• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka pod FPSy
#1
Witam, kilka miesięcy temu wymieniłem DA Chroma na ZA12 spośród kilku przymierzanych myszek (ZA12, G403, FK1, FK2, EC2-a (wygodniejsza niż DA chroma)) Wybrałem ZA12 jak wcześniej wspomniałem. No kształt idealny pod palmo-claw grip. Po tych kilku miesiącach dawało mi się we znaki twardość przycisków głównych (te w DA Chroma wymagały bardzo mały nacisk aby aktywować i to mi się podobało) oraz boczne przyciski przy kciuku, które nie raz wciskały się przypadkowo przy podnoszeni myszki/gwałtownych ruchach w lewo, a mam je zbindowane pod granaty w różnych FPSach dlatego to jest problem.

Czy wyszedł jakiś model ostatnio o podobnym kształcie do ZA12/ZA13? Widziałem tylko mysz CM mastermouse S o podobnym kształcie, ale wiadomo, to niższa półka.

1. Potrzebuję myszki o podobnym kształcie z lżejszymi przyciskami głównymi i bardzo szybkim rejestrze kliku (poniżej 5ms).

2. Niestety nie pamiętam już różnicy w przyciskach głównych miedzy EC2-a, a ZA12. Jaka jest różnica między EC2-A white, a Black czy przyciski główne się różnią i jak z powierzchnią?

Mam jeszcze problem w ZA12 ze scrollem. Przeskakuje kiedy się macha myszką, a nawet kiedy po prostu przesuwam to czuć, że się ten scroll rusza na boki. Wystarczy, że przekręcę scrollem troszkę to ten problem ustępuję po części, a jak jeszcze troszkę to w ogóle go nie ma i znowu jak przekręcę to jest i podczas gry czasami muszę ten scroll przekręcić żeby mnie nie denerwował.

EDIT: Widziałem jeszcze myszkę Fnatic Flick G1. Na oko wydaję sie być ok i podobna do ZA
Odpowiedz
#2
Na wstępie to wybacz, że nie odpisałem wczoraj ale po prostu nie miałem już siły :v
Co do myszki.
Możesz wlutować Omrony zamiast Huano, które masz aktualnie ale dalej pozostaje problem ze scroll'em. W ogóle to, masz z nim taki problem od początku?
> https://www.youtube.com/watch?v=YWF8Fr6jKE4

W przyciskach ZA vs EC, twardość jest taka sama obu modeli, lecz ZA szybciej się klikają. Ogólnie w porównaniu ZA vs EC, FK to przyciski główne ZA są najszybsze.
Wersja "White" wnosi inną koloryzację i powierzchnię "glossy", czyli polerowany plastik.

Flick G1 hm, jest on węższy iiii nie ma takiego cofniętego garba jak ZA.
Bardziej on wygląda na taką symetryczną EC, z takim większym "łukiem". Spad od połowy myszki jest ostrzejszy niż w EC.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
A co konkretnie nie pasuje ci w mastermouse s? Sensor i przełączniki ma lepsze od zowie, dobry materiał wierzchni, co najwyżej cięższy i mniej elastyczny kabel i opisana na stronie drobna wada przycisków, do tego jest prawie 2 razy tańsza.
Odpowiedz
#4
Wymiana przełączników to nie dla mnie :P Podobno te przyciski w white wymagają mniejszy nacisk i przyciski boczne się lepiej wciskają.

W CM Mastermouse S podobno został ulepszony kabel i po necie mogą jeszcze krążyć te ze starym kablem. Druga sprawa to umieszczenie sensora nie jest na środku tylko bardziej cofnięte. Nie wiem jak to podziała dla kogoś dla kogo aim jest sprawą pierwszorzędną. Trzecia sprawa. Ocenliście przyciski w CM Mastermouse S gorzej od tych w Zowie ZA12, chyba, że w tej wersji by Benq są inne. Czwarta sprawa, mierząc długość mojej dłoni (tak jak na stronie to pokazaliście) to mam równe 20cm. Mastermouse S nie będzie wtedy za mały na palmo-clawa? I czy tutaj w Mastermouse S nie będzie problemu z wciskaniem bocznych przycisków. Jak to jest z miejscem na kciuk?
Odpowiedz
#5
Będzie za mała najprawdopodobniej.
Cesarz chyba ma CM'a to lepiej Ci zobrazuje wszystko :p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.