• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do LOL 300zł
#1
Dzień dobry, postanowiłem powrócić do grania w ligę więc chciałbym zakupić jakaś lepszą myszkę, przez rok korzystałem tylko z touchpada w moim maku. Teraz przesiadłem się na Windowsa.

Wcześniej używałem razer deatcharder 2013 i bardzo miło ją wspominam, jednak chciałbym zastanowić się nad czymś co ma co najmniej 3 przyciski z boków (klik scrolla i przyciski "pośrodku myszki są dla mnie nie wygodne). Gram na supporcie i aktywne przedmioty mnie do tego zmuszają ;) 


To teraz trochę schematów:
-Grałem na 3300 dpi, (w grze ustawieni czułości średnie, w Windowsie nic nie zmieniałem)
-będę grał w lola i Wota
-Obecnie mam jakąś szybką podkładkę z roccata, ale niedługo będę wymieniałem ze względu na jej wielkość, chciałbym mniejszą. Będę wymieniał na qpad uc 29 (szybka) którą bardzo miło wspominam, używałem ją wcześniej z razer deatcharder 2013
-Maksymalnie chciałbym wydać 340zł
-mój chwyt to chyba fingertip, przynajmniej tak używałem deatchardera.
-układ palców 1-2-2
-Wielkość dłoni 18.5
-Grubość palca 1.85
-Wolałbym aby można było kupić ją w Polsce, chciałbym zamówić ją w poniedziałek 


PS. Kilka dni temu zamówiłem w Mediamarkt razer naga hex, myszka okazała się za mała, jej chwyt był Niewygodny.
Przeszukałem trochę internetu i najbardziej byłbym zdecywany na 

http://www.ttesports.com/files/product_G...18-43s.jpg
Lub jakaś myszkę od Mad Catz, tylko niestety słyszałem, że Ci drudzy zbankrutowali więc niewiem jak byłoby z gwarancją.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Logitech g502 pod względem wygody i ogólnej jakości będzie chyba najlepszą opcją. Mad catzy były raczej znane z awaryjności i słabego stosunku ceny do jakości, od TT esports nie słyszałem nic dobrego, poza modelem ventus x optical, w modelu level 10 (tym na zdjęciu), w różnych jej wariantach, masz dostępne kiepskie sensory laserowe, nie wygląda też na specjalnie wygodną.
Odpowiedz
#3
Mam uraz do logitecha, może jakaś alternatywa?
Odpowiedz
#4
Raczej G502 jest dobrą opcją
jaki uraz?
Odpowiedz
#5
Miałem kiedyś w liceum klasowego debila i brudasa. Był fanboyem Logitecha, od tamtej pory źle postrzegam tą firmę.
A gdybym zdecydował się na dwa przyciski? Znalazłoby się coś innego? Od biedy mógłbym wziąć tego logitecha lub tt esports t10, w tej drugiej bardzo podoba mi się umiejscowienie przycisków również na prawej stronie myszki (może nauczę się je klikać), jednak boję się że cała moja dłoń wyląduje na myszce - że względu na jej długość, lub jej trzymanie w moim uchwycie nie będzie zbyt komfortowe.
Odpowiedz
#6
No i podobno jest dosyć ciężka :D
Chciałbym aby sensor był co najmniej na takim samym poziomie jak w moim starym deatcharderze 2013.
To jest priorytet, potem wygląd etc.
Jeżeli ten 9800 faktycznie jest taki słaby jak mówicie...bo to niestety tt esports odpada. :/
Odpowiedz
#7
pmw3366 z logitecha g502 jest najlepszym dostępnym sensorem na rynku. Przy okazji wciąż można kupić DA 2013: https://www.x-kom.pl/p/121175-myszka-prz...l-usb.html
w tej cenie jest nadal całkiem dobrym wyborem.
Przy okazji tt esports level 10 waży ponad 160 gramów (logitech g502 - 126g) , więc chyba tym bardziej odpada.
Odpowiedz
#8
Mam G502 (nie gram w lola, ale gram w cs) i myszka ma na prawdę sporo przycisków które są bardzo przemyślanie i nieinwazyjnie rozłożone. Trzy przyciski w zasięgu kciuka, 2 przyciski po lewej stronie LPM, scroll na wszystkie możliwe strony, przycisk do zmiany profilu też można przerobić pod siebie. Jest w pełni programowalna.

Czy jest za ciężka? Nie powiedziałbym. Niby do cs są preferowane jak najlżejsze myszki, a ja do niej jeszcze 3 ciężarki dorzuciłem bo mi tak wygodniej ją wyczuć i wydaje mi się wtedy precyzyjniejsza a jednocześnie bardzo mobilna i nie męcząca. Wydaje mi się że mój kot nie miałby problemu by na niej grać ;P Są cięższe myszki.

Co do sensora to lepszego obecnie nie znajdziesz niż w G502, możesz znaleźć jedynie na tym samym poziomie lub gorsze, pmw3360/66 jest obecnie najlepszym sensorem w myszkach jakie są w sprzedaży.

Nie obraź się, ale "mam uraz do logitecha bo ktoś kogo nie lubię lubi logitecha" brzmi strasznie dziecinnie i głupio...
Twój wybór, ale mało jest ciekawszych myszek w podobnej cenie gdzie masz tyle przycisków i nie są one nasrane w przeszkadzający sposób, dodatkowo jest wyprofilowana (co możesz bardzo polubić, lub po prostu może Ci nie przypasować - zdecyduj czy chcesz profilowaną czy symetryczną), ma możliwość zmiany ciężaru - 6 ciężarków. Masz oprogramowanie gdzie możesz zapisywać ile chcesz profili myszki, dodatkowo masz też pamięć wbudowaną myszy gdzie możesz zapisać 3 profile (jak poświęcisz jeden przycisk to nawet 6 profilów).

Ja polecam tą myszkę i nie wymieniłbym na żadną inną. Dodatkowo wygląda agresywnie, sportowo i sexy jednocześnie :D
Odpowiedz
#9
No to chyba będę brał to g502. Co do wagi to bardziej chodziło mi o tt esports, ale w sumie mam silną rękę i raczej by mi to nie przeszkadzało.
Moim zdaniem g502 jest brzydka, wezmę ją ze względu na funkcjonalność.
Deatcharder także był profilowany więc nie powinienem mieć problemów
Odpowiedz
#10
Z przyciskami to zależy od dłoni i chwytu :p
Mnie szlak trafiał z przyciskami w G502, G402.

"PS. Kilka dni temu zamówiłem w Mediamarkt razer naga hex, myszka okazała się za mała, jej chwyt był Niewygodny.
Przeszukałem trochę internetu i najbardziej byłbym zdecywany na

http://www.ttesports.com/files/product_G...18-43s.jpg
Lub jakaś myszkę od Mad Catz, tylko niestety słyszałem, że Ci drudzy zbankrutowali więc niewiem jak byłoby z gwarancją."

Pakujesz się w typowe przereklamowane paskudztwa a'la "killery do moba", co jest bzdurą, a same te myszki są niewypałami ;f
Nie potrzebujesz 40 przycisków do lol'a. Nawet nie wiem czy będziesz "bindował" którykolwiek, bo nie będziesz widział potrzeby :p
Na takim dpi, 3366 działa najlepiej ze wszystkich dostępnych sensorów.
Jest to rozwinięcie 3360 dostępne tylko dla Logitech'a.
Jednakże, w takiej grze jak LoL, precyzja nie gra już takiej roli jak w fps'ach, więc różnica pomiędzy 3310 a 3366 jest niemalże niezauważalna na takim dpi.
(Smoothing)
Jak pasował Ci DA, to nie widzę problemu w zakupie drugiej sztuki :p
Tylko... wolny od dwukliku to Deathadder nie jest, jak chyba wszystkie myszki od Razer'a.
Od Logitech'a pod taką dłoń i fingertip:
> G303
> G502
> G403 (Jest też dostępna wersja bezprzewodowa)
> G Pro (Jednakże jest bardzo płaska, mała więc po przesiadce z DA to może nie być to czego szukasz)
Oprócz Logiego jest w cholerę myszek.
> DM 1 Pro S
> Kone Pure 2017
> Deathadder
> Zowie FK, EC

Ale jeżeli rzeczywiście potrzebujesz więcej przycisków, to ten G502 jest najrozsądniejszym wyborem :p

@Edit:
To, że jest brzydka to powinna być ostatnia rzecz o której powinno się myśleć przy wyborze :g
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.