• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z komputerem
#1
Witam.
Staram się od pewnego czasu złożyć jakiś taki dodatkowy komputer(co by np. do telewizora podłączyć). Okazja do rozpoczęcia tego wszystkiego trafiła się gdy kolega dał mi niepotrzebną mu już płytę wraz z procesorem i jedną kostką ramu. Przeszukałem piwnicę, przetrząsnąłem allegro ale w końcu zdobyłem wszystko co potrzebne. Złożyłem... ale komputer nie bardzo chce się włączyć. Wentylatorki się kręcą, słychać że komputer pracuje, ale na monitorze pustka. Nawet nie ma sygnału. Osobiście uważam, że płyta to trup ponieważ przez sporo czasu leżała po prostu na komodzie. Próbowałem wymieniać baterię BIOS'u(jak się okazało tamta była trupem, ale wymiana i tak nie poprawiła sytuacji), próbowałem włączyć komputer bez ramu, z ramem na każdym dostępnym slocie, z dyskiem podłączonym na wszystkich portach SATA oraz z wyciągniętą kartą graficzną. Efekt zawsze dokładnie ten sam. O ile dobrze sprawdziłem, kondensatory na płycie również nie są wybrzuszone.
Już nie wiem co robić :c

Zostawiam to co wiem o całym komputerze:
MOBO: Asrock k10n78fullhd-hsli
CPU: Jakiś AMD. Prawdopodobnie Athlon ale nie mam jak tego sprawdzić.
Ram: 1 kostka Kingstona prawdopodobnie o pojemności 1 Gb z zestawu 2x1
CPU: Jakiś Geforce. Najpewniej GT 630.
PSU: Fortron SAGA+ 400W
HDD: Samsung 120Gb
Case: TRACER PHANTOM TRO-979(w słabym stanie)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#2
nie mam pewności ale podejrzewam że mógł paść mostek. lub zasilacz nie wyrabia.
Odpowiedz
#3
Zasilacz? Fortron z 400W na pokładzie powinien chyba bez najmniejszych problemów uciągnąć taki zestaw :o
A w pierwszym przypadku można coś zrobić, czy najwyżej spisać ją na straty?
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
Zasilacz jesli mozesz to podepnij pod inny sprzet. jesli odpali to sprawdz napiecia hwmonitorem. A jak nie to zasilacz pewnie siadl bo nie trzyma napiec. Na forum wyczytalem ze chujowo bios wgrany moze byc przyzyną
Odpowiedz
#5
to tak wyglada jakby bios nie startował, a dysk sie kreci, bo tez daje taki efekt jak jest uszkodzony
Odpowiedz
#6
Mnie to również wygląda jak nie startujący BIOS dlatego właśnie obstawiałem, że płyta nie żyje.
Spróbowałem włączyć komputer bez dysku ale dzieje się dokładnie to samo.
W najbliższym tygodniu postaram się sprawdzić osobno sam dysk i sam zasilacz. Zobaczymy co się stanie. Ale jak ktoś ma jakieś inne pomysły to pisać :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.