• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor
#31
juz mówiłem, że teraz uzywam HDMI ;p
Na poprzednim monitorze z braku innego wyjscia uzywałem z przejściówką
lekki input lag był, ale to IPS ;D
Odpowiedz
#32
Chwilę mnie nie było i już burdel czyszczy zrobiłeś :P

MUSISZ UŻYWAĆ kabla DisplayPort. Ostatecznie DVI też podejdzie. DVI pociągnie normalnie 144Hz i chyba więcej. DisplayPort oczywiście jest najszybszy. VGA możesz wywalić na śmietnik:P

Zmieniaj teraz GPU :) Jakie masz aktualnie? Pisaj to coś wykminimy:) Za niewielką dopłąta (50-100) może wymienisz na jakieś współczesne.

HDMI to syf do telewizora a nie do monitora. Nie potrzebujesz przesyłać dźwięku, lana i obrazu tylko sam obraz :)


ps. przyzwyczajenie do rozmazanego VGA podatnego na zakłucenia to zło :) Jakbym napisał że lubie swojego 20 letniego Logitecha z kulką bo się do niego przyzwyczaiłem, to co byś powiedział? Ta Kulka jakościowo jest jak Twóje złącze D-Sub :)
Odpowiedz
#33
mówię Ci, że jakoś wielkiej różnicy nie widziałem :p
Nie mam stanowczo hajsu na lepszą grafę, obecnie mam GTX 660 i albo jestem ślepy albo ona nie ma wejścia DP
A jak się to ma z przejściówkami? W sensie, że jak podłączyłbym przejściówkę np. z HDMI na VGA (taki przykład nie bulwersuj się ;p) to sygnał i ogólnie obraz będzie jak na VGA, tyle, że będzie "przesyłany" przez HDMI ?
Innymi słowy - to, że używałbym przez przejściówkę nic nie da prawda?
Sprawdzę jeszcze kartę i zobacze czy nie ma DP, ale nie przypominam sobie (bo bym przecież podłączył)
A tak z innej beczki - te zakłócenia na VGA czym są powodowane? Bo przez ileś lat swojego życia nie miałem z nimi do czynienia (albo są niewidoczne albo u mnie ich nie było).
I ostatecznie - dlaczego HDMI to taki śmietnik?
ps. to z kulką to przesada ;p
Odpowiedz
#34
Przy przejściówce chyba lekko input lag większy, to już lepiej zostawić HDMI. Zresztą aż tak wielkiej różnicy to między nimi raczej nie ma. Ciągnie Ci ten HDMI 144Hz?
Odpowiedz
#35
Mogę wtrącić? Widzę ze rozmawiacie na temat monitora :) aktualnie mam benq 144hz, ale myśle nad przesiadka na 240 tej samej firmy. Czytając specyfikacje, producent rekomenduje do tego monitora grafikę minimum gf 980, aby moc wykorzystać możliwości 240hz. Moja aktualna karta to 750 gtx lub 780. Grając w coda/cs nie podoła temu i tak czy siak jestem skazany na nowa karte?
Odpowiedz
#36
Zależy ile wyciągasz fps w danych grach. Jeżeli osiągasz coś w okolicach 240fps, to wykorzystasz możliwości monitora, choć między monitorem 240hz a 144hz możesz i tak nie zauważyć różnicy.
Odpowiedz
#37
(11-11-2017, 07:36 PM)xtae napisał(a): Mogę wtrącić? Widzę ze rozmawiacie na temat monitora :) aktualnie mam benq 144hz, ale myśle nad przesiadka na 240 tej samej firmy. Czytając specyfikacje, producent rekomenduje do tego monitora grafikę minimum gf 980, aby moc wykorzystać możliwości 240hz. Moja aktualna karta to 750 gtx lub 780. Grając w coda/cs nie podoła temu i tak czy siak jestem skazany na nowa karte?

Producent rekomenduje kartę graficzną do monitora? Jaki to ma sens? :D Przecież w grach część fpsów jest ograniczana przez bottleneck ze strony procesora, a w innych miejscach w tej samej grze masz bottleneck z karty graficznej, dodatkowo w każdej grze wygląda to zupełnie inaczej.
Pobierz jakiś program i sprawdź na ile lata Ci teraz karta graficzna w CS/COD i będziesz wiedział czy potrzebujesz wymienić czy nie, może FPSy tam Ci ogranicza procesor i zmiana karty graficznej nic nie da ;P Co do samego monitora, to jeśli wyciągasz w tych grach 240fps to 240Hz monitor ma sens, jeśli masz w granicach 150-200fps to zostań lepiej przy 144Hz i nie pchaj się w 240Hz.
Ogólnie różnica między 240Hz a 144Hz jest zauważalna (dziwne żeby nie było), ale nie ma już aż takiej różnicy jak między np. 60 a 144. Dodatkowo 240Hz monitor to taki zakup raczej pod mało wymagające gry typu CS:GO, bo w jakiej innej grze wyciągniesz te 240fps?
Odpowiedz
#38
ja mam 8600K + 1080TI i w BattleField 4 mam 200FPS :) Dalej nie idzie chyba limiter jest włączony. Na pewno 240Hz wymaga sporo od sprzętu. Trzeba mieć dobry CPU + GPU.

GTX750 czy GTX780 to mało dla 240Hz. Ale za to nie będziemy nigdy oglądać terringu. Będzie zawsze niski input lag :) na pewno będzie lepiej niż na 60Hz :D


Czyszczu.

VGA/DSUB - to analogowe złącze. Chyba z lat 80-90 tych. Jakość tam jest słaba. Dodatkowo jest słabsza im wyższa rozdzielczość/hz. Znaczy bardziej podatny jest na zakłucenia. Mogą wędrowac jakieś przebarione paski po monitorze i inne dziwne rzeczy. Obraz też jest zawsze nieostry.

DVI-A - kabel dalej analogowy, można stosować przejściówki z DVI-A na VGA i odwrotnie bez strat w jakości. Tu i tu będzie lipnie :)

HDMI - sygnał cyfrowy. Do tego kabel używany jest też do transmisji dźwięku i sieci. Do przesyłania samego obrazu jest słaby przy monitorach. Standardowo obsługuje 120Hz przy FullHD

DVI-D - sygnał cyfrowy. Typowo do przesyłania obrazu. Spokojnie obsługuje 144Hz przy FullHD. Wizualnie można rozpozać od DVI-A po ilości pinów we wtyczce. Karty graficzne nvidi od serii 10 obsługują tylko DVI-D. Monitory i kable DVI-A nie zadziałają z nowymi GTXami. Tak samo nie zadziałaja przejściówki DVI na VGA. Potrzebne są konwertery ( większe i droższe ) aby skonwertować sygnał cyfrowy na analogowy. A konwersja to straty na InputLagu i w jakości.

Jest jeszcze DVI-I, czyli połączenie analoga i cyfrówki. Dwa w jednym. Sporo kabli czy GTXy do serii 9 mają DVI-I.

Na koniec jest jeszcze DisplayPort / DP - najlepszy rodzaj złącze striikte pod monitory. Bez problemu obsługuje monitory w stylu 240Hz FullHD.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface



Co do wymiany GTX660 - niestety ale to w miarę przyzwoita karta. Dopiero wymiana na GTX1050TI ma sens :) A tutaj będzie potrzebna dopłata 300zl. No ale to w miarę współczesna karta i miała zawsze komplet złącz DisplayPort + HDMI + DVI a nieraz nawet + VGA. Jaką dokładnie masz wersję gtxa? Na 90% możesz użyć w swojej karcie DP :)

Nawet GTX660 w wersji ostani śmieć ma DisplayPorta :)
http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx660-...67103.html
Odpowiedz
#39
240Hz nie wymaga od sprzętu nic :D Jeśli grasz w grę gdzie słaby sprzęt generuje Ci 240fps+ to monitor Ci to pokaże w 240Hz.
Tak więc do osoby pytającej o te 240Hz - jeśli w grach do których potrzebujesz takiego monitora masz 240fps i więcej to ten monitor będzie pokazywał Ci te 240fps z odświeżaniem 240Hz bez żadnych problemów.
Odpowiedz
#40
wiem wiem, juz jestem
z tym DP to fakt, port jest. Już podłączony monitor do karty poprzez Display Port. Szczerze mówiąc jeśli chodzi o jakość obrazu to jakości nie widzę, ale nareszcie mogę używać w pełni tych 144 Hz :D
PS Naprawdę nigdy nie widziałem żadnych zniekształceń na VGA, albo nie zwracałem uwagi.
Tak czy siak dzięki za monitor, jestem zadowolony i polecam. Kiedyś sprawdzę OC
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.