• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do gier [110 zł]
#1
Witajcie forumowicze.
Poszukuję myszy do gier w cenie do około 110 zł, ewentualnie mogę dopłacić dyszkę lub dwie, gdy będzie warto. Wymagam dobrego sensora, dobrej jakości materiałów/wykonania oraz komfortu użytkowania i co najważniejsze by jak najdłużej mi służyła.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Corsair Raptor M30 (tak właściwie używałem, bo jest w serwisie; dostanę zwrot kasy ||  aktualnie używam jakiegoś taniego Tracera)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: z tego co pamiętam miałem ustawione 1600, (w nowej nie koniecznie musi być taka sama, może być te 200 więcej czy mniej)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): gram w różne gatunki, trudno mi zdefiniować na jaki poświęcam najwięcej czasu
  • jaką masz obecnie podkładkę: Natec Genesis M12 Steel
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): przyciski boczne używam sporadycznie, więc mogłoby ich nawet nie być
  • twój budżet: około 110 zł (gdy będzie warto mogę dołożyć max 20 zł)
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło? wydaje mi się że była OK; zepsuł się scroll i z sensorem niekiedy były problemy.
Odpowiedz
#2
dołóż lekko do DM1 Pro
Odpowiedz
#3
Dobra zastanowię się. A w jakby nie wychodzić poza budżet? Znajdzie się coś godnego polecenia?
Odpowiedz
#4
Na ten budżet polecam Logitech G203 i Steelseries Rival 100, oraz jak spodoba się kształt to Roccat Kone Pure Black Edition.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Dzięki za pomoc, zdecyduję się chyba na Logitech-a.
Odpowiedz
#6
Pod względem sensora G203 jest świetny w tym budżecie.
Poza tym, ciekawą opcją jest MasterMouse S, który ma 3330 (lekko okrojony 3360 - czyli "top" sensor).

Recki:
> G203 - https://youtu.be/V4lqxQL1x4U
> CM MasterMouse S - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/

Jednakże pod PEŁNEGO palm'a obie mogą być ciut małe :f
Nie wiem czemu Ewelina notorycznie poleca tego Rival'a 100 :V
Sensor słaby (Używasz 1600 dpi, więc musiałbyś na Rival'u przesiąść się na 500 dpi), brandowane przełączniki Steelseries (Dla niektórych jest to minus), ścierająca się powłoka i najważniejsze - padający LPM.

Co bym zrobił na twoim miejscu?
Strzelał w DM'a 1 Pro.
Sensor klasa wyżej od tego w Raptorze, do niedawna najlepszy jaki można było dostać, Omrony, waga świetna.
Recka:
> DM 1 Pro - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm2-comfy/

Ogólnie popatrz na wymiary:
Raptor M30 - 130 x 70 x 45 + Waga 148g
G203 - 116 x 62 x 38 + Waga 85g

Jeżeli kształt tego Corsair'a Ci pasował, to G203 jest czymś zupełnie innym.
Wydaje mi się, ze palm 18 cm to za dużo na taką płaską mysz :s
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
XeXu - może dlatego że jest dla mnie wygodny? :) I sensor też dobry. Nie prawda że by musiał przejść na 500, ja na Rivalu używam 1000 i jest lux. Wielu graczy ma Rivala 100 i sobie chwalą. Powłoka się ściera i robią się placki, ale gdzie się nie robią? W myszkach to normalne że powierzchnia ściera się od używania. Ja po kilku latach miałam już tak startą powłokę że aż świeciło :D Być może i mi padnie z czasem ten przycisk, ale np. w takich Razerach jest to jeszcze częstsze zjawisko. W innych firmach też, to w końcu nie jest z kamienia. Ciężko mi na moją wielkość dłoni dobrać wygodną myszkę, dlatego używam to co mi jest w miarę wygodne i dobre, mogę dużo na nie narzekać, ale jaki w tym sens, to nie sprawi że myszka będzie lepsza. Jak już to trzeba czekać, coś może niedługo nowego wyjdzie.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
No dobrze, ale przecież to, że jest wygodny wynika z twoich własnych odczuć, jak z każdą myszką :p
Ciężko to zaliczyć do plusów.
I sensor owszem, jest słaby ;f
Załóżmy, że Yogi będzie go używać na 1500dpi.
Porównajmy go do takiego MasterMouse'a S, który kosztuje TYLE SAMO.
> Jitter <
Rival 100 - Od 1000 dpi w górę, pewnie typowo dla starych optyków przy 2-3k dpi jest już bardzo słabo. (G400 na 1600 już zaczyna robić widoczne, nierówne linie. To samo jest tutaj.) Teraz patrząc na zdjęcia, to już przy 1000 dpi jest nierówno, wręcz słabo.
MasterMouse S - Dopiero na wartościach zbliżonych do maksymalnych rzeczywiście zaczyna robić znacznie nierówne linie i ślimaki, porównując 1000 dpi z Rival'a 100, tutaj takie coś występuje dopiero przy 3000 dpi, bądź nawet więcej.
> Interpolacja <
Rival 100 - Każda wartość począwszy od 1000 dpi. Oznacza to tyle, że już na 1000 dpi sensor jest mniej precyzyjny niż na 250/500 dpi.
MasterMouse S - Brak.
> "Max Speed" <
Rival 100 - 3.6 m/s dla 250 i 500 dpi, dla już 1500 dpi - 2.2 m/s
MasterMouse S - 5 m/s
> Smoothing <
Rival 100 - http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...1000Hz.png
MasterMouse S -
500 Hz: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...-500hz.jpg
1000Hz: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...1000hz.jpg

Jeżeli da się odczuć mniejszą responsywność A3059 w porównaniu do takiego S3095 to chyba zbyt kolorowo nie jest :p

> LOD <
Rival 100 - 2 CD, Taito - 2.2 CD, tanie A4tech'y - 2.5 CD
MasteMouse S - 1 CD, niemalże wszędzie.

"Być może i mi padnie z czasem ten przycisk, ale np. w takich Razerach jest to jeszcze częstsze zjawisko. W innych firmach też, to w końcu nie jest z kamienia."
Razer słynie z padających LPM'ów, dwuklików.
Owszem, przyciski padają ale nie po jednym czy kilku miesiącach jak w Rival'u 100 - wystarczy wpisać w google "Steelseries Rival 100 LPM", gwarantuję Ci, że ciężko znaleźć (Poza Razer'ami) mysz w której tak często LPM umiera. Wyników w google z tą frazą jest mnóstwo ;s
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Tylko, że kto to zauważy gołym okiem? Czy normalny użytkownik często robi linie i ślimaki? :D Już nie przesadzajmy. Do zwyczajnej pracy czy gier na pewno wystarczy i tych niedoskonałości nawet się nie zauważy. Zresztą gdyby była taka zła, to bym jej nie używała. A MasterMouse ma swoje wady. Może trafili na jakieś trefne egzemplarze, ja mam Rival 100 kilka miesięcy. No może nie katuję go jakoś bardzo cały czas, bo zmieniam nie raz na G203. Wciąż nie mogę znaleźć idealnej myszki i nie zanosi się na to bym prędko znalazła.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Nie doczytałem do końca z tymi chwytami myszek... tak właściwie to chyba mam fingero-palm.
Sprawa wygląda następująco: G203 kupię dużo taniej, ponieważ kosztuje 120 zł a ponadto otrzymam cashbacka w wysokości 20 zł, więc wychodzi stówka. Zaś DM1 Pro kosztuje 150 zł. I teraz pytanie czy warto dopłacić 5 dyszek?
A jak to jest z wymianą ślizgaczy? Z tego co czytałem to tylko w DM1 Pro są w pudełku. A czy do Logitech-a czy CM-a można dokupić ślizgacze na wymianę? W moim Raptorze po 14 miesiącach używania ślizgacze nadawały się już chyba do wymiany (jak by naprawili w serwisie to pewnie bym wymienił, bo były dołączone do myszki).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.