• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka rpg/programowanie
#1
Witam!

Chciałem prosić o doradzenie zestawu myszka plus podkładka. Będzie przeznaczona głównie do programowania i poruszania się w internecie, ale też do grania w lol'a i inne rpgi plus czasem jakieś triple A albo indyki, hobbystycznie też produkuje gry. 

Przed napisaniem tego postu zastanawiałem się nad dwoma myszkami: po pierwsze Mionix Avior 7000 o której zawsze marzyłem (zupełnie bez powodu, nawet nie wiem czy mi będzie pasować), SteelSeries Rival 300, bo jest teraz na promocji x-komie za 179 zł, a słyszałem wiele dobrego o jej tańszym bracie. Co do pierwszej, to na morelach już jej w ogóle nie ma i jest tylko wersja z innym numerkiem 8200, czy są jakieś znaczne różnice pomiędzy tymi myszkami? Pewnie się sensor rożni czy coś. Preferuje zamawiać w x-komie albo morelach bo zwykle najtaniej tam a mam odbiór osobisty też u siebie więc to plus.

- A4tech EVo Glaser 90D USB - totalny szrot ale przetrwałem na nim 6 lat :)
- używam domyślnego DPI
- czułość w grach: domyślna zwykła, czyli średnia
- czułość w windows: domyślna
- gram głownie w league of legends i rpgi typu divinity original sin 2
- obecnie za podkładkę używam plastikowego no-name'a z Harrym Potterem na tapecie ;)
- używam 3 przycisków w myszce: prawy lewy i scroll, ponieważ boczne siadły dawno temu
- mój budżet to dajmy na to 200 zł
- jestem prawo ręczny
- ułożenie palców mam zmienne, ale głównie 1+2+2, ale zauważyłem, że kiedy używam scrolla to 1+3+1
- rozmiary dłoni: 18,3 cm długość, szerokość palca 17 mm, pomiar może być niedokładny, bo robiony zwykłą szkolną linijką
- co do chwytu to dowolnie, jestem elastyczny
- nowe dpi mi nie przeszkadza, szczególnie biorąc pod uwagę sprzęt jak teraz posiadam...
- nowa myszka nie musi być kupiona w Polsce, ale mieszkam w okolicach Rzeszowa gdzie jest problem ze sprowadzaniem paczek, więc musi być bezproblemowa dostawa i gwarancja


Co do podkładki to chciałbym dobrać pasującą do mychy. Zupełnie się na tym nie znam, tak jak w ostatnim punkcie napisane jest, jednak co do rozmiaru to mógłbym się zastanawiać albo nad standardową niedużą, albo już taką panoramiczną, żeby się klawiatura na niej mieściła też.
Odpowiedz
#2
przede wszystkim podaj rozmiar dłoni, to ważne
co do Aviora to 8200 jest nieopłacalny, ma sensor laserowy, dużo lepiej optyka wziąć (czyli 7000)
co do podkładki:
chcesz wolną (ruch z oporem), średnio szybką (minimalny opór, mysz chodzi dość szybko), czy właśnie szybką (mycha "pływa"). Osobiście jak zaczynałem działać na podkładkach to byłem na wolnej, potem coraz szybsze. Tobie też radziłbym coś wolnego, typu Roccat Taito 2017. Jak chcesz coś cienkiego, nieco szybsze i bardziej "kompaktowe" to bierz Logitecha G240. W obu przypadkach o jakość się martwić nie musisz, a ślizg jest wyśmienity. W Taito jest dość specyficzny, aczkolwiek dość dobrze po jakimś czasie się na niej pracuje. Jak dla mnie w grach (ale FPS ;p) Taito > G240, podczas pracy na kompie G240>Taito.
Co do mychy to upewnij się co do rozmiarów i najlepiej powiedz jak Ci najwygodniej się trzyma mychę, mozesz też dać zdjęcie chwytu
jak nie wiesz jaki masz chwyt to poczytaj sobie: http://www.test-gear.pl/gripy/
Odpowiedz
#3
Dziękuje za odpowiedź, uzupełniłem rozmiary dłoni wg zdjęcia dodanego we wzorze -  18,3 cm długość, szerokość palca 17 mm, pomiar może być niedokładny, bo robiony zwykłą szkolną linijką, w tekście o chwytach jest inaczej podane mierzenie dłoni, jak trzeba będzie to tak też zmierzę. 

Chciałem spytać o co chodzi z dostępnością Aviora, bo nigdzie na ceneo nie mogłem znaleźć, a najbliżej to chyba na amazon.de wynalazłem, ale wolałbym unikać sprowadzania z zagranicy bez potrzeby. Sądząc po braku komentarza strzelam, że ta oferta x-komu nie jest niczym nadzwyczajnym jeśli chodzi o rivala :D.

Nie pisałem nic o chwycie ponieważ nie jestem go pewny. Wydaje mi się, że zależnie od sytuacji używam rożnych chwytów :D. Zwykle mój nadgarstek leży na krawędzi podkładki, śróddłoń (jest takie słowo?) jest zwykle oparte na tylnej części myszki, kciuk leży na miejscu po dodatkowym miejscu po dawnym scrollu bocznym jednak przylega tylko końcem, mały palec leży analogicznie po drugiej stronie, tak więc myszkę jeśli miałbym podnosić to robię to tymi dwoma palcami. Przypomina to clawgripa z opisu, jednak nie jest tak agresywny jak na zdjęciu, dodatkowo zupełnie nie podchodzą mi bardzo małe myszki, nie ma dla mnie nic gorszego jak używanie takich przenośnych myszek do laptopa na kablu na rolce, a w opisie było, że użytkownicy tego chwytu w tym się lubują. Dlatego strzelam, że jest to połączenie clawa z palm gripem :) W dodatku zależnie od tego czy gram czy pracuje to ułożenie palców się zmienia ze względu na używanie rolki, tak jak pisałem w ankiecie.
Odpowiedz
#4
Z taką dłonią, hm.
W związku, że nie testowałeś niemalże nic, takie w miarę bezpieczne wyjścia:

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA&t

CM MasterMouse S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/

CM'y tutaj są taką "niewiadomą".
CM MM520 i MM530
> https://www.youtube.com/watch?v=kc5_CGsiPjM
Obydwie mogą pasować, jednakże MM530 może być ciut za duży, a MM520 to dosyć kontrowersyjny kształt.
MM530 to kształt na bazie dawnego IE.

Najlepiej by było jakbyś zdał nam relację z jakiegoś "macanka" w sklepie, gdyż ciężko polecać myszki o gabarytach jak MM530 przy takiej dłoni, dodatkowo wachlarz się bardzo rozwija jeżeli już rzucisz nam jakieś światło :)
W ciemno natomiast wziąłbym Kone Pure Owl-Eye.
Chyba nie pamiętam osoby niezadowolonej z kształtu, przy takich dłoniach jak twoje.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Co to znaczy "taką dłonią" ? Mam duża dłoń, małą, średnią? Te CM'y dość dziwnie wyglądają jak na mój gust, więc narazie stoimy na taito i kone, która lekko wykracza poza budżet, ale jest jeszcze do przełknięcia.
Jakieś przemyślenia na temat innych moich pytań, albo inne propozycje?
Odpowiedz
#6
Z taką oznacza tyle, że ma ponad 18cm : p
Wygląd to jedno, najważniejsza ergonomia.
Z propozycjami jest tak, że gdybym tylko wiedział z jakimi myszkami miałeś styczność, sprawa wyglądałaby inaczej.
Zapewne tak jak piszesz, nie masz zbytnio doświadczenia, dlatego najlepiej by było jakbyś (oczywiście jak masz możliwość) przymierzył cokolwiek dostępnego w stacjonarnych sklepach.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Spróbuje się przejść w takim razie do x-komu, euro, media marku i media expert, ale zwykle tam nie mają wystawionych takich lepszych myszek.
Odpowiedz
#8
Tak chyba będzie najlepiej :p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
to jest średnio duża dłoń.
Osobiście używam Kone Pure Military (starsza wersja, teraz to kupować Owl Eye) i muszę powiedzieć, że jest to dla mnie strzał w dziesiątkę. Mega wygodna mysz, moja dłoń to 21,5 cm, chwytam palmo-clawem (w duzej mierze claw, ale łagodna odmiana)
Jednak nie jest to cofnięty chwyt, z tego co zrozumiałem to ty trzymasz bardziej fingerem bo masz wycofaną dłoń i sterujesz głownie nadgarstkiem i dwoma palcami ;p
Aby wygodnie korzystało Ci się z Kone Pure OE to musisz kciuka załapać na to wgłębienie i lepiej abyś sterował mychę głównie palcami. Inna opcja - dociskasz śródręczem garb myszki i łapiesz palmo-clawem.
Ogólnie myszka ma dość bezpieczny kształt, aczkolwiek bardzo wycofany chwyt (rzadko spotykany) nie jest wygodny, ale ogólnie na znacznej większości myszek tego typu ;p (z małym garbem i profilowaniem na kciuk)
Jak mówiłem nie potrafię sobie dobrze wyobrazić twojego chwytu, ale mimo wszystko brałbym tego Kona ;) Do fingera i clawa jest zacny
Odpowiedz
#10
Tak jeszcze na szybkości, bo jutro chciałem iść na macanko, jakby nie mieli żadnych z wyżej wymienionych to jakie jeszcze polecacie przemacać?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.