• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mycha od Dream Machines
Właśnie nie wiem jak z tym Rivalem 310, bo podobno jest kształtem zbliżony do G403, a mi niezbyt odpowiadała. Z drugiej strony to G502 jest niby dłuższa, a używałem pół roku i jakoś żyłem. Nie wiem tylko jak z KPOE, bo wyszła teraz też jakaś Roccat EMP, może warta uwagi? Tylko że KPOE kupię w x-kom za 250zł bo przecena jakaś, a ta EMP chyba po 350zł jest.
Ogólnie to zależy mi na tym żeby mysz była wygodna (co sam muszę dobrac), miała dość szybko wciskające się główne, dobry scroll i sensor 3360 (lub pochodne).

Od czubka środkowego do zgięcia nadgarstka mam 18cm. Do linii kciuka jakies 12-13cm. Szerokość dłoni w najszerszym miejscu to jakieś 10cm. Chwyt claw grip, ale często kładę na myszy całą dłoń i tylko palce są "zadarte".

Rival 310 ma kształt ten sam co Rival 300? Sensei 310 kształt Sensei 300? Nie wiem co będzie w Saturnie do macania więc tak już pytam żeby wiedzieć na co uwagę zwracać w razie czego ;p
Odpowiedz
Tak jest podobny kształtem do G403, ale przecież pisałeś że jakby co to kupisz G403, więc odpowiada Ci taki kształt czy nie? :) G502 z tego co mierzyłam w Media Markt jest wygodna, ale jak dla mnie ma za dużo przycisków, zwłaszcza ten koło kciuka, no i ten scroll. KPOE jest podobna do starszej wersji Black Edition, w swoim temacie na forum napisałam co je łączy i co różni. To masz prawie taką samą jak ja, jakoś w granicach 17.5 cm. Więc nie wiem czy G403 i Rival 310 nie będzie ciut za duży? Też chwytam claw grip, a do tego dobre są mniejsze myszki. Ja potrzebuję do pracy szybkiej myszki, w takim sensie by dobrze ją chwycić, bo tak szybko poruszam się po okienkach i tak szybko klikam, że często myszka nie nadąża i gubię ją.
Lepiej przymierz osobiście to się dowiesz czy Ci wygodne będą, najlepszy sposób. Chyba kształtem są podobne, ale trochę mniejsze.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
No właśnie G403 kiedyś mierzyłem i mi coś w niej nie pasowało. Nie wiem w sumie co, chyba garb. Wspomniałem o niej bo teraz inaczej patrzę też na myszki - zrozumiałem czego oczekuję i zmierzę ją jeszcze raz jeśli będzie.
Co do wagi myszki to również dla mnie ważne, o ile do sprawozdań czy jakichś prezentacji to mi nie robi różnicy, tak jednak lubię pograć w CS:GO i gdzie na ciężkiej (120g) G502 dało radę robić magicznie błyskawiczne flickshooty, tak gdy pograłem na 88gramowej DM1 Pro S to latała tak szybko że sam w to nie wierzyłem. Gdyby ta DM1 Pro S mi była wygodniejsza to byłaby idealna ;P
W sumie to KPOE i Rival/Sensei mają coś w granicach 92g, więc tylko 4g więcej niż DM1 Pro S, która była moim zdaniem mega lekka (ale i tak kusi mnie przez to DM3 mini bo 77g <3)

Napiszę za jakieś 2-3h jak moje wrażenia, tylko chyba założę osobny temat bo szkoda tu spamować, już i tak trochę nie na temat pisaliśmy. Może coś mi pomożecie wybrać to jeszcze dziś się zamówi.
Odpowiedz
Kone Pure to dobre myszki i jak się już przyzwyczaisz do kształtu i jak kabel nie przeszkadza, to naprawdę miło się śmiga, miło pracuje. Miałam takie dni kiedy jakiś cudem kabel nie przeszkadzał i się świetnie na niej pracowało, ale mam ostatnio z tymi kablami przeboje i jakoś krępują ruchy. Jeszcze jak da się podpiąć pod mouse bungee i jeśli tam nie uwiera, to problem z głowy, gorzej jak sztywny kabel nawet na mouse bungee przeszkadza. Niech Ci ktoś doradzi co byś mógł jeszcze przetestować i kupić, bo mi samej już pomysłów brak :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
Rival 300 jest odczuwalnie większy od 310.
Modelu - odpowiednika Rivala, w linii "Sensei" nie ma, są starsze modele które zastąpił Sensei 310.
DM1 Pro, to tak naprawdę udoskonalona kopia Sensei'a, zanim Steelseries postanowiło go odświeżyć.
> https://steelseries.com/gaming-mice/sensei

Kone EMP natomiast, to znacznie większy brat KPOE.
Przypomina linię MX510 od Logitecha, późniejsze "G".
> http://imgie.pl/image/cXt9T
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Ale sensei 310 już nie jest podobny do dm1 pro/pro s? I też sensei 310 jest mniejszy niż sensei 300?

Co do kabla to ja sobie taśmą izolacyjną przyklejam kabel do biurka i mi tak pasuje idealnie :D Nawet im sztywniejszy kabel tym trochę lepiej bo mi się nie plącze.
Odpowiedz
Nie ma Sensei'a 300, jak wspomniałem - starszy model, "RAW" przykładowo.
Sensei 310, w stosunku do poprzednika, jak i DM1 Pro jest niemalże taki sam.
Głównie od DMa odróżniają go trzy cechy: silikonowe boki, odseparowane przyciski i symetryczne boczne przyciski.
Dochodzi inny scroll, przewód, ale te aspekty możesz sprawdzić dogłębnie na własnej skórze w sklepie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
A byłem przekonany że Sensei 300 był ;P Nigdy się nie interesowałem szczególnie SS i pewnie mi się pomyliło z jakimś innym Senseiem wcześniejszym. Jeśli tak jak mówisz Dm1 Pro S jest tego samego kształtu co Sensei 310 to pewnie mi nie przypasuje, bo dupsko za szerokie.
Dobra, lecę do sklepu mierzyć ;d
Odpowiedz
Miałem do wymacania G402, G502, Rivala 100, Rivala 300, Rivala 310, Sensei 310, DA (nie pamiętam który) + jakieś randomy. Niestety KPOE nie było, a byłem ciekaw.
G502 (G402 ten sam kształt w sumie) już miałem więc nie biorę pod uwagę.
Rival 100 coś mi do ręki nie pasuje.
Rival 300 trochę za duży.
Rival 310 pasuje chyba idealnie, ale wydaje mi się że przyciski boczne są za bardzo do przodu (jakbym miał za krótki kciuk ;p).
Sensei 310 również byłby ciekawy, przyciski nie są tak wysunięte, ale ma to wielkie grube dupsko, które mi przeszkadza (jak w dm1 pro S), a w Rivalu jest ono sporo przycięte.
Razer DA - tak z ciekawości mierzyłem, jak dla mnie to wielki klocek dla ludzi z nienaturalnie wielkimi i krzywymi palcami xD

Wiadomo że na półce sklepowej gdzie w dodatku nie jest ona poziomo a pod kątem trzyma się myszkę trochę inaczej, ale chyba zamówię tego Rivala 310. Najwyżej się zwróci, chociaż wolałbym w końcu jakąś myszkę sobie zostawić i się do niej przyzwyczaić :D
Odpowiedz
Tak jak każdy wolałby w końcu jakąś wybrać i się przyzwyczaić :) Spróbuj tego Rivala 310, wszędzie go chwalą za solidność. Trochę dziwne że Rival 100 Ci nie pasował, ma taki standardowy kształt, nic nie powinno tam uwierać, może to kwestia przyzwyczajenia.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.