• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zowie fk2 vs ec2-a / zowie g-sr-SE?
#1
CZESC :)

J.W w temacie. Ktora jest lepsza? Aktualnie mam FK2 jednak troche juz przezyla i zastanawiam sie kupic jeszcze raz taka sama, czy moze zmienic na nowa ec2-a? Ewentualnie jakas alternatywa jak Rival 300 lub 700? 

Aby nie tworzyc 2 tematow osobnych:
Aktualnie mam niebieska podkladke zowie g-sr. Jednak Tez juz swoje przeszla:D w dodatku po kilku miesiach stala sie zbyt wolna. Czy warto kupic odswiezona wersje g-sr-se? Czy jest taka sama (chodzi o predkosc) jak poprzednik? Slyszalem ze g-sr-se jest jeszcze wolniejsza niz steelseries qck..... Ewentualnie jakies wasze typy?
Czy przejscie na steelseries dex byloby bardzo duza zmiana? 


Dzieki za odpowiedzi :)
Odpowiedz
#2
Jeśli przyzwyczaiłeś się do fk2 to nie widzę potrzeby zmieniania jej.
Ciężko jest cokolwiek Tobie doradzić bez wiedzy na temat chociażby wielkości twojej dłoni, preferującego chwytu.
Najlepiej jak byś dostosował się do wzoru

Jeśli chodzi o zowie gsr-se, moim zdaniem nie warta swojej ceny.. właśnie ją spakowałem i jutro zamierzam ją odesłać.
ss qck jest jedną z bardziej wolniejszych podkładek na rynku, zowie gsr-se na pewno jest szybsza od niej.
Jeśli chodzi o starą wersję niebieskiej zowie to podobno ludzie na reddicie jakieś małe różnice odczuwają, aczkolwiek nie miałem starej więc nie mam porównania tych dwóch podkładek

Od siebie polecam roccat taito 2017

=EDIT=
U mnie dodatkowo w zowie g-sr-se jest problem z przyczepnością od początku jej wyciągnięcia
https://ibb.co/nORAXv

https://ibb.co/kCLR5F
Odpowiedz
#3
fk2 idealnie pasuje do mojej dloni. Nie chodzi mi o rozmiar myszki (przypuszczam ze ec2-a jest podobna do fk2) tylko raczej o parametry techniczne myszek. Czy ktoras ma lepszy sensor, plynnosc i ogolnie czy ktoras z tej sie wyroznia na tle drugiej :) poniewaz ec2-a jest nowsza od fk2 dlatego chcialbym wiedziec czy przebila pod jakims wzgledem w grze fk2
Ogolnie ktora seria jest wg was lepsza. fk/ec od zowie czy rival od steelseries?

Ja takiego z g-sr nie mialem jednak jako ze materialowa to dala sie we znaki :P a czy steelseries dex dobrze bedzie wspolgrac na fk2/ec2-a?
Odpowiedz
#4
ec1/2-a jest myszką wyprofilowaną, lepsza pod palm-gripa.
sensor mają ten sam, Pixart 3310, jest to dobry sensor aczkolwiek są lepsze.

rival 700 ma lepszy sensor Pixart 3360 aczkolwiek nie wypada ta myszka jakoś na tle innych z tym samym sensorem.. dla mnie to taki klocek.

Jeśli chcesz coś podobnego do fk1/fk2 to polecam myszkę Dream Machines DM1 Pro S z podrasowanym sensorem względem zowie.
Odpowiedz
#5
potwierdzam, zmiana jedyna opłacalna to Pro S
jak chcesz wolną to weź Taito 2017, jak chcesz szybszą (nie przesadnie) DM Pad, będzie dobrze wspolpracować z myszą
Odpowiedz
#6
Ooo wielkie dzieki za propozycje tej myszki. Szczerze to nie slyszalem o niej wczesniej. W ogole o tej firmie.. Byc moze dlatego, ze jak patrze na rankingi "gejmerow" to w top3 sa przewaznie steelseries, zowie lub razer.
Rozumiem, ze ona jest lepsza od zowie fk2 i ec2-a i ma taki sam nowy sensor, co rival 700, tak?
Chyba rival 700 ma taka cene ze wzgledu na zbedne bajerki...

A jak upre sie przy SS dex, to bedzie OK? :D czy jednak do tej myszy Dream Machines DM1 Pro S musza byc scislej dopasowane pady dla lepszych osiagow?

EDIT
Czy w tej myszce tez jest regulacja Hz i ustawienia LOD jak w zowie? Zalezy mi na 500 lub 1000hz i miec mozliwosc doboru LOD pod pada :)

Z tych myszek z senorami 3360/3366, ktore sa wg was najlepsze?
logitech G pro
LOGITECH G303 DAEDALUS APEX
Logitech G403
EPICGEAR CYCLOPS X
rival 500/700
Corsair Gaming M65 Pro
Creative Siege M04
finalmouse scream one
(wymienilem je, bo sa w Waszym zestawieniu)
Odpowiedz
#7
Moim zdaniem to przepłacanie za tego dexa, rozbój w biały dzień.

Co do myszek, każdy raczej wybiera myszkę pod swoje preferencję, każdy potrzebuje czegoś innego.
z tych co podałeś miałem tylko g403, aczkolwiek nie wymieniłbym mojego deathaddera elite z podrasowanym PMW3389DM na żadną inną, taki 3366 z własną nazwą dla razera
Odpowiedz
#8
Synth - Dzieki za opinie :) uzywasz do niej taito 2017?

A Czyszczu i inni? Jakie jest Wasze zdanie na temat ww myszek?
Odpowiedz
#9
Używam hybrydy od roccata, roccat taito control, specyficzna podkładka z równym ślizgiem i dobra kontrolą.
będę brał taito 2017 na 100% w wersji xxl po tym jak już uporam się z kupnem mechanika ;]
Odpowiedz
#10
G Pro - Wydaje mi się, że G403 Ci bardziej podpasuje,
G303 - To samo co wyżej, z tym, że jej kształt jest strasznie specyficzny ;p Duża szansa, że Ci nie podejdzie, mało wygodna.
G403 - Udana mysz Logitech'a, dużo ludzi sobie chwali, polecana :p Łączy mnóstwo cech, które powinna mieć dobra mysz.
Cyclops X - Nic mi o niej nie wiadomo, a patrząc na specyfikację... hmm, średniak. Sensor 3310, to tam jeszcze nic. Waga 110g bez kabla, wymiary troszkę klocka.
No i największy problem - nie wiesz co kupujesz.
Rival 500/700 - 500 już na starcie odpada, ta ilość przycisków Cię przytłoczy. No i w porównaniu do FK2 to będzie duży przeskok, gdyż myszka mała nie jest.
700 - Typowy klocek, niepolecany. Mysz duża (nie wiem jaką masz dłoń, jak trzymasz), palmowa. No i te bajery, które i tak są Ci zbędne.
M65 Pro - Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, nigdy nie widziałem, żeby ktoś ją wybrał w zestawieniu z myszkami od Zowie, G403 czy DA.
Siege M04 - To samo co wyżej, lecz tę widzę pierwszy raz na oczy :v
Scream One - Dużo ludzi się skarży na słabą jakość wykonania.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.