• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 250zł
#11
Nie wiem jak trzymacie myszkę, ale u mnie dłoń normalnie jest oparta i wygodnie leży. Co do sensora to jest to jeden z najlepszych jakie testowałam, jest precyzyjna, ma dobry ślizg. Różnica na pewno jest spora, w cenie :) A jak z trwałością tego Roccata, czy przyciski są ok, czy łatwo jest trafić na dobrą sztukę, to pewnie loteria, tak jak z większością myszek :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#12
Dawno się nie spotkałem z problemem spójności elementów w Roccat'ach.
Raczej mniej problemów niż ze Steelseries ;d
"Różnica na pewno jest spora, w cenie :)"
Przecież Rival 100 to "podkręcony" 3050, czyli innymi słowy niezły sensor do 1000dpi.
Jego problemem jest większy LOD, który jak dla mnie dało się odczuć testując 3310 vs S3095.
Miałem też dziwne wrażenie, że jest ciut bardziej precyzyjny (3310).
A w Kone dostajemy 3361, więc taki feeling 3090 bez jego wad. Niski LOD, baaardzo duże prędkości maksymalne. Wydaje mi się, że chodziłby nawet na tarce do ziemniaków, najlepszy sensor na tę chwilę.
Zapomniałem, że Rival 100 ma przeskok 250-500 dpi, a nie 400-800 dpi.
W dodatku każda wartość od 1000 w górę jest interpolowana.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#13
Jednak wolę myszkę od roccata bo ma o wiele lepsze dpi a z 250 i 500 nie korzystam wolę 800 lub 1000 i mi jakoś nie leży w dłoni. Teraz pytanie którą myszkę od roccata polecacie do 200zł? Czy lepiej dozbierać do lepszej myszki? Czy wziąć logitecha?
Odpowiedz
#14
Ja akurat problemów z Roccatem miałam mnóstwo, ile to sztuk danej myszki musiałam kupić, by trafić na w miarę dobrą, to nawet nie pytaj. Mam 1000 dpi ustawione i jest ok. Tylko szkoda że nie można tak ustawiać jak w G203, co 50 można sobie ustawić.
Proponuję dozbierać do Logitecha, solidniejsze myszki. W Roccacie co rusz przyciski skrzypiały, a testowałam wiele egzemplarzy. Jeśli mam wybierać i polecać to Kone Pure. W sumie tylko 3 myszki od nich testowałam, o reszcie nie wiem. Najlepiej jakbyś w sklepie przymierzył, wtedy dużo się dowiesz, jak przypasuje Ci wygoda którejś myszki, to już jesteś blisko.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#15
Z którymi dokładnie modelami? ;p
Miałem na myśli EMP, czy wszelakie Kone'y.
Chyba, że to z Kone miałaś problem, to może rzeczywiście im się to zdarza.
Co do myszki jeszcze... masz jakąś możliwość przymierzenia tych Roccat'ów gdziekolwiek?
Rozwieje to wątpliwości. Od strony technicznej ten Roccat jest lepszą myszką od Rivala 100.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Ja kupiłem 2 letniego Kona Pure Military - działa jak nówka.
Należy pamiętać, że sporadycznie zdarzają się gorsze sztuki (jak wszędzie). Co jak co - Roccat jakościowo jeden z lepszych producentów.
Starsze myszki miewały jakieś problemy - ja miałem Savu i tego Kone Pure - obie zawaliste pod względem jakości (nic nie lata, wszystko dobrze spasowane, dobrze sie z nich korzysta). + za Savu dałem 100 zł (nowa), za Kona 70 :))
Odpowiedz
#17
Problemy miałam z Lua i Kiro oraz raz z Kone Pure, musiałam zwracać i wymienili na drugi egzemplarz. To że ten Roccat jest lepszy od Rivala 100 to może tak być, tylko bierzcie też pod uwagę wygodę. Jeśli ktoś nie potrafi dobrze chwytać najlepszej myszki z najlepszym sensorem i będzie koślawo się poruszał, to tak jakby używał myszki za 10 zł.
Czyszczu przypomniał mi że w Kone Pure latał w środku sensor, dlatego wymieniałam na drugą.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#18
No to właśnie dlatego pytałem czy ma możliwość przymierzenia ;p
Jest to dosyć oczywiste.
Musisz mieć jakiegoś pecha z tymi myszkami, bo nawet kupując od ludzi z Olx'a nie zdarzają się takie kwiatki ;b
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#19
To która myszka lepsza roccat lua czy logitech g203 czy jakiś inna mysz? Pytam pod względem nie wygody bo mogę sam pójść do sklepu i przymierzyć. Tak zrobię na dniach ale jakby się zdarzyła sytuacja gdzie myszka jest taka sama pod względem wygody to którą brać?
Odpowiedz
#20
Przymierz, potem będziemy dobierać ;p
Nie chodziło nam o Luę, lecz Kone Pure Owl-Eye. Inaczej zwaną "Kone Pure 2017".
Lua ma ten sam sensor co Rival 100 tylko przed modyfikacją, jeżeli masz budżet ponad 200zł to nie ma co się w nie pchać ;p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.