• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrofon
#1
Witam :)
Zastanawiam się nad poprawieniem jakości nagrywania swojego głosu jak najniższym kosztem. Chodzi o to, że zamierzam spróbować swoich sił na pięknej, cudownej platformie jupup(czy jakoś tak >___>), a dobrze wiem, że sensowne audio znaczy naprawdę wiele, szczególnie w przypadku nagrywania dubbingu do jakiegoś filmu z fabułą :D. Obecnie używam ledwo żywego A4Tech'a PK-635K(kamerka nie działa, uszkodzony kabel), który wystarcza do rozmawiania z ziomkami na ts'ie ale po wczorajszym odsłuchu uznałem, że na "wyższym poziomie" raczej nie ma on już racji bytu.
Zacząłem, więc oglądać materiały Ziemniaka na temat mikrofonów i ogólnie audio, które odrobinę pomogły mi dojść do kilku wniosków:
1. Tak słaba jakoś audio mojego mikrofonu może być spowodowana miernym źródłem(integra na Asrock B85 Pro4)
2. Przyda mi się popfiltr(czy to zrobiony ręcznie, czy kupiony)
3. Przyda mi się ramię mikrofonowe(Prawdopodobnie będę organizować małe studio. Poza tym wygoda, etc. :P)
4. Karta zewnętrzna prawdopodobnie byłaby lepszym wyborem ze względu na mobilność. Gdybym jednak miał wybór między nią, a jakością nagrań oraz dźwięku z podłączonych słuchawek(Superluxy HD668B) to bez wahania wybrałbym drugą opcję.

Opracowałem też kilka planów wydatków i prosiłbym o pomoc w wyborze lub ewentualnie jakieś inne propozycje. Tak jak pisałem na początku, staram się wydać najmniej, ale taką maksymalną granicą będzie dla mnie 200 zł.

Po taniości(tutaj do wszystkiego trzeba doliczyć kartę dźwiękową)
1. Kupienie jakiejś używanej karty na allegro(na oku mam Xonara DG/DGX lub g480[o ile znajdę jakieś do max. 60 zł]) i sprawdzenie jak radzi sobie z nią mój obecny mikrofon. Minusami tego rozwiązania są na pewno: brak możliwości zamontowania tego mikrofonu na jakimkolwiek ramieniu, niewiadoma żywotność i brak pewności, czy dźwięk będzie wystarczająco dobry.
2. MT391 + któraś z wyżej wymienionych kart. Poza brakiem możliwości zamontowania go na ramieniu, właściwie bez większych wad, które bym znał.
3. Trust Starzz + któraś z wyżej wymienionych kart. Tego raczej bez problemu będę w stanie zamontować.

Wyższa półka(USB)
4. (używany) Novox NC-1. Dorwę takiego za jakieś 200 zł na allegro. Pytanie tylko, czy warto brać używane mikrofony :/
5. Superlux E205u. Właściwie wszystko na swoim miejscu. Do tego wbudowane wyjście słuchawkowe. Problem w tym, że zaczyna już przekraczać budżet :/

Jeszcze pozostaje sprawa karty dźwiękowej. Swoje dwa typy podałem wyżej, jednak jeżeli ma ktoś coś innego to też pisać.

Haaalp :/

EDIT
Co do karty, myslę jeszcze o Xonar D1/DX. Wraz z takim Trustem zmieściłoby się to jeszcze w budżecie.
Tak samo jak Roccat Juke. Ona jest też zewnętrzna.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
Superluxa za 160zł widziałem wczoraj w jakimś sklepie typowo muzycznym (coś w stylu musika, nie pamiętam), a będzie on chyba najlepszy.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#3
akatrosh, a E205, czy E205u? Wersja bez "u" kosztuje właśnie ok. 160 zł ale jest pod kabel XLR.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
Trust'y mają złe opinie, nic ciekawego i dziwnego.
Co do kart zewnętrznych pokroju tego Roccat'a, szkoda zawracać sobie głowy.
Karty dźwiękowe dają niezłego kopa mikro, więc najpierw w to bym celował : )
Nawet tanie mikrofony grają o wiele lepiej, podpięte do takiego Xonar'a, więc często zbierają słabe opinie... podpięte do integry.
Poczekaj jeszcze na kogoś, Czyszczak testy robił dodatkowo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Co do tego Trusta to... czy ja wiem https://www.youtube.com/watch?v=YhWw2DS_ai0&t xD

Wciąż myślę o używanych kartach pokroju Xonar DG/X lub drożej D1/DX ale obawiam się, że z moimi luxami będzie troszkę za jasne brzmienie :/
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
bardzo łatwo poprawić jakość mikra - wystarcza najprostsza karta USB, nawet taka za 10 zł. Oczywiście poprawia jedynie mikrofon
Ja kupiłem Xonarka DG za 50 zł, bardzo dobry deal. Trochę było kłopotów z konfiguracją (żeby wogóle działał) ale jakość jest świetna
Najlepszym mikrem jakim miałem był MT391, ale na tym nie pośpiewasz. Za to nagrywać dialogi można ;D
U mnie właśnie chodził na Xonarze DG
Odpowiedz
#7
Czyszczu, a co myślisz o parowaniu DG/DGX z HD668B? Trochę offtop ale wolę zapytać przy okazji :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
za jasno, moze kłuć w uszy, tzn nieprzyjemnie
chyba, że lubisz jak jest ostro i sterylnie ;p
ale to dosłownie może uszy rozpierdolić jak ktoś na to wrażliwy
Odpowiedz
#9
Cholercia to ja już nie wiem co wybrać żeby wszystko do siebie pasowało. Narazie do głowy przychodzi mi jedynie branie czegos na usb. Ew. odłożenie trochę na Soundblastera Z. Problem w tym, ze jego uzywki kosztują prawie tyle samo o nówki, a już uzywanego Xonara Dx dostanę za 150, że o Dg nie wspomnę :'(

EDIT
A co z Mayą u5?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#10
tez jasna ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.