• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze mycie podkładki.
#1
Z góry powiem, że jestem pedantem. U mnie wszystko musi być uporządkowane i czyste.
Przerabiałem już naprawdę sporo podkładek i każdą po jakimś czasie trzeba było umyć/wyprać (tym bardziej jak się miało 5 razy Qck).
Naczytałem się sporo opinii o tym i sam doszedłem do perfekcyjnej metody, i stwierdziłem, że można się podzielić.


Cały proces składa się z 3 części:

1. Tutaj najlepiej mieć ściereczkę do wycierania okularów, lub coś podobnego. Mi do tego służy ściereczka, jaką Hotline Games dorzuca do ślizgaczy. Wystarczy pryskać płyn na ścierkę i kawałek po kawałku, dokładnie wycierać podkładkę (góra-dół, lewo-prawo, kółeczka). Płyn do mycia okien powinien dokładnie pozbyć się jakiś tłuszczy i innych dziadostw wpływających na ślizg. Potem poczekać trochę jak wyschnie.

2. Nawilżyć podkładkę wodą i wyczyścić jakimś szamponem/żelem pod prysznic. Tutaj staram się raczej nie przesadzać z żelem. Wypłukać z grubsza.

3. Teraz moja ulubiona część. Często zdarzało mi się tak, że starałem się dobrze wypłukać podkładkę z żelu/szamponu, ale po kilku minutach jak zacząłem grać, pojawiały się jaśniejsze plamy. Wpadłem na genialny pomysł i od niedawna na koniec podkładkę czyszczę Kärcherem. Sposób dość ekstremalny, ale po żelu nie ma ani śladu.

Polecam nie śpieszyć się i trochę poczekać jak podkładka się cała wysuszy. Czasami wydaje się, że jest już sucha, a nie jest. A nawet lekko wilgotna, sprawia dyskomfort.

O wiele bardziej preferuje taki sposób, niż wrzucanie np. do pralki. Mam nadzieje, że komuś pomogłem, bo czasami pojawiają się na forum zapytania o mycie podkładki.
Odpowiedz
#2
Panie nagraj Pan to i wrzucaj na jutuby :)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#3
Montować filmy bardzo lubię i wydaje mi się, że robię to dość dobrze, ale ciężko z kamerą. Oddam iPhone'a do naprawy i może nagram. Dość dobra kamera w nim jest.
Odpowiedz
#4
Łoo myć podkładkę? Ja nie dopuszczam do niej nawet kropli wody :D Jak się wybrudzi to kupuję nową :D Bo uważam że mycie szkodzi i wtedy już myszka gorzej chodzi, jakieś takie mam wrażenie i przekonanie i tak zostało :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Poważnie chce Ci się podłączać myjkę ciśnieniową by wypłukać podkładkę? :P 
IMO wystarczające ciśnienie wytworzy słuchawka prysznicowa.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
Ja szczerze mówiąc padów nie myłem nigdy
Jak wpadnie jakiś okruszek to się go przetrze i tyle.
Odpowiedz
#7
Zawszs plukam przy okazji. Jak myje dywany, kostke...
Odpowiedz
#8
Ja tam stosuje te rolki do ubrań ;p bardzo dobrze to działa
dodatkowo woda + szampon/ jakiś płyn zawsze wpływa pozytywnie na brudną podkładkę
niekiedy podkładka wraca do pierwotnej postaci.

W zależności od podkładki, z czasem może się pojawić zjawisko odklejania spodu, w qck akurat tak miałem.
Odpowiedz
#9
Też tak miałem w Qck ;p
Nieznacznie ale jednak ; )
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.