodzi Ci o ogólną jakość obrazu?
Nie mogę powiedzieć, bo całe życie używałem D-sub (stare) właśnie na przejściówce do DVI (karta ma wejście DVI-D, pod to przejściówka na D-Sub i kabel do monitora).
Szczerze to nie wiem dlaczego, ale wolałem jakoś D-sub od HDMI. Być może dlatego, że ten HDMI to najtańsza chińszczyzna (7 zł za 5 metrów XD)
Wszyscy mówią "obraz ostry jak żyleta na HDMI, a na D-sub rozmazane gówno" - jak dla mnie różnica nie jest taka spora, d-sub wyciągał więcej Hz + właśnie mniej ostry obraz był dla mnie przyjemniejszy.
Ale to w sumie gadanie o niczym, bo DVI-D "czystego" nie miałem XD Stary monitor nie miał wejścia, a ten też nie ma hehe
Jedyna opcja to HDMI, bo wejścia DP nie mam na karcie ;p
Wydaje mi się, że na tym monitorze mimo, że to ten sam kabel HDMI to jakość obrazu jest minimalnie lepsza (pewnie z uwagi na większe możliwości personalizacji, dałem sporą ostrość, ale nie za dużą)
Wszystko zatem sprowadza się do przyzwyczajenia. Jak masz 144 Hz to radzę przy tym zostać. Jak nie szkoda Ci hajsu to możesz spróbować. Też kiedyś myślałem, że różnica będzie spora, podczas gdy nie zauwazylem zadnej znaczącej XD
Z tego co czytałem w necie to nic ciekawego nie wywnioskowałem, choć jak pamiętam to tak: D-sub<<<DVI~HDMI jeśli o jakość obrazu.
Odpowiedz
#30
Nie masz czystego dvi czyli masz przejściówkę z jeszcze czegoś innego czy jak? Bo to może mieć też wpływ na sam input lag, więc warto ogarnąć ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.