• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor ~~700-800zł.
#1
Witajcie drodzy testgerowicze mam do was ogromne pytanie mianowicie czy wiecie jaki monitor do 800zł nada mi się do grania? z matrycą IPS najlepiej podobno teraz kupować chociaż tak naprawde pewny jestem z tego powodu iż korzystam z podzespołów nvidii i nie mogę korzystać z freesynca który jako tako poprawia przyjemność z grania a niestety w monitorach poniżej 2,5 tysiąca nie ma g-synca.


Brałem pod uwage za 699zł monitor lg 24mpg9 czy coś takiego miałem go i nie pasował mi- był zbyt mało ostry i jednak kolory wcale tyłka nie urywały a czas reakcji OHOHOH ogrom.

Gram często w overwatcha jest to FPS z dodatkami moby- liczy się reakcja, poza tym to w league of legends, wiedźminy,mass efecty itd. czyli FPS-MOBA-RPG
Więc czas reakcji mi się tutaj przyda aczkolwiek jest jakiś monitor na IPS do 800zł który pociągnie bez smużenia płynne gry? jeżeli nie to jaka TN`ka w takim razie? widziałem niezłą samsunga za 499zł ale może jest coś lepszego w cenie 800?

pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Siema
Słabo znam się na monitorach, ale słuchaj:
Nie bierz IPSa, mam go obecnie. Co prawda w Wieśku cud miód i orzeszki, ale w FPS czuć przewagę TNek (mimo, że mam podkręconego do 75 Hz). Smużenie jest częste, akurat mam dość dobrą sztukę i to lekko występuje. To samo z podświetleniem - lewy dolny róg jest nieco gorzej podświetlony (nie widać tego na gołe oko, ale na czarnym tle już da się zauważyć).
Najlepszą opcją byłoby dołożenie do 144 Hz lub 120 Hz, o ile twój komp wyciąga tyle FPS (stałych). Wtedy reakcja będzie lepsza. No i ta płynność ;d
Też zbieram na monitor, w tej kwocie to musisz polować na używki. Ostatnio był 144 Hz, 27 cali, nowy za 699 zł... Ale go za*ebali ;D
Minciu wejdzie to Ci poda jakieś konkretne modele ;)
Póki co to poprzeglądaj jakie Ci wpadną w oko i daj linka.
Rozglądaj się za BenQ, Iliyama i LG. Zwykle najtańsze sztuki 120+ Hz zaczynają się od 800 zł
Odpowiedz
#3
ja bym szukał TN'ki 120 lub 144hz nowej lub używki, kolory będą gorsze, ale znowu tak źle nei jest a do grania dużo lepsze :) albo dozbieraj do ok 1000 zł i tam już jest z czego wybierać
Odpowiedz
#4
co do kolorow nie licz ze jakikolwiek monitor w tej cenie bedzie mial fajne i dobre kolory, lepiej poszukaj jak Hya pisze monitor pod granie, IPS'y sa nastawione bardziej na kolory (oczywiscie za wieksze pieniadze), TNki na szybkosc wiec na nich bym sie bardziej skoncetrowal.
Odpowiedz
#5
niezły odkop ;D
jaki model?
Odpowiedz
#6
Ja też jestem posiadaczem Iliyama i sobie cenię !
Odpowiedz
#7
eee model?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.