• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G402 vs G400s
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: wmo 1.1a
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 60
  • w co grasz (podaj tytuły gier): csgo 
  • jaką masz obecnie podkładkę: taito control
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2
  • twój budżet: 150
  • jaki chwyt stosujesz: palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1/2/2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: pooling rate
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): 
  • G402 VS G400S prosze o opinie i uwagi o tych myszkach
  • ktora powinienem wybrac 
  • nie proponujcie zadnych innych myszy 
Odpowiedz
#2
Pakowanie się w te modele to głupota.
Odpowiedz
#3
Potwierdzam :) Lepiej weź G403 lub G203.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
Przy tym budżecie razer deathadder essential będzie dobrym wybiorem po przesiadce z wmo/ie.
Odpowiedz
#5
W tej cenie brałbym DM1 Pro, na styk jest
Te modele to głupota, fakt ;)
Odpowiedz
#6
G403 do palma jak najbardziej.
Odpowiedz
#7
Jak nie możesz dołożyć 50 do budżetu to weź G203 , obecnie najlepsza myszka z taniego segmentu bijąca na głowę niektóre modele z wyższej półki.
Odpowiedz
#8
Jako weteran G400, dorzucę coś od siebie.
Zacznijmy od typowych minusów.
Kabel... licz się z tym, że będziesz musiał go naprawiać co 2-3 miesiące jak już raz się zepsuje.
A to może nastąpić wciągu kilku miesięcy od kupna nowej (<-) myszy.
Co za tym idzie, lepiej kupić kilka par ślizgaczy, a takich jak fabryczne, raczej nie znajdziesz.
Prawy przycisk wciska się znacząco łatwiej od lewego, może to być minus dla Ciebie.
Typowa dla tego modelu rolka. Chrupie, trzeszczy i ogólnie odtwarza dźwięk Sabaton'u puszczonego od tyłu, lecz nie ma z nią problemów. Dla mnie to akurat mało istotna rzecz.
Z plusów?
Żywotność po wymianie kabla jest lepsza niż Nokii 3310. Po tylu latach nie ma żadnych "dwuklików", zero innych problemów.
Omrony.
Mimo iż to 3095, to naprawdę daje radę. Ale musisz liczyć się z LOD'em, którego czuć.
Mam dziwne wrażenie, że ten w "Logim" jest naprawdę udany.
Sam gram na 400 dpi i sensitivity "1", schodziłem nawet niżej i nigdy mi się nie zgubił.
Nie wliczam sytuacji, gdy myszka zjechała mi z podkładki, gdyż nie ma co tego uwzględniać.
+ wrzucam moją galerię myszki, która ma teraz 6 lat i wygląda tak samo: http://imgur.com/a/gDUu1
Ale do konkretów.
G400s to w sumie nic innego tylko G400 na niebiesko.
Niby zmieniali tam kabel, ale dalej jest to samo co w G400.
Więc sam musisz zadecydować czy chcesz tej myszy. Bo jak dla mnie to trzeba być jednak jej fanatykiem, żeby nie przerzucić się na coś z 3310/3360.
A różnicę pomiędzy tymi sensorami odczułem na własnej skórze, szczególnie LOD.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
g402 względem g400s ma:
zalety:
- imo trochę lepszy kształt
- wyższy max speed i chyba w miarę niski lod
- WIĘCEJ GUZIKÓW!!!!
wady:
- ZA DUŻO GUZIKÓW!!! (zwłaszcza sniper button)
- sensor ma lekką pozytywną akcelerację (zgodnie z relacjami innych osób, które to testowały)
te różnice są mimo wszystko na tyle nieistotne, że powinieneś brać tą, która lepiej leży
Odpowiedz
#10
Hahaha.
Jestem ślepy, chodziło o G402 :V
Nie korzystajcie ze starych TN'ek ;G

Odnośnie G402.
Przymierzałem ją, obok był stary G400s.
Pisałem kiedyś o tych przyciskach...
Nie dało się korzystać z tej myszy, "sniper button" (Logitech, pls...) pod kciukiem był tak irytujący, że miałem dość przesuwania jej po pulpicie.
Nie wyobrażam sobie machać tym przy czułości "1" w grze. Ten wysłużony G400s leżał mi o wiele lepiej.
Za dużo tych przycisków po prostu, to nie jest mysz dla low sensów a szczególnie dla kogoś kto używa palma ;x
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.