• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do FPS (palm grip) oraz podkładki do niej
#1
Myszka:
jaką obecnie myszkę używasz: używałem Zowie FK1, która mi się zepsuła
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
czułości w grach: mogę podać jedynie tyle, że w CS:GO mam sensitivity 2.2 i m_rawinput 1
czułość w Windows: 6/11
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: około 50cm
w co grasz: głównie w CS:GO
jaką masz obecnie podkładkę: Ozone Ground Level EVO 900x450
ile przycisków używasz w myszce: 5 (lewy, prawy, środkowy i 2 boczne)
twój budżet: chciałbym, by cena myszki nie przekraczała 300zł, lecz jeśli byłoby warto, to mogę tyle wydać
jaki chwyt stosujesz: palm grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny?: praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: 2
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chyba 
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zepsuł się lewy przycisk myszy, chciałbym by moja nowa myszka nie była za krótka, ponieważ przy FK1 musiałem wybrać między wystającymi palcami poza przyciski (chodzi oczywiście o wskazujący i środkowy) lub niepokryciem myszki całą dłonią, a obie te rzeczy są dla mnie bardzo niewygodne, szczególnie ta druga, dodatkowo chciałbym oprogramowanie z opcją robienia makr, nie jest to jednak konieczne
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie, jednak wolałbym żeby była
uwagi: nie czuję kompletnie potrzeby, by się świeciła, najbardziej chciałbym czarną, lecz nie jest to konieczne i chyba jest to ostatnie kryterium, które biorę pod uwagę, chcę by była solidna i długo wytrzymała, miała najlepszy na rynku sensor i jak najkrótszy czas reakcji, bym mógł wygodnie położyć na nią całą dłoń wraz z palcami, żeby scroll nie kręcił się zbyt łatwo, ale też nie za trudno i żeby nie było z nią żadnych problemów

Myślałem nad Steelseries Rival lub Rival 300, jednak mam obawy co do gumy pod kciukiem. Wiem, że została ona poprawiona, mimo to czytałem w internecie, że nadal po dłuższym użytkowaniu są z tym problemy. Guma pod kciukiem jest moim zdaniem w porządku, nie chciałbym jednak by była to pierwsza rzecz która zepsuje/zużyje się w mojej myszce. Nie wiem też czy będą mi wystawać palce przy użytkowaniu jej, a jak już pisałem - bardzo chcę tego uniknąć.
Miałem okazję testować Zowie EC1-A i ta mysz jest za krótka. Dodatkowo występuje w niej czasem problem ruszania scrolla poprzez kliknięcia lewego przycisku, dlatego ona odpada.

Podkładka:
jaką obecnie używasz myszkę: podkładkę chce dobrać do myszki, której jeszcze nie wybrałem
jaką masz podkładkę oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej?: Ozone Ground Level EVO 900x450 i nowa mogłaby być nieco szybsza, na pewno nie wolniejsza
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową: materiałową
jaki rozmiar by Cię interesował: przynajmniej 750mm (więcej nie potrzebuję) na przynajmniej 450mm, lecz wolałbym więcej, a zadowoliłoby mnie 500mm
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną: nie wiem jaka jest moja, ale chyba średnio szybka, a chciałbym by była nieco szybsza
czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie, jednak wolałbym żeby była
maksymalna cena za podkładkę?: po prostu nie chcę przepłacić, cena ma iść w parze z jakością (szczególnie wytrzymałością)
uwagi: chciałbym obszycie wokół podkładki by krawędzie się nie niszczyły i oczywiście chcę by zużyła się jak najpóźniej (moja aktualna podkładka ma 2 lata i jest już dosyć mocno wytarta, a chyba są na rynku bardziej wytrzymałe, jednak oczywiście wolę podkładkę za 100zł na 2 lata niż za np. 250zł na 3 lata., grubość jest chyba obojętna (nie wiem jaka jest różnica, moja obecna podkładka ma 4mm i jest ok), kolor obojętny, jednak najbardziej chciałbym czarną lub z jakimś nadrukiem (jeżeli to nie przeszkodzi w pracy sensora) i oczywiście ma być kompatybilna z myszką, którą wybiorę

Nie wiem czy to istotne, ale dodam, że z najczęściej tzw. podkładek XXL albo Large korzystam w inny sposób niż większość, ponieważ nie podkładam ich pod klawiaturę, tylko odwracam o 90° i trzymam na niej rękę od łokcia aż po dłoń, ponieważ jest to dla mnie bardzo wygodne, więc chce by ręka łatwo jeździła po tej podkładce.

Bardzo proszę o pomoc
Odpowiedz
#2
Właśnie miałem mówić, że EC1-a będzie za krótka, ale widzę, że sprawdzałeś już ;p Mam podobną dłoń i sam ją odsyłałem, gdyż pełnym palmem nie dało się jej złapać, opuszki palców wychodziły poza mysz.
Myślałem nad Rival'em, ale jednak nie wiem jak z tymi gumami w 300, ponoć ścierają się ale mniej, według mnie wielki minus, że siedzi dalej na 3310.
Mam wrażenie, że EMP będzie pasować :D
Duużaa. Czuć, że jest konkretna.
Ogólnie w takich już dużych myszkach (13cm+), to ten Roccat wydaje mi się najlepszy, nie ma zbytnio konkurencji.
Wykonanie Roccat'a, na to raczej nikt nie narzekał, 3361 + Omrony, świetny scroll.
Tutaj masz recenzję od Zy'a: https://www.youtube.com/watch?v=Pgh_1SPqb6E
Tutaj na overlock'u: http://www.overclock.net/t/1621196/spons...iew-by-ino
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
coś tam steelseries pisze na oficjalnej stronie, że jakiś release będzie ale bez żadnych szczegółów, jakiś czas temu wyciekło natomiast to:
[Obrazek: 900x900px-LL-d9a9cf54_oldstuff2.jpeg]
tutaj węcej info: http://www.overclock.net/t/1633640/new-t...e-incoming
Odpowiedz
#4
wygląda nieźle taki symetryczny g403 :D moja propozycja to również EMP na ten moment
Odpowiedz
#5
Ehh a już wczoraj jak podali newsa o nowej myszce, to cieszyłam się że będzie jakaś mała, symetryczna coś jak Kinzu dla mnie :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
widac wieksza sprzedaz jest 300 niz rivala 100 czy kinzu. ale wyglada tak interesujaco ze bym kupil z czystej ciekawosci :)
Odpowiedz
#7
W takim razie sądzicie, że zdecydowanie warto poczekać na nową myszkę od Steelseries? A co do Roccat Kone EMP, to nie znalazłem w Polsce żadnych ślizgaczy, może za krótko szukałem, ale np. ze znalezieniem ślizgaczy do Rivala 300 nie ma żadnych problemów, więc jest to trochę niepokojące.
Odpowiedz
#8
(07-26-2017, 08:38 AM)canon napisał(a): wygląda nieźle taki symetryczny g403 :D moja propozycja to również EMP na ten moment
Jak dla mnie wygląda to na kopię kształtu rivala 700

Cytat: A co do Roccat Kone EMP, to nie znalazłem w Polsce żadnych ślizgaczy
emp jest nową mychą na rynku, więc mogą być jeszcze niedostępne. Przy okazji roccaty mają jedne z najlepszych stockowych ślizgaczy, więc też nie ma po co wymieniać ich na start.
Odpowiedz
#9
No mi też Rivala 700 przypomina, ale to chyba jeszcze nie jest pewne info. Mogliby coś dla mniejszych dłoni zrobić, bo ciągle duże i duże, a ja to co :/ Póki co śmigam na Rival 100, mogłaby być ciut mniejsza, ale ciężko o coś idealnego.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Nie mam zamiaru wymieniać ich na starcie, tylko moje obawy tyczą się tego, że może np. za rok będę chciał je wymienić, a one dalej nie będą w Polsce dostępne. A co do tej nowej myszki Steelseries to obawiam się, że może być mniejsza od 300 tak jak Rival 500 i 700. Ale nawet jeżeli będzie mi odpowiadała, to będzie ona dostępna od razu w Polsce? Jak było z poprzednimi myszkami SS?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.