• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone EMP vs Logitech G502 Proteus Spectrum (mysz do 300 zł)
#1
Mam takie pytanie, upatrzyłem sobie dwie myszki Rapoo V900 i NATEC Gnesis GX75, później w innym temacie przekonaliście mnie do myszki z sensorem optycznym bo są lepsze. Naczytałem się troszkę i upatrzyłem sobie całkiem inne myszki mianowicie Roccat Kone EMP i Logitech G502 Proteus Spectrum i nie wiem która z tych dwóch byłaby dla mnie lepsza tym bardziej, że obie mają różne dodatki zastosowane przez producentów, w jednej można regulować sobie LOD w drugiej można optymalizować sensor pod daną powierzchnię automatycznie. Obaj producenci produkują bardzo dobrej jakości sprzęt. Głównie chodzi o fakt, że myszki używam bez podkładki, ponieważ zbyt często zmieniam powierzchnie na których jej używam. Mysz nie jest przypisana do komputera stacjonarnego tylko mocnego laptopa, na którym gram, pracuję, tworzę grafikę, itd. Myszy używam na różnych powierzchniach nie koniecznie podkładkach, o ile w pracy mogę mieć podkładkę tak w reszcie miejsc gdy na szybko coś potrzebuję pokazać czy sprawdzić mysz może być używana na panelach podłogowych czy też na blacie jakiegoś biurka czy też stołu. 

1. dobór myszki - im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4 Tech X750
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: głównie 1600 max to 2400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: głównie 1600 max to 2400
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiada
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): niestety nie mierzyłem
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie mysz używam do obsługi Windows, tworzenia grafiki w Photoshopie i do gier różnego typu, międzu innymi do FPS
  • jaką masz obecnie podkładkę: nie używam podkładki, zbyt często zmieniam miejsce i powierzchnie używania myszki
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): głównie używam podstawowych przycisków
  • twój budżet: 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):19 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku): 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: ukręcił się kabel - myszka ma 8 lat
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): najlepiej taki design lub podobny jak te które wymieniłem wyżej.
Odpowiedz
#2
z tego co wiem to powinny sobie poradzić na wszystkich powierzchniach, nie wiem jak z drewnem (ale chyba tak)
Moim zdaniem EMP>G502, dlatego sugeruję kupno EMP
Do tego chociaż małą Taito 2017 weź i będzie spora różnica
bez podkładki to źle ;p
Odpowiedz
#3
Patrząc czysto w ciemno - EMP.
Waga + kształt sprawiałby, że do tworzenia grafiki powinna być bardzo dobra.
Nie że do gier się nie nadaje, wręcz przeciwnie :p
Tylko porównując do G502, która jest wąska, mam wrażenie, że łatwiej będzie trafić w nikłe piskele.
Grając na takich czułościach waga i gabaryty nie powinny sprawiać kłopotu, jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do cięższych myszek.
Pełny palm + dłoń 19m mogą sprawić, że wygoda też będzie górowała w EMP.
Ogólnie przez to, że G502 jest wąska i że trzymać będziesz ją pełnym palm'em, to możesz przypadkowo klikać w dodatkowy przycisk z boku.
A to jest baaardzo duży mankament, komfort bardzo spada, gdyż zaczyna to irytować.
Pozostałe przyciski już nie mają takiego wpływu.

Ale to tylko wybieranie w ciemno, w sklepach powinny leżeć te dwa modele, a już na pewno G502, więc warto się wybrać :)

@Edit:
Ogólnie jak wyobrażam sobie te biedne ślizgacze... heh ;D
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Okazało się że chyba żona na urodziny zamówiła mi G502... (Chyba podpatrzyła, że zamierzam zakupić myszkę :) )Jeśli faktycznie ją dostanę to jaką podkładkę pod nią kupić? Coś z LOGITECH, czy innego producenta? Ma być średnia jeśli chodzi o wielkość, najlepiej żeby dało się ją zwinąć i miłoby było jakby miała fajne opakowanie do przenoszenia... Jeśli miałoby być LOGITECH to G240, G440, czy G640? Myślałem o tej G240 lub G640, czym one się różnią? Bo G440 to chyba plastik, którego zwinąć się nie da? Swoją drogą do G502 lepsza twarda podkładka czy materiałowa?
Odpowiedz
#5
Ooo taka żona to skarb! :D Mam G240, ma dobry ślizg, dobrze współpracuje z myszkami Logitech.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
weź G240 lub G640
Odpowiedz
#7
A czym się one różnią? Tylko rozmiarem czy czymś jeszcze?
Odpowiedz
#8
tylko rozmiarem
Odpowiedz
#9
No i mój problem się rozwiązał :) Wczoraj dostałem od Żony Logitech G502 Proteus Spectrum :) Tak więc teraz tylko zakupię podkładkę pod gryzonia i będzie super:) Tylko mam problem bo w sklepach nie ma podkładek Logitech są Genesis M12 lub A4Tech X7, podkładki Razera czy też Steel Series. Jakbym nie znalazł Logitecha to którą z innych wybrać?
Odpowiedz
#10
3366 w G502 radzi sobie dobrze na niemalże każdej podkładce.
Jak nie chcesz przepłacać, to polecam DM Pad'a.
Obszyta, ślizg podobny do M12 :p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.