• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skoro słuchawki to może ...
#1
karty dźwiękowe ?
Odpowiedz
#2
w dziale słuchawki można pisać o kartach tak samo :)
Odpowiedz
#3
Moze napisalibyscie cos o roznicy miedzy sluchawkami stereo, wirtualnymi 5.1/7.1 i rzeczywistymi 5.1/7.1?
Odpowiedz
#4
te 5.1 i 7.1 to też stereo jeżeli mają po 2 drivery ;) taki chwyt marketingowy :) No chyba, ze im upchają po kilka głośniczków do słuchawki lecz po co ;)
Odpowiedz
#5
(01-26-2015, 10:27 PM)Hya napisał(a): te 5.1 i 7.1 to też stereo jeżeli mają po 2 drivery ;) taki chwyt marketingowy :) No chyba, ze im upchają po kilka głośniczków do słuchawki lecz po co ;)
Chodziło mi raczej o konkretne różnice jakości dźwięku, o odniesienie się do testowanych przez was parametrów czyli: pozycjonowanie, separacja dźwięków, brzmienie, przestrzenność. Na przykład czy takie a takie daja lepszą przestrzenność i pozycjonowanie a gorsze brzmienie, czy w ogóle jest stała tendencja by dany rodzaj przewazał w konkretnej kategorii nad innymi, czy zwyczajnie stereo jest lepsze od wszystkich pozostałych w każdym z testowanych parametrów.
Odpowiedz
#6
te 5.1 i 7.1 to dalej zwykłe słuchawki stereo ;) Więc to jak się sprawdzają już zależy od danego modelu :) W większości przypadków słuchawki nie reklamowane jako dla graczy mają lepszy dźwięk. W grach różnie to bywa i nie ma reguły, słuchawki "4 gamers" mogą być świetne w grach a tragiczne do odsłuchu muzycznego, ale równie dobrze mogą być wszędzie kiepskie. Wiele słuchawek typowo muzycznych (np. akg q701, ath ad700, k550, ath900x, czy nawet taniutkie superluxy) są rewelacyjne w grach i muzyce.
Odpowiedz
#7
http://forum.benchmark.pl/topic/40488-sl...-51-jakie/

Takich tematów jest milion na necie.. W sumie wszędzie dowiesz się jednego: 5.1 7.1 XX.1 - SĄ DO NICZEGO :) Nie chce mi się nawet szukać, ale przetworniki 50mm+ tam raczej nie znajdę? Pewnie kilka małych wypierdów 20-30mm??

Albo inaczej. Słuchawki 5.1 czyli .... UWAGA 5 głośników + Subwoofer ... 4 głośniki po rogach .. teoretycznie da się coś wsadzić w ten deseń do słuchawki. Ale ten centralny??? Mam go mieć na nosie czy jak? No i Subwoofer.. no quwa gdzie?? JAKIE REALNE 5.1 ?? P.....enie i robienie z ludzi debili. Niech piszą ze mają układ 4.0 / 6.0 / 4.2 / 6.2 ale to i tak nic nie zmieni, prócz tego, że ewidentnie dowodzi zakłamaniu producentów. Taka papka byle sprzedać

Kup sobie porządne słuchawki Stereo.
Odpowiedz
#8
@up hehe ;) no dokładnie
Odpowiedz
#9
Niestety minciu nie masz calkowicie racji, 5.1 w sluchawkach to 8 glosnikow. W roccat kave masz 6 przetwornimow 40mm i 2 sabooferowe 30mm. Za centralny glosnik robia 2 umieszone po jednym w przedniej czesci kazdej muszli, sabooferowe sa rowno na srodku, za pozostalymi przetwornikami. Kupilem pare lat temu okazyjnie nowe za 250 zl i przez brak jakichkolwiek konkretnych porownan jakosci dzwieku nie wiem czy warto je zmienic. Sluchawki sa ciezkie, podporki na palaku sa wykonane beznadziejnie (nie wygodne i zle dopasowane do glowy) ale same muszle sa praktycznie nieporownywalne pod wzgledem wygody i za kazdym razem gdy ide do sklepu i przymierzam jakies senheisery philipsy czy kossy to od razu czuje zle zrobione nauczniki, do tego naprawde dobry bass z sabooferow, niezle pozycjonowane, a w nowszych grach typu battlefield i cod obslugujacych system dolby digital 5.1 czy cos (gram glownie w gry typu quake gdzie chyba tego nie ma :p) jest wrazenie jakby sie tam bylo (nie jestem audiofilem i nie mam za bardzo porownania poza sluchawkami wystawionymi w sklepie do odsluchu, to sa oczywiscie tylko moje subiektywne odczucia).
Odpowiedz
#10
tyle, że w większości producenci gamingowi nazywają 7.1, 5.1 zwykłe stereo, a jedynie dają soft, który nic nie daje, mający symulować te 5/7.1
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.